Masáže a pedikúra Moravskoslezský kraj

Máme mnoho způsobů péče o naše zdraví. Jednou z nich jsou masáže. Dnes jich existuje spousta druhů. Využívají se při nich nové technologie. Využít lze také osvědčené staré asijské metody.

Masáže

Masáže mají dlouhou historii. Podle dochovalého rukopisu byly provozovány již roku 2700 před naším letopočtem. Dnes si můžeme vybrat z mnoha druhů masáží vycházejících z různých kultur a používajících různé technologie. Pokud se pro jednu z nich rozhodneme, tak můžeme navštívit některý masážní salón. Na území Moravskoslezského kraje najdeme zavedené masáže, které provozuje paní Zdeňka Metelková. Její salón se zabývá také metodou Reiki a pedikúrou. Bližší informace lze získat telefonicky na čísle 601 371 104 nebo prostřednictvím elektronické pošty na adrese** zdenka.kubusova@seznam.cz**. Paní Metelková provádí masáže také přímo u svých zákazníků.

Druhy masáží

Pro uvolnění svalstva, zmírnění bolesti a celkovou regeneraci těla je vhodná klasická masáž. Ta má svůj původ ve Švédsku, odkud se rozšířila takřka do celého světa. Během masážní procedury dochází ke zvyšování prokrvenosti těla. Současně se odstraňují svalové spamy a kyselina mléčná ze svalů. Lidé, kteří nejsou na masáže zvyklí, mohou zprvu pociťovat bolesti a únavu. Avšak při dalších procedurách se organismus vyčistí a tkáně ustálí v lepším stavu, což navodí mimořádně příjemné pocity.

Druh masážní procedury prováděné na chodidle a nártu se nazývá reflexní masáž. Její teorie je založena na energetických drahách propojujících tyto části dolních končetin se všemi tělesnými orgány. Masáž nohou proto působí blahodárně na celé tělo. Doporučuje se hlavně starším lidem. Před samotnou masáží je chodidlo hlazeno a zahříváno sevřením v dlaních.

Vonné oleje využívá aroma masáž. Pomocí nich se ošetřuje celé tělo od hlavy až po prsty u nohou. Masážní proceduře předchází důkladné namíchání aromatické směsi. Rostlinné silice jsou látky rozpustné v olejích, kde se mísí v různých poměrech. Podle jejich složení dostáváme roztoky vhodné ke stimulaci nebo zklidnění. Během procedury je olej vmasírován do pokožky, odkud se pomocí drobných vlásečnic dostává do krevního oběhu. Kromě uvolnění svalů aromaterapie navíc odstraňuje duševní napětí a stres, psychicky povzbuzuje a odstraňuje únavu. Tato masáž je doporučována ke zmírnění otoků a podpoře trávicího systému. Léčivé účinky vonných olejů poznáme rovněž během inhalování nebo při koupeli.

Medová masáž kombinuje speciální hmaty s použitím medu. Pomáhá tak k otvírání pórů a prokrvení svalů. Minerály a stopové prvky, které med obsahuje, se takto snadno dostávají do našeho těla. Medová masáž se doporučuje především při chronických chorobách, opotřebení, zaplísnění organismu nebo stresu. Tato terapie díky reflexním zónám umístěných na zádech stimuluje všechny funkce lidských orgánů.

O odstranění celulitidy se nám postará** lymfatická masáž**. Možná ji budeme znát spíše pod názvem manuální lymfodrenáž. Během ní dochází k odstranění chronických otoků. Dnes se vykonává hlavně pomocí speciálních přístrojů, ale stále se můžeme také setkat s manuální technikou.

Mezi jemné manipulativní techniky patří Bowenova terapie. Pojmenována byla po jistém Tomu Bowenovi, který v Austrálii začal alternativní léčbu pomocí jemné manipulativní techniky. Takto byly uzdraveny tisíce nemocných. Bowenova masáž je vhodná na každé onemocnění, obzvláště účinná je především u deprese, únavy či bolestí zad, kloubů, nohou, ramene a kyčlí.

Kolébkou masáží je Asie. Odtud se k nám také dostala akupresura. Tato stará čínská metoda vyhledává specifické body na těle. Ty jsou pak osazeny jehlami nebo se stlačují prsty či tupými předměty. K akupunktuře dnes řadíme také reflexologii. Za jejího zakladatele je považován W. H. Fitzgerald. Reflexologie používá speciální mapu při vyhledávání reflexních zón v jednotlivých částech lidského těla.

Tření v pravidelném rytmu je základ pro** techniku lomi lomi**, která má svůj původ až na vzdálených Havajských ostrovech. Kromě prstů a dlaní se při ní používá také předloktí, čímž se zvyšuje terapeutický a relaxační účinek. Procedura zahrnuje jednotlivé masáže rukou, dekoltu, nohou, hýždí, zad a šíje.

Zvlášť v poslední době se u nás pro svou popularitu hojně rozšířily thajské masáže. Ty vhodně spojují poznatky akupresury a učení jógy. Thajské masáže se zaměřují na celé tělo, ale zvláštní důraz při nich je kladen na svaly nohou, chodidel, kloubů a zad. Mohou být reflexní nebo olejové. Všechny typy však vycházejí ze starého thajského umění. Jejím základem je nauka o čarách v lidském těle, na nichž leží důležité akupresurní body, které ovlivňují tok energie. Na rozdíl od některých ostatních druhů masáží tady nedochází k hnětení, ale při procedurách se využívá prohýbání a protlačování jednotlivých bodů. Optimální průběh je dvě až tři hodiny, což ji řadí k nejdelším procedurám tohoto typu.

Z Číny bylo rozšířeno baňkování. Tato metoda je založena na využití baněk při masážích. To nám zajišťuje hlubší prokrvení a rychlejší uvolnění zádových svalů. Nahřáté kulovité nádobky se přikládají na pokožku těla zejména tam, kde se nacházejí aktivní akupunkturní body nebo reflexní místa. To zlepšuje funkci jednotlivých orgánů. Nádobky se díky podtlaku snadno přisají. Tělo se dobře prokrví, zahřeje a okysličí. Baňkování má pozitivní účinek rovněž na látkovou výměnu a imunitu organismu.

Reiki

Tato terapie účinně harmonizuje celý organismus a dokonale provádí psychickou očistu. K tomu dochází díky aktivizaci energetické dráhy pro snadnější proudění energie. Tímto způsobem jsou v těle vyvolány samoléčebné schopnosti. Reiki předpokládá existenci vitální energie, energetických center a drah. Terapii reiki vykonává pouze zasvěcená osoba. Zasvěcení probíhá ve čtyřech stupních. Osoba, která absolvovala první z nich, se může zabývat samoléčitelstvím. Druhý stupeň seznámí zájemce s částí symbolů, které umocňují účinky reiki. Poté následuje širší seznámení, kdy člověk je už schopen sám léčit. Konečný čtvrtý stupeň představuje již úplnou znalost reiki a umožňuje již samostatné vyučování této terapie na úrovni celého jejího učení.

Pedikúra

Pedikúra je souhrnný název pro péči o nohy. Ta obsahuje nejen stříhání, broušení a lakování nehtů, ale zabývá se také změkčováním kůže, nanášením masek, masážemi a speciálními koupelemi. Pedikúra by se měla provádět minimálně jednou za měsíc. Pokud si ji nechceme dělat sami, můžeme se obrátit na některou provozovnu této služby. V její nabídce najdeme koupele pro změkčení zrohovatělé kůže, které dodají nohám celkové uvolnění, dezinfekci chodidel, nártů a prstů nebo úpravu nehtů. Pedikúra dále provádí vystříháni kůže u nehtů a odstranění mozolů a kuřích ok. Můžeme si zde také nechat pro zjemnění a osvěžení vmasírovat peeling. Pedikúru lze provádět na mokro nebo na sucho. Druhá možnost, tzv. suchá pedikúra představuje bezpečnější formu, protože při ní nedochází k říznutí. Nehty se upravují speciální bruskou.

Slovo závěrem

Masáže a pedikúru si lze nechat provést v některém ze salónů. Tam poskytují své služby odborníci, kteří nám poradí ve snaze pečovat o naše tělo co možná nejlépe. Pokud již z jakéhokoliv důvodu nechceme žádný ze salónů navštívit, můžeme si tyto služby objednat domů. Najdeme totiž v nabídce také mobilní masážePokud z časových, zdravotních či jiných důvodů nemůžete na masáže docházet, maséři jsou tu pro Vás, rádi přijedou k Vám domů, ale můžete si služby objednat také na vaše firemní, společenskéči sportovní akce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23306 (zdravotnimagazin.cz#10479)


Přidat komentář