Mobilní masáže a masážní salón Jablunkov

Masáže patří k nejstarším druhům terapie. Mají pozitivní účinek na svalstvo. Masáže mírní bolest a stres, zlepšují krevní oběh a uvolňují napětí. Pokud se již pro nějakou rozhodneme, stačí si vybrat některý z masážních salónů.

Sportovní a rekondiční masáže

Tento druh terapie je určen nejen sportovcům. Jedná se o rychlou a intenzivní masáž, během které je tělo uvolňováno pomocí skupiny masérských hmatů. Procedura začíná třením, které se provádí celou plochou dlaní. Tak dochází ke zlepšení mízního oběhu, prokrvení kůže i podkoží a snížení svalového napětí. Poté následuje hnětení. To se zaměřuje na zpracování svalů v končetinách. Na hnětení navazuje roztírání, kdy se uvolňují srostlé tkáně a kloubní vazivo. Provádí se patkou dlaně, špetkou, pěstmi a palci.

Sportovní masáž dále pokračuje tepáním, při němž je rychlými a svižnými údery ruky zpracovávána daná oblast lidského těla. Tento krok dělíme na povrchní (smetání, tleskání, pleskání) a hloubkové (sekání, tepání pěstmi). Předposledním úkonem je chvění. To se provádí při maximálně uvolněných svalech rychlými pohyby do stran. Během chvění se dostavuje pocit osvěžení, uklidnění a uvolnění svalu. Sportovní masáž je pak zakončena třením podobným jako v úvodu celé této procedury. Celý tento proces působí podobně jako zátěž obvyklá u sportů, zrychluje regeneraci a zapříčiňuje lepší pružnost a odolnost svalů. Sportovní masáž se doporučuje provádět jednou až dvakrát týdně.

Indická masáž hlavy

Jde o jemnou antistresovou terapii, která se provádí nejen na hlavě, ale také na krku, ramenou a horních částech paží. Efektem této indické masáže je hlavně odstranění bolesti hlavy a napětí šíje. To se pak projevuje zkvalitněním spánku, zvýšenou koncentrací a pohotovějším myšlením. Blahodárný účinek má indická masáž hlavy, působí rovněž na růst vlasů. Provádí se vsedě bez použití oleje a je vhodná pro ostýchavější osoby, protože není nutno se před ní svléci. Aby se dosáhlo kýženého účinku, nechme si ji udělat aspoň jednou měsíčně.

Medová detoxikační masáž

Tato terapie využívá spojení speciálních hmatů a příznivých účinků medu. Během ní dochází k otvírání pórů a prokrvení svalů. Tělo se současně zbavuje škodlivých toxinů a přijímá minerály a stopové prvky obsažené v medu. Jmenujme alespoň vitamíny A, C, B, D, E a K, draslík, hořčík, sodík, železo či vápník. Vynikající je především při léčbě civilizačních chorob (revmatické onemocnění svalů a kloubů, chronický únavový syndrom, deprese, jaterní choroby, neplodnost, menstruační obtíže). Medovou detoxikační masáž provádíme jednou v měsíci.

Baňkování

Baňková masáž se do Evropy dostala z Číny, kde vznikla již ve starověku. Procedura spočívá v přikládání nahřátých skleněných nebo plastových baněk na povrch těla, které se tam díky podtlaku snadno přisají. Vybírají se hlavně akupunkturní body nebo reflexní místa. To má za účinek hlubší prokrvení a rychlejší uvolnění zádových svalů. Baňkování zlepšuje funkce jednotlivých orgánů a tělo se v průběhu této masáže zahřeje a okysličí. Zároveň příznivě působí na látkovou výměnu a celkovou imunitu organizmu. Tato procedura je určena hlavně lidem trpícím bolestmi hlavy, kloubů či svalů. Užívá se také jako ochrana proti celulitidě. Optimální cyklus této masážní metody je jednou měsíčně.

Masáž obličeje

Masáž obličeje, kterou možná známe lépe pod anglickým označením lifting, spočívá v jeho neinvazivním ručním vyhlazování. Zároveň se při něm provádí napínání pokožky. Tato činnost je zaměřena na mimické svaly obličeje a vrásky. Pravidelnou masáží dosáhneme zlepšení pružnosti pokožky, regenerace buněk a snížení napětí v obličeji. Často je výsledkem celková změna tváře. Před samotnou procedurou dodejme tělu dostatek tekutin.

Akupresurní masáž na židli

Z Asie se k nám dostala akupresura. Tato původně čínská metoda vyhledává specifické body na těle. Na ně jsou pak upevněny jehly, nebo jsou stlačovány prsty či tupými předměty. V Japonsku tradiční akupresura přejala prvky shiatsu a tak vznikla akupresurní masáž na speciální židli. Během ní dochází k dokonalému uvolnění krku, šíje, ramenou a horních končetin. Masáž zároveň stimuluje činnost mozku a pomáhá se zbavovat stresu. **Doporučuje se hlavně lidem se sedavým zaměstnáním.

Masážní technika Lomi Lomi

Z dalekých Havajských ostrovů pochází masáže Lomi Lomi. Jejim základem je tření v pravidelném rytmu, které se provádí za pomoci prstů, dlaní a předloktí. Tím dochází ke zvýšení terapeutického a relaxačního účinku. Při technice Lomi Lomi jsou masírovány ruce, dekolt, nohy, hýždě,záda a šíje.

Nejčastější kladené otázky

Existují masáže zaměřené na plosky nohou a také proti jejím otokům?

Na plosce nohou se nachází tzv. reflexní body, jejichž stimulací můžeme ovlivnit orgány a tkáně celého těla. Této masáži se říká reflexní masáž nohou. Při masáží jednotlivých bodů na plosce nohy se odstraňují bloky reflexních drah a tím se zlepšují funkce konkrétních orgánů.

Ruční lymfatická masáž používá masážní techniky, které zlepšují lymfatický oběh, urychlují odtok lymfy z podkoží a tím pomáhají zmenšit otoky. Součástí masáže je i uvolnění lymfatických uzlin, aby se mohly veškeré škodliviny vylučovacím systémem dostat z těla ven. Pokud je Váš lymfatický systém oslaben, znamená to pro vaše tělo, že se špatně čistí. To se projeví únavou končetin, později celého těla, otoky kotníků, hlavně po celodenní zátěži, až po otoky celých nohou. Pro správný a účinný efekt je třeba lymfatické masáže provádět opakovaně. Pro pocit lehkých nohou se to ale určitě vyplatí.

Je možné provádět masáže v těhotenství?

Během těhotenství se řada žen setká s bolestí zad, které jsou způsobeny zvyšující se hmotností miminka a tedy větší zátěží pro matku. Díky masáži může dojít ke zmírnění nebo odstranění těchto potíží. Je ovšem nutné vyhledat maséra/ku, který absolvoval masérský kurz pro těhotné a má zkušenosti ve svém oboru s těhotnými ženami. Rozhodně se nedoporučují během těhotenství jakékoli masáže detoxikačního charakteru, medové, baňkové, reflexní apod. Během masáže by totiž mohlo dojít k stimulaci určitých bodů na těle, které by mohly způsobit v ranném stádiu těhotenství potrat či v pozdějším stádiu porod. Doporučují se masáže jemnějšího charakteru s jemnými technikami. Správně zvolená masáž, provedená odborně vyškoleným masérem může být vhodným relaxem pro nastávající maminky.

Jak často je dobré chodit na masáže při bolestech páteře?

*Pokud někoho trápí časté bolesti zad, kdy příčina je pravidelná a opakující se (např. neúměrné zatěžování páteře v práci nebo naopak sedavé zaměstnání, velký nával stresu apod), doporučila bych docházet v rámci udržení dobré kondice a předcházení problémů minimálně 1x měsíčně. Pokud člověk sbíral tyto problémy delší dobu a nic s tím nedělal, bude zpočátku potřeba navštívit salon i 1x týdně a podle výsledku se návštěvy časově upraví dle potřeby klienta.

Existuje možnost nakombinování různorodých masáží?

Existuje spoustu druhů masáží a podle mě lze tyto druhy různě kombinovat. Záleží vždy na domluvě klienta a maséra/ky.>

Pomáhají masáže při migréně?

Pokud mluvíme o migréně, jedná se o chronické onemocnění. Mezi časté spouštěče migrén patří stres, únava, vyčerpání atd. Jako součást preventivní opatření ke snížení nebo odstranění záchvatů mohou být i masáže. Antimigrenozní masáž využívá techniky uvolňující šíjové a obličejové svalstvo. Lze také využít Indickou masáž hlavy, která taktéž působí na uvolnění hlavy, krku, obličeje a celkovou relaxaci těla. Masáž s vhodně zvoleným esenciálním olejem (eukalyptus, levandule) také dokáže pozitivně ovlivnit migrény.

Dá se pomocí masáží zpevnit pokožka nebo pomoci tomu především po porodu?

Nejčastěji po porodu ženy trápí strie, které vznikají na základě přetížení kůže, kdy se vytrácí její elasticita. Všeobecně masáž pomáhá pokožce udržovat mladistvý vzhled. Masáží se kůže prokrví, zrohovatělé buňky se odloučí, zlepší se prokrvení a tím získá pokožka zářivější barvu. Pro podporu vyhlazení a zpevnění kůže je využívána vakuová masáž. Vakuum se vytvoří pomocí baněk, které se přikládají na problémové partie – zejména hýždě, boky, stehna. Baňky jemně pokožku nasají, promasírují a prokrví.

Lze zmírnit pomocí masáže i bolest hlavy či únava?

Bolest hlavy vzniká často z důvodu ztuhlosti svalů ramen, šíje i celé páteře. Únava je výsledkem přetížení organismu a dlouhodobým návalem stresu. Oba tyto problémy souvisí s moderním životním stylem a uspěchanou dobou. Masáž příznivě ovlivní jak tělesnou tak duševní schránku. Při masáži dojde k uvolnění zatuhlých svalů, k odblokování energetických drah a k stimulaci čistícího systému v těle. Během masáže se člověk uvolní, odpočine, zapomene na každodenní starosti a tělo se tzv. zregeneruje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23326 (zdravotnimagazin.cz#10499)


Přidat komentář