Kosmetika pro děti a alergie

Péče o pokožku těla by měla patřit k našim každodenním činnostem. Krásné vlasy a pleť jsou vizitkou nejen každé ženy, ale i muže. K tomu Vám dopomůže výběr kvalitní kosmetiky.

Kvalitní dermokosmetika

Péče o vzhled by měla být součástí života každého z nás. Pokud budete zanedbávat ošetření Vaší pokožky, určitě se to na ní jednou negativně projeví. Pravidelná péče o Vaše tělo se Vám brzy stane příjemným zvykem. Upravený a pěstěný zevnějšek je přece Vaší vizitkou.

Pečlivě si vybírejte kosmetické přípravky, které jsou pro Vaši pokožku nejvhodnější. Některé druhy dermokosmetiky koupíte pouze v lékárnách. Jsou zárukou vysoké kvality. V lékárně paní Michaely Hrnčiarové v Hronově na ulici Kudrnáčova 280 můžete nakoupit dermokosmetikufrancouzské firmy Pierre Fabre. Kosmetické přípravky, které tato lékárna nabízí, lze však najít i na webu www.kosmetika-francie.cz a zakoupit přes internetový obchod. Telefonické spojení na paní Michaelu Hrnčiarovou je 777 597 189, ale můžete jí napsat také na** e-mail: hronovskalekarna@seznam.cz**.

složení kůže

Kosmetika Pierre Fabre

Tato francouzská kosmetika nabízí širokou škálu výrobků pro** různé druhy pleti**, pro péči o vlasy nebo pro péči o dětskou pokožku.

Kosmetika Avene

Tato kosmetická řada je určená speciálně pro citlivou pleť. Obsahuje minerální vodu z termálního pramene, která zklidňuje, zjemňuje a hydratuje velmi citlivou pokožku.

Kosmetika Galenic

Speciální kosmetická řada** Galenic** byla vyvinuta pro ženy, které jsou postiženy** striemi a celulitidou**. Přípravky k ošetření Elancyl, jež byly vyvinuty laboratořemi Galenic, pomohou zmírnit tyto nedostatky.

Strie – pajizévky, jsou trhlinky v kůži, které se objevují při jejím napínání rychlým zvětšením příslušné části těla. Strie na břiše vznikají v těhotenství. Fialové strie bývají při nadbytku hormonů kůry nadledvin. Při použití léčebné kosmetiky Elancyl můžeme jejich výskyt částečně eliminovat.

Celulitida je vrstva tuku, která se ukládá v podkoží. Pohled na kůži postiženou celulitidou připomíná kůru pomeranče, a proto se jí říká pomerančová kůže. Přípravky z kosmetiky Elancyl Vám pomohou v boji s celulitidou.

Kosmetika Ducray

Tato řada vlasové kosmetiky se věnuje nejen vlasové pokožce, ale i problematické pleti. Vlasy byly a budou předmětem mnoha diskusí o kráse a přitažlivosti. Jen malé procento lidí je se svými vlasy spokojeno. Ovšem jedním z nejčastějších témat, která se kolem vlasů točí, je jejich vypadávání. Je to jeden z přirozených procesů pravidelné regenerace buněk a obnovy vlasového porostu. Každý vlas má vymezený čas, který stráví na naší hlavě. Za normální, tedy přirozenou ztrátu vlasů se považuje, když nám vypadne zhruba 100 vlasů denně. Při mytí a častém česání to může být samozřejmě více. Pokud však na naší hlavě začnou vznikat holá místa nebo když se kvalita našich vlasů v průběhu krátké doby zhorší, měli bychom zpozornět. Vlasová kosmetika Ducray nabízí speciální roztok Anastim proti vypadávání vlasů. Tento roztok zabraňuje vypadávání vlasů, stimuluje růst nových a silnějších vlasů a prodlužuje jejich růstovou fázi.

Základem v péči o vlasy jsou také šampon s kondicionérem. Šampon vlas otevírá a čistí, kondicionér pak uzavírá a uhlazuje povrch vlasu. Pokud chceme, aby naše vlasy i v období vypadávání zůstaly co nejvíce v kondici, je třeba být opatrní při mechanickém zacházení s nimi. Výborným doplňkem k ošetřujícím přípravkům proti vypadávání vlasů, je krémový šampon Anaphase. Je obohacen o vitaminy B5, B6 a B8 a pokud jej budete používat pravidelně, Vašim vlasům se vrátí síla, lesk a pružnost.

Kosmetika Ducray má také spoustu produktů pro problematickou pleť. V důsledku slunečního záření, kterému je naše kůže vystavena přibývá mnoho nežádoucích zdravotních problémů. Je proto nutné se před slunečním zářením náležitě chránit. Kosmetika Ducray nabízí nejen přípravky na opalování, ale i na následnou péči. V této řadě najdeme i přípravky, které eliminují pigmentové skvrny, což trápí spoustu žen.miminko

Kosmetika Klorane

Nabídka kosmetiky Klorane se týká péče o vlasy a péče o velmi citlivou pokožku našich dětí - Klorane Bebe.

Poznáte kvalitní dětskou kosmetiku?

Zárukou nezávadnosti všech výrobků je údaj na obalu - výrobek musí projít dermatologickými a klinickými testy. Dále musí být uvedeno datum výroby, složení, doporučené datum spotřeby a návod k použití v češtině. Přípravky by neměly obsahovat dráždivé látky (konzervanty, barviva) - pozor na alergie.

Alergickou reakci mohou nastartovat

  • lanolin - tuk z ovčí vlny, používá se jako emulgátor, bývá součástí krémů, aviváží i rtěnek

  • parabeny - časté konzervační látky, obsaženy v čistidlech, limonádách i v některých jídlech (hořčice)

  • chloracetamid - konzervační látka, přidává se do krémů, šamponů a zubních past

Jakou kosmetiku dětem pořídit

Základem je vhodný krém (krémy pro kojence a batolata většinou obsahují i pudr chránící proti opruzeninám). Pro starší děti volte lehké hydratační krémy s obsahem pathenolu nebo vitaminu E.

Kosmetický tip na koupání

Pro dětskou pokožku se sklonem k přecitlivělosti jsou určeny čistící dvoufázové koupele, hydratační koupelové gely, gely s olejem či obsahem panthenolu. Specialitou pro děti i dospělé s choulostivou pokožkou jsou tzv. syndety - mýdla, která nedráždí pokožku a mohou se používat i na kůži s atopickým ekzémem.

Kosmetický tip pro dětské vlásky

Opatřete dětem jemné dětské šampony, které nedráždí pleť ani oči. Nejlepší dětské šampóny obsahují pšeničné proteiny, provitamin B5 a vitamin E.

Dětská kosmetika po koupání

Dětskou pokožku po každém koupání natřete olejíčkem nebo tělovým mlékem. Zkusit můžete i hydratační pěny a ošetřující gely po koupání.

Kosmetika A-Derma**

**

Kosmetická řada určená k péči o atopickou pleť. Atopická dermatitida je onemocnění, které se často objevuje v kojeneckém věku nebo během raného dětství. S rostoucím věkem může zmizet, ale někdy se objeví i v pozdějším věku. Samotný ekzém není nebezpečný ani neohrožuje život. Hlavní problém je svědění, které nutí děti ke škrábání nemocné kůže a tím i k jejímu poranění. Postižené místo může začít mokvat a zvyšuje se riziko infekce, která se pak může rozšířit do okolí. Když je pokožka přesušená a popraskaná, není vhodné příliš časté mytí, protože tím se jen více vysušuje. Kůži je třeba udržovat v čistotě, aby se předešlo druhotné infekci, ale místo mýdla bývá vhodnější používat mycí emulze nebo krémy dostupné v lékárnách.

Nejdůležitější součásti léčby je udržování vláčnosti kůže. Takovým výrobkem je například zvláčňující krém Exomega, který zklidňuje podráždění a navrací pleti příjemný pocit. Kosmetická řada A-Derma nabízí spoustu výrobků s obsahem ovsa, který má zklidňující, hojivé a protizánětlivé účinky. OVES RHEALBA byl vybrán kvůli svým vlastnostem z více než 80 odrůd ovsa, je pěstován pod přísnou a důkladnou kontrolou. Jeho výtažky dodávají přípravkům A-DERMA vysokou kvalitu a účinnost. Léků zmírňujících zánět je na trhu velmi mnoho, ale lze používat jen omezenou dobu, proto je výhodnější vyzkoušet kvalitní kosmetické přípravky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22493 (zdravotnimagazin.cz#7205)


Přidat komentář