Čínské tlakové masáže - Praha

Kdo by se nechtěl v této hektické a uspěchané době cítit uvolněně, svěže a plný síly? Toho všeho se dá bezpochyby docílit pomocí masáží, které si neustále získávají své nové příznivce, zejména pak masáže relaxační, havajské a čínské.

Masáž a její historie

Masáž je stejně stará jako historie sama. Na její prospěšnost odkazují již staří Řekové, Číňané a Indiáni. Staří lékaři popisovali množství masážních technik, určených pro předcházení a léčbu méně závažných onemocnění. Zvláštní druhy masáží se během staletí vyvinuly na Dálném východě. Čínští lékaři a léčitelé používali při léčbě nemocí masáže k změně rozložené toku životní energie (nazývané chi). Masáž tvoří součást každodenního života většiny východních kultur, zejména v Číně, Japonsku, Indonésii a Indii. V západních zemích nemá masáž tak dlouhou historickou tradici. Lidé v západních zemích mají při dotyku větší zábrany. Přesto však fyziologické pokusy prokázaly uklidňující, tišící a uvolňující efekt dotyku například u relaxačních masáží. Masáž má nejen hluboké účinky na masírovanou osobu, ale také masér se při ní dokonale uvolní.

Čínské tlakové masáže - Praha

Rádi by jste poznali kouzlo a účinnost masáží? Nebo už jste již využili některé z relaxačních masáží, ale chtěli by jste zkusit něco nového? Jestliže bydlíte v Praze, nemusíte si už dál lámat hlavu, protože pro vás máme skvělý tip. Určitě by jste měli navštívit odborníka nejen na klasické masáže, ale také na masáže čínské. Jedná se o profesionála ve svém oboru, pana Mgr. Daniela Tkadlčíka, kterého můžete navštívit na adrese Na klínku 925/12, Praha 6, 16200. Pan Tkadlčík však poskytuje nejen čínské a klasické masáže, vede totiž také lekce čínského bojového umění Tai Chi a Čchi Kung. Lekce jsou nejen skupinové, ale také individuální a začít s nimi můžete, ať už jste začátečník, nebo již s tímto bojovým uměním máte zkušenosti. Objednat se na lekce či využít účinnosti čínské masáže může telefonicky +420 734 333 763 nebo emailem tkadlcik@centrum.cz.

Co je čínská masáž

Čínská masáž, zvaná také Tuina, je i mezi odborníky uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů. Tento druh masáže stimuluje tzv. energetické dráhy včetně bodů, které na nich leží, a proto funguje na stejném principu jako akupunktura. Čínská masáž se aplikuje po celém těle kromě končetin, kde je vhodnější používat klasickou akupunkturu s jehlami. Při aplikaci Tuiny se používá celá škála masážních technik jako je stimulace akupunkturních bodů prováděná tlakem prstů, dlaní nebo loktem. Pomocí těchto tlaků můžeme stimulovat funkci jednotlivých orgánů, vybalancovat proud energie a celkově povzbudit činnost vnitřních orgánů, na nichž závisí správná funkce těla a mysli pacienta. Čínská masáž Tuina je jedním ze základních kamenů tradiční čínské medicíny. Vychází ze stejných teoretických principů a filosofie jako možná známější akupunktura. Tuina také využívá manipulace a pasivních pohybů k uvolnění kloubů a další specifické, pomocné techniky jako např. moxování, baňkování a gua sha.

Čínská tlaková masáž je jednou z velmi úspěšných regeneračních léčebných technik čínské medicíny. Je to druh fyzické léčby, která využívá aplikace tlaku na akupunkturní body s cílem navodit energetickou rovnováhu v těle a celkově zlepšit zdravotní stav člověka. Většina z nás trpí různými zdravotními problémy. Náš stav není zcela vyvážený. Snadno tak podléháme nachlazení nebo trpíme žaludečními potížemi, jsme náladoví, což může vést až k depresím. Čínskou tlakovou masáží můžeme navodit v těle stav samoléčení. Pokud chcete zahájit léčbu pomocí čínské tlakové masáže, musíte mít na vědomí, že vaším cílem není pouze léčit příznaky, ale také jejich příčinu. Tělo a mysl totiž tvoří nedílnou organickou jednotu. K určení přesné příčiny symptomů léčené osoby je zapotřebí kromě důkladného pochopení orientální lékařské teorie i znalost citového a duševního stavu této osoby. Čínská tlaková masáž není bolestivá, i když se při ní využívá fyzické síly maséra.

Tai chi Praha

Jedná se o čínské bojové umění jehož podstatou není jen propojení těla, ale také mysli. Celé cvičení je založeno na protikladech a práce s energiemi. Při cvičení se různě zapojuje celé tělo a střídají se při něm pomalé sestavy a rychlé pohyby, údery. Tai chi posiluje tělo, jeho stabilitu a vyrovnanost, učí koordinaci jednotlivých pohybů a ladnosti.

Meridiány a akupunkturní body Praha

Celým tělem procházejí dráhy, kterými proudí životní energie. Těmto drahám se říká meridiány. Každý meridián je spjat s určitým orgánem nebo psychofyzickou funkcí. Když masér stiskne bod na meridiánové dráze, nestimuluje pouze nervy a tkáně v daném místě, ale ovlivňuje také další meridiány. Při uvolňování bolesti, je nejúčinnější zmáčknout boty na koncích meridiánů. Tím se uvolní zablokovaná energie. Na těle se nachází přibližně tisíc akupunkturních bodů, které jsou uloženy podél meridiánů. Tlakem na tyto body při masáži se odbourává napětí a stres. Během masáže dochází k celkové úlevě nemocného člověka a k velmi příjemným pocitům uvolnění.

Relaxační masáže Praha

Když jste tělesně i duševně vyčerpaní, může vaše tělo reagovat bolestmi a únavou. Znalost toho, jak svým svalům ulevit a uvolnit se, přispěje k rychlejšímu návratu pocitu zdraví. K nejlepším a nejúčinnějším relaxačním technikám patří masáž. Jemná masáž má schopnost snížit emoční a duševní napětí, zatímco hluboká masáž uvolňuje samotné svaly. Při bolesti na určitém místě je nejlepší využít masáž lokální. Například, když vás bolí hlava, tak masáží šíjových svalů na zadní straně krku, můžete bolesti zmírnit. Obvykle masíruje jeden člověk druhého. Masáž je sdílení doteku – ruce se dotýkají těla, hlavy, rukou nebo nohou. A přece masáž pronikne hlouběji než jen pod kůži, dokonce hlouběji, než leží svaly a kosti. Správná a citlivá masáž pronikne přímo do nejhlubšího nitra vaší bytosti.

Základní masáž se skládá z jednotlivých hmatů prováděných na různých částech těla. Ten, kdo masáž přijímá, by ji měl pociťovat jako nepřetržitý tok, ve kterém jednotlivé hmaty a pohyby plynule a rytmicky přecházejí jeden v druhý.

Dobrá masáž ovlivní všechny úrovně vaší osobnosti. Na fyzické úrovni je jejím přínosem uvolnění svalů a vyladění svalového napětí, zlepšení žilního krevního oběhu a zvýšení obsahu hemoglobinu v krvi. Také podporuje mízní oběh a protahuje pojivové tkáně kloubů. Na mentální úrovni zase masáž zbavuje stresu a úzkostí.

Průběh relaxační masáže Praha

Masáž celého těla se skládá z poměrně malého počtu odlišných masážních hmatů či pohybů, které se opakují v nejrůznějších variantách podle potřeb jednotlivých částí těla. Hmaty rozdělujeme na klouzavé, středně hluboké, hluboké a tepání. Při začátku masáže je důležití všechny masírované části těla natřít masážním olejem, který umožní, aby ruce maséra plynule klouzaly po povrchu těla. Olej také zvláčňuje a vyživuje pokožku. Do oleje se také může přidat aromatická esence. Masírování probíhá od zadní strany těla směrem doků k nohám. Po natření olejem pokračuje masáž lehčími tah, jemnějšími hmaty přes větší plochu k hmatům hlubším a více specifickým. Zakončení masáže je opět tahy jemnými.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23045 (zdravotnimagazin.cz#10102)


Přidat komentář