Detoxikace organismu Znojmo a okolí

Pravidelná péče o naše zdraví Vám prodlouží život a dovolí udržovat tělo v dobré kondici. Pohyb a zdravá hodnotná strava jsou velmi důležité. Pozitivní vliv na zdraví mají také masáže. Dnes se můžete setkat s mnoha druhy.

Masážní salóny

V dnešní době se slovo zdraví často skloňuje. Setkáváte se se zdravou výživou, zdravotními matracemi, obuví či pásy. Jednou z nejstarších metod s prokazatelnými pozitivními účinky na zdraví jsou masáže. Ty si můžete dopřát v některém z masážních salónů. V současnosti není problém je najít i v menším městě.

Masáže

Tato terapie aplikovaná pomocí tlaku na svaly má dlouhou historii. První zmínku o masážích najdete již v starém čínském rukopise z roku 2700 před naším letopočtem. V něm se doporučuje provádět každé ráno automasáž proti nachlazení a na podporu udržení vláčnosti orgánů.

Klasická masáž však je podstatně staršího data. Vznikla ve Švédsku v roce 1830. Dnes se setkáte s více než stovkou různých druhů této terapie. K uvolnění svalů, zmírnění bolesti a regeneraci je ideální klasická masáž, při které je dosahováno zvýšení prokrvení zpracovávané oblasti. Závoveň nám odstraní některé svalové spasmy a kyselinu mléčnou ze svalů. Při prvních masážích někdo může cítit bolesti a být unavený. Při opakování terapie však dojde k vyčištění organismu a ustálení tkání v lepším stavu. To má za následek dostavení se příjemných pocitů.

Medová masáž je kombinace speciálních hmatů a použití medu. Tato detoxikační technika napomáhá otvírání pórů a prokrvení svalů. Do těla se při medové masáží dostávají minerály a stopové prvky obsažené v medu. Je účinnou ochranou proti chronickým chorobám, opotřebení věkem, zaplísnění organismu či stresu. Tento druh terapie zároveň přes reflexní zóny na zádech stimuluje funkci orgánů těla a tak se podílí na jejich vyléčení.

Reflexní masáž je typem nepřímé formy, která se provádí na chodidle a nártu. Dochází tak k uvolnění a příjemným pocitům. Vonné oleje se používají u aroma masáží. Ty zahrnují ošetření celého těla od hlavy až po prsty u nohou. Vonné oleje se využívají také k inhalování a při koupeli.

K odstranění celulitidy slouží lymfatická masáž. Někdy se jí říká manuální lymfodrenáž. Tato populární kosmetiská metoda má však i léčebné účinky. Využívá se jí například při léčbě chronických otoků. Provádí se manuální technikou nebo za pomocí speciálních přístrojů.

Bowenova terapie je druh masáže, která spočívá v jemné manipulaci s měkkou tkání. Terapeut během ní pohybuje svými prsty kůží přes sval nebo šlachu. Později vyvine jemný tlak a po krátkém čekání stejnou silou sklouzne s kůží zpět.

Havajskou techniku lomi lomi charakterizuje tření ve vhodném rytmu. Indické léčebné metody najdete v ajudvédských masážích, které kombinují terapeutické postupy s nanášením hojivých aromatických olejů a bylin. Z Číny se k nám dostala akumpresura. Ta spočívá ve vyhledávání specifických bodů na těle, které se osadí jehlami nebo se stlačují prsty nebo tupými předměty. Druhem akupuntury je reflexologie nebo - li také zónová terapie. Ta vychází z poznatků W. H. Fitzgeralda a zaměřuje se na chodidla a ruce. Reflexologie využívá mapy znázorňující reflexní zóny odpovídající jednotlivým částem těla. V poslední době si získaly popularitu thajské masáže. Při této práci s tělem se spojují prvky akumpresury a jógy. V Asii má své kořeny také šiacu. Tato japonská forma terapie je založena na východní léčebné tradici, západní fyziologii a psychologii. Šiacu pracuje s akupunkturními drahami a body, kdy se snaží obnovit přirozený tok vitální energie a tak zajistit energetickou rovnováhu v těle.

Baňkování

S reflexní oblastí zad pracuje baňkování. Tato terapeutická metoda využívá baňky při masážích, čímž dochází k hlubšímu prokrvení a rychlejšímu uvolnění zádových svalů. V zemi svého původu Číně slouží rovněž jako prevence proti různým onemocněním například poruchám zažívacího či vylučovacího systému. Při baňkování se přikládají nahřáté skleněné kulovité nádobky na pokožku těla. Pro zvýšení účinku se baňky umísťují přímo na aktivní akupunkturní body nebo reflexní místa, což má pozitivní vliv na správnou funkci jednotlivých orgánů. V nádobkách se vytvoří ochlazováním podtlak, který zapříčiní její přisátí. Baňka pak v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení. Takto dojde k odplavení škodlivin, úlevě při bolestech zad a úpravě funkce příslušného orgánu. Podtlak však má za následek také popraskání vlásečnic a vznik malého krevního výronu. Ten se však po pár dnech vstřebá. Baňkování má kladný vliv i pochody látkové výměny a imunitu organismu. Baňku lze použít k masáži nebo ji nechat působit na vybraných místech těla. Při prvním použití masírujeme záda, bederní oblast a šíji. Masáž se provádí jednou nebo dvěma baňkami, kterými se projíždí po partiích těla. Pozor je nutno si dávat na to, aby se do nich nedostal vzduch. Samotná doba terapie se nejčastěji pohybuje mezi 3 - 15 minutami. Čas může být delší, ale nedoporučuje se provádět baňkování déle než hodinu. Závisí od stavu klenta a předchozímu druhu terapie.

Reiki

Pro rychlou harmonizaci celého organismu a psychickou očistu je ideální reiki. Tato terapie aktivizuje energetické dráhy tak, aby energie mohla volně proudit a tak povzbuzovat tělo k samoléčebným schopnostem. Svůj původ má v Japonsku, kde ji objevil a popularizoval Mikao Usui. Reiki vychází z předpokladu existence vitální energie, příslušných energetických center (čaker) a drah (meridiánů). Tuto terapii může vykonávat pouze osoba, která prošla zasvěcením svého energetického systému. Samotný proces má čtyři stupně. V prvním z nich je zasvěcovaný naladěn na zdroj léčivé energie, kterou dokáže přijímat a předávat pomocí přikládání rukou. Zasvěcení 1. stupně trvá jeden den a je určeno hlavně samoléčitelům. Pak následuje poznání části symbolů, jejichž použití modifikuje a umocňuje účinky reiki. Po absolvování zasvěcení třetího stupně již má adept daleko širší možnosti léčit. Po dokončení konečné fáze je natolik znalý, že může sám zasvěcovat a vyučovat reiki všech stupňů včetně mistrovského.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23301 (zdravotnimagazin.cz#10474)


Přidat komentář