Masáže, rehabilitace a čínská medicína Praha

Kdo z nás si někdy nepostěžuje, že ho tu a tam zabolí. K nejčastějším bolestem, nepočítáme-li bolest hlavy, bezpochyby patří těžkosti se zády a krční páteří. Prášky na bolest jsou sice řešením, ale jen krátkodobým.

Mnohem efektivnější je svěřit se do rukou zkušeného** maséra, fyzioterapeuta**, který využívá standardních léčebných metod, ale také jsou v jeho repertoáru metody alternativní medicíny. Takový prášek na bolest může do jisté míry bolest utlumit, snížit, ale jen těžko si poradí například se zablokovanou krční páteří apod.

Zdraví – tělo a duše

Každému z nás bylo do vínku dáno něco jiného. Co nás však spojuje je zdraví. Zdraví, které je pro naše žití velmi důležité a stěžejní. Zdraví, které je však na druhou stranu tak křehké a zranitelné. A komu z nás je jedno, jak se cítí po těle a duši? I když se jedná o dvě rozličné „nádoby“, jsou spojené a tvoří celek. Snahou každého z nás by mělo být tyto nádoby udržet v harmonii. Jakmile je jedna část nevyvážená, projeví se disharmonie v našem rozpoložení, vnímání, zdravotním stavu.

Masáže a jejich účinky

Masáže máme spojené s doteky, které nám jsou příjemné. Vyvolávají v nás emoce, dobrou náladu. Masáže nás uvolní, ale také nám mohou naše tělo, tělesnou schránku, dát do pořádku. Již výše jsme uvedli, že tělo a duše tvoří jeden propojený celek. Masáže, ať už si dopřejete klasickou, relaxační, aromatickou aj., se soustředí právě na tělo i duši. Po půlhodince, či hodince, kterou strávíte na masáži, se budete rázem cítit, jako byste se ocitli v jiném světě. Ještě dlouho po masáži se budete jakoby vznášet a čerpat z prožitků. Bezprostředně po masáži se můžete cítit plni energie, ale také lehce unaveni. Je dobré si tak po masáži neplánovat žádné povinnosti, naopak pokračovat v relaxaci, je-li to možné.

Masáž lávovými kameny

Postrádáte životní nadhled, energii, sílu, pozitivní náladu? Jste natolik zahlceni povinnostmi v práci a doma, že máte pocit, že přestáváte žít a jen plníte úkoly, termíny, resty? Ani nevíte, kdy naposledy jste měli čas jen pro sebe, byť by to byla hodinka sladkého nicnedělání? Čerpáte z „rezerv“, které však již pomalu začínají docházet a Vy jste obrazně řečeno na prahu, kdy vnitřně vyhoříte? Pak je nejvyšší čas „zastavit“. Zastavení může být i v podobě uvolňující masáže lávovými kameny.

Masáž lávovými kameny - princip

Masáž lávovými kameny není žádnou novinkou. Naopak se masáž používá již odpradávna, a to v Číně, dále na Havajských ostrovech. Zahřáté hladké valounky pozitivně ovlivňují jednotlivé meridiány, energetické cesty, které vedou od po celém těle, od konečků prstů po vnitřní orgány. Jsou-li cesty neprůchodné, dojde k jejich opětovnému otevření.

Přínosy masáže lávovými kameny

Jakoby zázrakem se z Vás odplaví nahromaděný stres. Zbavíte se vnitřního napětí, které Vás může dlouhodobě sužovat a způsobovat zdravotní komplikace. Dojde k podpoření tolik důležité detoxikace těla. Bude se Vám lépe usínat a i samotný spánek bude kvalitnější a hlubší. Dojde ke zmírnění případných bolestí kloubů, křečí v lýtkách. A v neposlední řadě Vám masáž může být významně nápomocna při odstranění bolesti hlavy.

Rehabilitace – léčebný tělocvik

Pod rehabilitací je možné nalézt řadu technik. V případě léčebného tělocviku můžeme hovořit o nejvíce specializované metodě rehabilitace. Na léčebný tělocvik se specializuje odborný fyzioterapeut. Oslovením zkušeného fyzioterapeuta je však zaručena jen půlka úspěchu. Ta druhá závisí na Vás, pacientovi, klientovi.

Využití léčebného tělocviku

V jakých případech je možné přistoupit a využít léčebný tělocvik? Jedná se především o poruchu hybného aparátu, nervosvalového aparátu, omezenou hybnost, hypotonus aj. K fyzioterapeutovi můžete zajít sami. Je však obvyklejší, že se chodí za rehabilitačním pracovníkem až po vyšetření lékařem. Vše však také záleží na zkušenostech a odbornosti samotného fyzioterapeuta.

Léčebný tělocvik – individuální, skupinový

Samotný léčebný tělocvik je pak možné členit na individuální a skupinový. Co se týče stran užitku, rychlosti zlepšení zdravotního stavu, je bezpochyby lepší tělocvik individuální, kdy se terapeut může v maximální míře věnovat jen Vám samotným. Může Vás tak mít po celou délku procedury pod kontrolou, radit Vám, správně Vás směrovat apod.

Léčebný tělocvik – upravován podle aktuálního zdravotního stavu

Cílem úspěchu léčebného tělocviku je nejen správná indikace a nastavení cvičebního, rehabilitačního plánu na počátku. Léčebný tělocvik, jednotlivé stanovené cviky, jejich šíře, intenzita, by měly být postupně upravovány, korigovány, a to podle situace, respektive v závislosti na měnící se Váš zdravotní stav. Naše tělo, svaly, si lehce zapamatují a zvyknou na „stereotyp“. Je tak důležité zavádět cviky nové, navyšovat jejich složitost apod.

Léčebný tělocvik – sestavení individuálních cviků na míru

V časopisech, na internetu si můžete sami najít řadu cviků, které jsou zaměřené na procvičování, posilování, protahování určitých partií těla. Co však již nenajdete je doporučení, které cviky jsou vhodné zrovna pro Vás, pro Váš momentální zdravotní stav. Pokud byste se rozhodli začít cvičit „na vlastní triko“, pak si také můžete ublížit, zhoršit zdravotní stav aj. Rozhodně tak není místo, ani čas pro experimentování. Určitě navštivte Vámi vybraného kvalifikovaného fyzioterapeuta, který Vám může doporučit cviky šité přímo Vám na míru. Krom toho Vám také ukáže, jak cviky správně provádět.

Léčebný tělocvik – u fyzioterapeuta i doma

K fyzioterapeutovi můžete docházet ve stanové termíny, ať už se dohodnete na jakékoli frekvenci, denní, obden, či týdenní. Rozhodně je však vhodné, abyste cvičení nenechávali jen na návštěvách u fyzioterapeuta. Budete-li poučeni, jak správně cvičit, pak není důvodu, abyste se pomaloučku nepustili i do rehabilitačního cvičení v domácím prostředí. Budete-li ve cvičení důslední, stejně jako v docházení k fyzioterapeutovi, bezpochyby se brzo dostaví výsledek v podobě zlepšení zdravotního stavu.

Spirální dynamika

Nejen na nás jsou kladeny nemalé nároky a požadavky. I my sami bezpochyby od druhých očekáváme maximum. Jenže aby byly nároky uspokojeny, je třeba disponovat patřičnou energií, výkonností. Pokud se cítíme dobře po těle i na duši, jsme spokojeni s tím, jak vypadáme, pak můžeme podávat patřičný výkon. Spirální dynamika nám pomůže předejít, aby u nás nedošlo k přetížení pohybového aparátu.

Terapeutické výhody spirální dynamiky

Z jakých terapeutických přínosů se můžete těšit v případě spirální dynamiky? Dojde u Vás k zvětšení rozsahu pohybů, nastolíte svalovou rovnováhu, zlepšíte si elasticitu tkání aj. Spirální dynamiku je pak možné označit za vskutku efektivní metodu, která je na rovině preventivní i podpory zdraví.

Čínská medicína – akupunktura

Současných zdravotních obtíží, které Vás sužují, se také můžete zbavit, využijete-li možnosti tradiční** čínské medicíny**. Snad netřeba představovat známou akupunkturu, která není příznivcem klasických léků, přesto je velmi efektivní. Kvalitu Vašeho života, a to přírodní cestou, můžete významně zlepšit například akupunkturou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23245 (zdravotnimagazin.cz#10418)


Přidat komentář