Hýčkaná pleť

Suchá pleť je velmi jemná a vyskytují se na ní malé póry. Příčinou jsou mazové žlázy, které nedostatečně pracují, a tak je promaštění kůže malé. Suchá pleť vypadá jemně a hladce, někdy působí jako velmi tenká.

Bezproblémová pleť

Normální pleť se vyskytuje nejčastěji u dětí. Její kůže je hladká, pevná a bezproblémová.

Péče

Máte-li normální pleť, umývejte ji vhodným pleťovým mlékem či tonikem večer i ráno. Používejte lehce hydratační krém a maximálně ochranný krém proti slunečnímu záření.

 

Suchá pleť

Suchá pleť je velmi jemná a vyskytují se na ní malé póry. Příčinou jsou mazové žlázy, které nedostatečně pracují, a tak je promaštění kůže malé. Suchá pleť vypadá jemně a hladce, někdy působí jako velmi tenká. Velkou nevýhodou tohoto typu pleti je, že pokožka stárne rychleji než ty ostatní.

Péče

Je-li vaše pleť suchá, používejte pleťové mléko či tonikum bez alkoholu, a to ráno i večer. Dále vám pomůže pravidelná dávka mastného hydratačního krému určeného pro suchou pleť.

 

Mastná pleť

Mastná pleť se nejčastěji vyskytuje v pubertě a projevuje se mastným a lesklým vzhledem, rozšířenými póry a tendencí k tvorbě akné. Tento typ pleti je ovšem odolnější vůči vnějším vlivům a vypadá dlouhou dobu mladě, což znamená, že vrásky vznikají až v pozdějším věku.

Péče

Při čistění dávejte přednost čistícím gelům určeným pro mastnou pleť. Pak už jen stačí dočistit pleť tonizační vodou, která obsahuje heřmánek nebo alkohol.

 

Smíšená pleť

Smíšená pleť se nejčastěji vyskytuje u dospělé populace. Pleť tohoto typu není ani suchá ani mastná, je někde mezi. Nevýhodou smíšené pleti je tzv. T-zóna (čelo, nos, brada), která má sklon k vytváření akné a pupínků.

Péče

U smíšené pleti je nejdůležitější volba přípravků (pleť potřebuje od každého trochu). T-zóně prospívají tonizační přípravky bez alkoholu a hloubkově čistící gely. Pro výživu pleti je vhodný buď hydratační krém či krém proti lesklému vzhledu.

 

Citlivá pleť

Citlivá pleť se velmi podobá suché pleti, ovšem na většinu přípravků reaguje alergicky. Jestliže vás pokožka po použití některého kosmetického přípravku štípe či pálí, s velkou pravděpodobností se jedná o alergii, která se téměř vždy projevuje zarudnutím kůže.

Péče

Máte-li citlivou pleť, vyhýbejte se tonizačním vodám a dejte přednost neparfémovaným přípravkům a hydratačním krémům. V létě je velmi důležitá ochrana před sluncem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22009 (zdravotnimagazin.cz#5915)


Přidat komentář