Nimba neboli margósa

Nimba je výjimečná především svými čistícími a detoxikačními vlastnostmi. Působí antivirově, antibakteriálně, protinádorově, antimykoticky (proti plísním), podporuje imunitu a pomáhá tělu v boji proti infekcím.

Odkud byla přivezena

Nimba (Melia azadirachta) je tropický, stále zelený strom pocházející z Indie.

Části, které se využívají v kosmetice

Z nimby se k léčbě využívá kůra, semena, listy, plody i olej stromu.

Detoxikační vlastnosti

Nimba je výjimečná především svými čistícími a detoxikačními vlastnostmi. Působí antivirově, antibakteriálně, protinádorově, antimykoticky (proti plísním), podporuje imunitu a pomáhá tělu v boji proti infekcím. Je hojně využívána v kosmetice a nemá žádné vedlejší účinky.

Velmi léčivé účinky na kůži i organismus

Nimba je účinná proti jakémukoliv druhu onemocnění kůže. Pokožku do hloubky vyživuje, ničí kožní bakterie a plísně, snižuje svědění, ošetřuje sluncem spálenou pokožku, podporuje hojení ran. Léčí dokonce i lupénku, psoriázu (velmi závažné, devastující onemocnění kůže) a úporné ekzémy. Používá se při léčbě rakoviny kůže, pomáhá redukovat vrásky a odstraňovat akné. Nejvíce se osvědčil nimbový olej.

Kosmetické přípravky z nimby

Mezi výrobky z nimby patří nimbový olej, nimbové mléko, nimbová voda, nimbové krémy a pleťové masky, nimbové mýdlo, šampon a kondicionér. Nimba je pro své protizánětlivé a stahující účinky přidávána do zubních past a ústních vod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22012 (zdravotnimagazin.cz#5925)


Přidat komentář