Kraniosakrální terapie Olomouc

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit únavy, bolesti, jak urychlit léčbu nemoci, nebo jak nemocem předcházet, pak jedním z nich je vyhledat terapeuta či maséra, který Vám nabídne vhodnou terapii s ohledem na Vaše individuální potřeby.

Kraniosakrální terapie Olomouc

Hledáte způsoby, jak se zbavit bolesti, jak odstranit únavu, stres a jak rychle zregenerovat své unavené tělo? Nevíte na koho se obrátit nebo jak to začít řešit?

Kraniosakrální terapie

Jde o jemnou metodu, která velmi výrazně zesiluje a urychluje schopnost lidského organismu samoléčby. Člověk za svůj život prodělá mnoho úrazů, nemocí, nespočetkrát je unaven, ve stresu, ve špatném psychickém stavu. To vše se projevuje buď jako bolest, nebo jako stagnace a dysfunkce. Kraniosakrální terapie je tu proto, aby napomohla organismu uvolnit veškeré za život vzniklé napětí. Pomáhá obnovit proudění a vitalitu na úrovni svalů, vazů, kostí, kloubů a vnitřních orgánů. Správným působením na lidský organismus zmizí bolest a tělo se regeneruje. Navíc je celý organismus po prodělané terapii schopen snášet větší zátěž.

Čemu slouží kraniosakrální terapie?

Kraniosakrální terapie napomáhá při bolestech páteře, bolestech kloubů, zad a šíje, při bolestech hlavy, při problémech s dutinami v oblasti nosní, ušní, krční, při problémech s čelistmi, při bolestech čelistního kloubu, při zánětu trojklanného nervu. Kraniosakrální terapií lze léčit deprese, traumata nebo posttraumatický syndrom. Tato terapie je vhodná také k léčbě epilepsie, autismu nebo při chronické únavě. Její efekt je spatřován také po úrazech, operacích a prodělaných traumatech. Kraniosakrální terapie pomáhá k léčbě artrózy, skoliózy, vyhřezlých plotýnek, k odstranění tiků, při motorických poruchách, u hyperaktivních jedinců, napomáhá k léčbě hormonálních poruch, léčí impotenci a problémy s otěhotněním, Alzheimra, Parkinsona, a dalších.

Reiki - harmonizace čaker

Slovo Reiki je složeno ze dvou slov – Rei, což znamená vesmír a Ki, čímž se rozumí energie. Jde tedy o vesmírnou energii. Reiki je metoda, kterou dochází k vyrovnání energie v těle. Pokud energie člověka není v rovnováze, dojde k jejímu zablokování a tento blok se může projevit onemocněním. Reiki posiluje imunitní systém, harmonizuje čakry a zajišťuje tělesnou, emocionální i duchovní rovinu. Navíc urychluje léčebné procesy v těle, dodává sílu a energii při vyčerpání a při tělesné únavě.

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o speciální hmatovou techniku, která se zaměřuje na lymfatický systém kůže a podkoží. Manuální lymfodrenáž posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému tím, že podporuje lymfomotoriky, a vnitřní pulzní mechanizmy lymfatického systému. Manuální lymfodrenáž se nedá srovnávat s klasickou masáží. Jde o naprosto odlišné metody. Manuální lymfodrenáž je zaměřena na ovlivnění hlouběji uložených struktur. Zvyšuje prokrvení organismu. Jde o bezbolestnou metodu, která se provádí slabým tlakem, pomalu, jemně. Jde o příjemnou hmatovou techniku, která nezvyšuje prokrvení ošetřovaných partií. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají ani oleje, ani masážní emulze. Terapeut, který lymfodrenáž provádí, musí znát anatomii a funkci lymfatického systému, zejména stavbu lymfatických cév a průběh lymfatického řečiště.

Klasická masáž

Klasická masáž odstraňuje bolesti, přispívá k dobré náladě, k pohodě, k povzbuzení energie. Osvěžuje tělo i mysl, člověk si u ní efektivně odpočine, ale dosáhne díky ní i vyšší výkonnost během dne. Masáží jsou vyvolány v těle psychické i fyzické změny a tím dochází k harmonizaci těla a mysli. Klasickou masáží uvolníte napjaté svalstvo. Je tedy vhodná pro sportovce všeho druhu. Pokud budete navíc své tělo hýčkat masáží pravidelně, můžete tím předejít vážným zdravotním problémům. Např. ti, kteří trpí bolestmi hlavy, nemusí mít nutně neurologický problém, ale pouze zablokovanou páteř nebo ztuhlou šíji. Aby se jednou provždy bolesti zbavili, stačí, aby docházeli na příjemné klasické masáže, čímž udělají pro své tělo mnohem víc. Masírováním těla se prokrvuje podkožní vazivo, čímž se vizuálně zpomaluje stárnutí pleti a zabraňuje tak předčasné tvorbě vrásek.

Dornova metoda

Dornova metoda je manuální terapie, která spočívá v bezpečném napravování obratlů a kloubů do správné polohy. K vychýlení obratlů nebo kloubů může dojít např. při dopravní nehodě, při sportování, zkrácenými svaly apod. Právě v těchto případech je zde Dornova metoda, která přispívá k celkovému uvolnění fyzických a psychických bloků. Dornova metoda léčí příznaky onemocnění. Při terapii dochází k uvedení obratlů a kloubů do jejích správné polohy. Jde o bezbolestnou metodu, která navíc dodává tělu energii. Metoda se provádí jemným tlakem palců, a nikdy se při ní nepřekročí práh bolesti. Proto jde o příjemnou manuální terapii, u které si klient odpočine a načerpá síly.

Breussova masáž

Breussova masáž je považována za vhodný doplněk po ošetření Dornovou metodou. Je možné ji však použít také jako přípravu před ošetřením páteře, díky níž dojde k uvolnění napětí ve svalstvu. Při Breussově masáži se uvolní meziobratlové bloky a tím dojde ke srovnání páteře do přirozené pozice. Jde o velice příjemnou a uklidňující masáž, při níž se používá třezalkový olej, který uvolňuje meziobratlové ploténky.

Medová detoxikační masáž

Tato masáž zlepšuje stav organismu, odstraňuje toxiny z těla a omezuje projevy stresu. Pokud vedete nezdravý životní styl, pak medová detoxikační masáž zredukuje jeho následky. Imunitní systém může být oslaben toxiny a jedy, které se do těla dostávají z potravin, z léků a ze životního prostředí. Dojde-li ke zhroucení imunitního systému, může propuknout mnoho nemocí od málo závažných až po ty nejvíc obávané. Jedy a toxiny jsou z těla vylučovány normální cestou s pomocí střev, plící a pokožkou. Jestliže toto nestačí, začne tělo hledat náhradní dráhy, kudy jedy vyloučit. V takových případech se začne projevovat chronická rýma, senná rýma, záněty nosních dutin, kožní vyrážky, výtoky, ekzémy, infekce močových cest, bolesti svalů, odlupování kůže, aj. Med je zdravá látka, která má detoxikační účinky a dokáže z těla odplavit nahromaděné škodliviny. Speciální tlakovou masáží vyplavou toxiny na povrch kůže a jsou navíc i zřetelně rozpoznatelné.

Masáž lávovými kameny

Potřebujete si odpočinout a dopřát si opravdu účinnou relaxaci? V tom případě se objednejte na masáž lávovými kameny. Při ní na sobě ucítíte teplo, které sálá z hladkého kamene, a budete mít pocit, jakoby jste z kruté zimy přišli do vyhřáté místnosti a usedli ke krbu s šálkem horkého čaje. Horké kameny efektivně odstraňuje nervozitu a stres, napomáhají při nespavosti a uklidňují organismus při přepracování. Lávové kameny účinně uvolňují ztuhlé svaly a křeče. Pomáhají při bolestech kloubů, regulují trávení a zrychlují metabolismus.

Čínská masáž hlavy a obličeje

Mezi omlazovací a očistné procedury patří i čínská masáž hlavy a obličeje. Tato masáž efektivně sjednocuje činnost obou mozkových hemisfér a zvyšuje výkon mysli. Člověk se díky ní dokáže lépe soustředit, koncentrovat a orientovat. Zabraňuje migrénám, a její účinek je nejen preventivní, ale také léčebný. Pomáhá odstraňovat nespavost, bolesti hlavy, zlepšuje paměť, zabraňuje otokům v obličeji, potlačuje vznik vrásek, vypíná pokožku a ovlivňuje orgány celého těla.

Reflexologie plosky nohou

Jde o účinnou metodu alternativní léčby, která dokáže efektivně ulevit od nepříjemných bolestí. Reflexologie má na lidský organismus pozitivní účinky tím, že ovlivňuje celou řadu orgánů. Lidské tělo má na všech svých zakončení reflexní plošky, které naprosto přesně odpovídají orgánům lidského těla. Ty nejdůležitější reflexní zóny se vyskytují na chodidlech, především na šlapkách. Tlakem na reflexní body nacházejících se na chodidlech lze velmi efektivně působit na celý lidský organismus. Masáží těchto bodů můžete stimulovat vnitřní orgány a zlepšit funkci organismu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23325 (zdravotnimagazin.cz#10498)


Přidat komentář