Kosmetika z přírodních produktů

Mnoho kosmetických firem přistoupilo na tento nový trend a snaží se o maximální využití rostlinných a bylinných přípravků. Přírodní kosmetiku poznáme nejen podle složení a postupu výroby, ale také podle obalu...

Omlazení pleti

Kosmetické firmy se stále předhánějí v nejrůznějších novinkách, lákají kosmetickými produkty na omlazení pleti. Ale prospívají tyto přípravky pleti, když vznikly v chemických laboratořích? Existuje však i přírodní varianta, a to přírodní kosmetika.

Přírodní extrakty

V současnosti se začínají vyzdvihovat jednotlivé léčebné účinky nejrůznějších rostlin a bylinek. Mnoho lidí volí návrat k přírodě – a k biopotravinám přidávají přírodní kosmetiku. Moderní, efektivní krémy konkurují přírodě jen krátkou dobu, protože účinků rostlin se využívá již po staletí.

Moderní kosmetický průmysl zkoumá jednotlivé bylinky a zkouší jejich neomezené možnosti. Mnoho rostlin a jejich využití totiž ještě nebylo ani zmapováno.

Chemické laboratoře

Do popředí se dostávají přírodní produkty také proto, že nepřírodní kosmetika obsahuje řadu chemických látek. Krémy jsou voňavé, přibarvené, mají dlouhou trvanlivost, ale naše pleť nejásá. Zvláště lidé s citlivou pletí by měli být obezřetní. Po aplikace je pleť napnutá, stažená a může se na ni vyskytnout i alergická reakce.

Obsah krémů

 • Konzervační látky, které zlepšují trvanlivost přípravku, ale dráždí pokožku.
 • Emulgátory spojují vodu s olejem, ale pokožka se stává méně odolnou vůči vnějším vlivům.
 • Vonné látky sice uspokojí čichové smysly, ale mohou se usazovat v tukových tkáních.
 • Ropné produkty slouží jako náhrada rostlinných olejů, pleť nemůže ale dostatečně dýchat.
 • Syntetický původ má rovněž silikon, který dodává vláčnou konzistenci, ale příroda si s ním moc neví rady.
 • Krémy obsahují ještě řadu dalších chemických látek, které si výrobci nechávají patentovat.

Krok ku předu

Mnoho kosmetických firem přistoupilo na tento nový trend a snaží se o maximální využití rostlinných a bylinných přípravků. Přírodní kosmetiku poznáme nejen podle složení a postupu výroby, ale také podle obalu. Obaly se snaží být šetrné k přírodnímu prostředí, jsou recyklovatelné, z přírodních materiálů. Výrobky často nejsou ani testovány na zvířatech.

Produkty na přírodní bázi

 • Nejdůležitější roli hrají v přírodní kosmetice rostliny. Dokonce mohou stejně aktivně bojovat s vráskami jako jejich konkurence z chemických laboratoří.
 • Základem je především to, aby byly suroviny výhradně přírodního původu.
 • V současnosti se v boji proti vráskám používá sója nebo jetel luční.
 • Dalšími pomocníky jsou extrakty z rajčat, které odbourávají volné radikály.
 • Zelený čaj chrání před neblahými vlivy životního prostředí.
 • Exotické plody dodávají díky enzymům pokožce hebkost.
 • Extrakty z kokosu čistí pleť jemným způsobem.
 • Aloe vera je téměř všestranný pomocník na všechny neduhy.
 • Výčet jednotlivých „zázračných“ ingrediencí v přírodní kosmetice by mohl pokračovat dále.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22243 (zdravotnimagazin.cz#6627)


Přidat komentář