IPL Epilace a depigmentace - Mladá Boleslav

Bojujete s chlupy a chloupky na různých místech těla? Pravidelně se jich zbavujete pomocí různých méně či více bolestivých a nepříjemných metod? A co kdyby byl k dispozici způsob epilace, který je nejen zcela bezbolestný, ale navíc i trvalý!

IPL světlo – jedinečný prostředek pro epilaci

Mnohé ženy i muži se na určitých místech těla snaží zbavit ochlupení. U žen jde především o ochlupení v podpaží, ochlupení v tříslech, ochlupení nohou a někdy i na jiných částech těla, například na rukou, v obličeji apod. Také někteří muži se pravidelně holí v podpaží aj. Pravidelné holení nebo epilace je však časově náročné, někdy i bolestivé a pokud s holením přestanete, dorůstající chloupky Vás mohou nepříjemně svědit nebo škrábat.

IPL epilace vás zbaví nežádoucího ochlupení jednou provždy

Nyní však máte možnost podstoupit IPL epilaci, což je moderní, jednoduchá a bezbolestná procedura, která Vás zbaví nežádoucího ochlupení jednou provždy. Už nikdy se nebudete muset holit v podpaží, na nohou, v tříslech nebo kdekoliv, kde si necháte aplikovat IPL epilaci.

IPL také na odstranění pigmentových skvrn

Metoda IPL však neslouží jen k trvalé a bezbolestné epilaci. Má i další příjemné účinky, mezi které patří především zmírnění či odstranění hormonálních nebo pigmentových skvrn a dále rozšířených žilek, tetování nebo akné. Ošetření metodou IPL také příznivě ovlivňuje tvorbu kolagenu – důsledkem je vypnutí a zvýšení tónu pokožky, vyhlazení drobných vrásek, vyrovnání zabarvení pleti a redukce rozšířených pórů a akné.

IPL fotoepilace a depigmentace v Mladé Boleslavi

Pokud máte zájem o ošetření ochlupení nebo pleti metodou IPL, tato služba je pro Vás připravena v estetickém centru v Mladé Boleslavi. V estetickém centru nabízejí také další služby, mezi něž patří například neinvazivní liposukce nebo vyhlazení celulitidy apod.

Jak probíhá ošetření metodou IPL?

Trápí Vás ochlupení na některých místech Vašeho těla? Zkoušíte všemožné metody, ale ochlupení se vždy po čase objeví znova? Nebaví Vás neustálé holení nebo epilace? Nechcete již podstupovat bolestivé a nepříjemné procedury? Chcete se ochlupení zbavit jednou provždy? Pak je pro Vás metoda IPL jako dělaná.

Metoda IPL je moderní, účinná a bezbolestná – její podstatou je působení selektivní fototermolýzy, což zjednodušeně řečeno znamená, že na ochlupení a pokožku se nechají místně působit speciální světelné pulzy. Ty pulzují třikrát během 30 milisekund – efektem je zahřátí folikuly (kořínku), neboli růstového centra chlupu, na teplotu v rozmezí 70 až 75 stupňů Celsia, čímž dojde k jejímu odumření. Výsledkem tedy je, že v místě ošetření metodou IPL již ochlupení nevyroste.

Je nutné ošetření metodou IPL opakovat?

Aby bylo ošetření metodou fotoepilace IPL účinné a efektivní, je potřeba jej několikrát zopakovat. Počet opakování je individuální – většinou jde o 3 až 5 ošetření jednoho místa. Důvodem jsou dvě fáze růstu ochlupení: období růstu versus klidové období. Fotoepilace je účinná tehdy, je-li prováděna právě v období růstu. Protože u jednotlivých chloupků nepřichází období růstu vždy ve stejnou dobu, je třeba fotoepilaci opakovat, aby byly postupně ošetřeny i ty chloupky, jenž se při předchozích ošetřeních nacházely v klidovém období. Opakováním IPL fotoepilace se tak zajistí, že ošetření bude účinné pro všechny chloupky.

Jak dlouho trvá ošetření fotoepilací IPL?

Celý proces ošetření většinou trvá 3 až 6 týdnů, během nichž zpravidla absolvujete 3 až 5 ošetření, přičemž jedno ošetření metodou fotoepilace IPL může trvat 10 minut ale i hodinu – záleží na tom, jak velkou plochu těla si přejete fotoepilací ošetřit. Nejkratší doba je potřeba na ošetření podpaží či třísel – zde postačí přibližně 10 minut působení IPL fotoepilace. Ošetření velkých ploch těla, jako jsou například nohy, obvykle trvá desítky minut.

Je metoda IPL účinná pro všechny typy ochlupení?

Pro zájemce o odstranění světlých chloupků je důležité zmínit, že metoda IPL světlé ochlupení odstranit nedokáže. Světlé chloupky (většinou jde o velmi jemné a slabé ochlupení) nebo šedivé chloupky metodou IPL odstranit nelze, jelikož fotoepilace je účinná na ochlupení obsahující pigment, tedy na tmavé chlupy. V případě tmavého ochlupení funguje metoda IPL úspěšně a bez omezení.

Na kterých částech těla se provádí ošetření IPL?

Ošetření metodou IPL je možné provádět kdekoliv je to potřeba. Zájemci, kteří se chtějí zbavit ochlupení, si nejčastěji nechávají fotoepilací ošetřit oblasti podpaží a třísel a dále kterékoliv místo na těle: lýtka, stehna, paže, břicho, záda, ramena, aj. Metodou fotoepilace IPL je možné odstranit také nežádoucí ochlupení v obličeji, například ochlupení na horním rtu, nežádoucí ochlupení nad kořenem nosu (tzv. srostlé obočí) aj.

Pro odstraňování nežádoucích projevů pigmentace platí totéž – provádí se tam, kde je třeba, čili kdekoliv na těle. Mezi zákazníky jsou jak muži, tak i ženy – metoda IPL je tedy vhodná pro každého.

Kdy je vhodné provádět ošetření metodou IPL?

Pro zájemce o využití metody fotoepilace IPL je nutné zdůraznit, že určitou dobu po ošetření je vhodné ošetřená místa neopalovat na sluníčku ani v soláriu a rovněž se nedoporučuje navštěvovat saunu. Důvodem je, že sluneční záření by na čerstvě ošetřených místech mohlo podpořit tvorbu pigmentových skvrn. Tato doba, kdy je důležité vyhýbat se opalování, trvá přibližně 2 až 3 týdny po ošetření. Minimálně první týden je třeba důsledně dbát na zakrytí ošetřených míst v případě, že svítí silnější slunce. Metodu IPL je možné provádět kdykoliv, ale z výše uvedených důvodů je nejvhodnější dobou pro ošetření fotoepilací podzim a zima. Zvláště pak ošetření obličeje se provádí jen v podzimním nebo zimním období.

Je ošetření fotoepilací IPL bolestivé?

Fotoepilace IPL je obecně vnímána jako metoda bezbolestná. Přesto se v případě citlivých jedinců může stát, že v ošetřované oblasti ucítí jemné štípání, mravenčení nebo podobné pocity. Ani tak se ošetření není potřeba obávat. Ošetření metodou fotoepilace IPL probíhá v příjemné prostředí a můžete během něj odpočívat a relaxovat například při poslechu své oblíbené hudby.

Má ošetření fotoepilací IPL nějaké kontraindikace?

Metoda fotoepilace IPL je považována za bezpečný a nebolestivý způsob, jak se jednou provždy zbavit nežádoucího ochlupení nebo omezit pigmentové projevy kůže. Přesto i tato metoda má své kontraindikace, tedy stavy, pro které není vhodná. Jde především o období těhotenství, kdy není vhodné provádět ošetření metodou fotoepilace IPL v oblasti břicha a podbřišku. V případě rizikového těhotenství se pak ošetření nedoporučuje provádět vůbec. Další případy, kdy se fotoepilace nehodí, jsou kožní onemocnění nebo poranění kůže, jako například: rakovina kůže, akutní kožní infekce nebo otevřené rány, lupenka, olupování kůže aj. Rovněž máte-li spálenou pokožku, vyčkejte, dokud se zcela neuzdraví.

V případě dalších chorob, jako jsou diabetes, srdeční onemocnění, kardiostimulátory či jiné implantáty nebo jakékoliv jiné onemocnění, jehož kontraindikací si nejste jisti, konzultujte vhodnost ošetření metodou IPL se svým lékařem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23285 (zdravotnimagazin.cz#10458)


Přidat komentář