Ochrana kůže – vše pro kůži

Velice nepříjemné jsou chronická onemocnění kůže, jako jsou lupénka, atopický ekzém nebo alergie, které nejen že jsou nepříjemné jak pro nemocného, tak i při běžném životě. Je potřeba používat speciální zmírňující prostředky.

Lidé, co mají problémy s kůží, ať už je moc citlivá nebo nesnáší jakékoli prostředky, kosmetické výrobky či se jedná o nemoci kůže chronické, které jsou velice nepříjemné pro jedince nejen vzhledově, ale hlavně nesnášenlivostí většiny běžných výrobků.

Ochrana kůže

Citlivá kůže je skutečně nepříliš závisti-hodná, protože jen nepatrný kontakt s dráždidlem je dost nepříjemný a může také být příčinou nepěkného zánětu. Lidé se totiž začnou škrábat, čímž si zanesou do kůže nečistoty. Kůže začne reagovat a to nejen červenými plochami, ale i puchýřky, stroupky a jinými nepěknými projevy, což nemá se zdravou pokožkou moc co společného. O kůži je potřeba se starat pečlivě.

Problémy s kůží mají nejen lidé s lupénkou, atopickým ekzémem, ale také alergickou pokožkou, akné, kožní infekci nebo také diabetici. Jelikož čím dál více lidí trpící těmito nemocemi mají problém najít opravdu kvalitní kosmetické produkty, ale i pomůcky a věci, které podporují a ochraňují kůži. Rozhodli jsme se vyhledat a představit Vám specializovaný e-shop určeným lidem trpícím kožními nemocemi, kde jsou nejen kvalitní výrobky, ale i poradenství a celkový servis určený Vám.

Specializovaný e-shop je určený lidem trpícím akné, atopickým ekzémem, lupénkou, suchou, citlivou až alergickou pokožkou, pro diabetiky a pro všechny s kožními nemocemi.

E-shop nabízí zákazníkům širokou a specializovanou nabídku všech druhů výrobků, které zajistí správnou péči a ochranu kůže. Nabídka obsahuje výrobky prověřených značek jak od tuzemských, tak i zahraničních dodavatelů. Výrobky nesoucí značky kvality a uznávané certifikáty a v neposlední řadě splňující veškeré požadavky zdravotnických orgánů. Sortiment je tvořen speciálním funkčním oblečením, protiroztočovými povlaky, přírodní kosmetikou, prostředky osobní hygieny, pracími prostředky apod.

Je třeba si uvědomit, že zdravá pokožka disponuje plně funkční kožní bariérou. Ta chrání kůži proti vnějším vlivům a má schopnost zadržovat vodu v pokožce. Kdežto mnoho kožních onemocnění se projevuje narušením této ochranné bariéry. Což může mít za následek podrážděnou nebo přecitlivělou pokožku, kůže může být suchá, šupinatá, mohou vznikat oděrky nebo prasklinky, díky kterým dochází k průchodu různých mikroorganizmům a škodlivin do organizmu. Ty stojí za příčinou řady kožních problémů.

Funkční oblečení se zinkem

Dalším druhem speciálního oblečení, které nabízíme je oblečení s obsahem zinku značky Preventino. Kolekce Preventino nabízí textilie s obsahem zinku pro miminka, děti i dospělé s velmi citlivou, alergickou a atopickou pokožkou. Nabízí řešení pro všechny, kterým jsou běžné materiály nepříjemné. Je třeba si uvědomit, že zejména pokožka miminek a dětí je jemná a velmi náchylná. Na škodlivé a dráždivé látky může reagovat velmi citlivě, proto vyžaduje odpovídající ochranu a péči.

Zinek je znám pro své protizánětlivé účinky na pokožku. Proto i oblečení s obsahem zinku je pro osoby s extrémně citlivou a přecitlivělou pokožkou, ale i osoby s alergickou atopickou pokožkou to nejlepší řešení. Obzvlášť u dětí jsou šaty, šatstvo s obsahem zinku vítané, přece jen je dětská pokožka o dost citlivější, než ta dospělá. Funkční oblečení se zinkem se nabízí však jak pro děti, tak pro dospělé. Nejenže je posilován imunitní systém nošením takového oblečení, navíc se podporuje hojení ran. Celý proces je doložen lékařskými studiemi.

Oblečení Preventino je zhotoveno z čistě přírodního vlákna Lyocell, které je vyrobeno z celulózy ekologicky přijatelným způsobem. Vlákna jsou obohacena o oxid zinečnatý v podobě tzv. vláken „smartcel™ sensitiv“. Zinek podporuje přirozené hojení pokožky, nadto působí antisepticky a antibakteriálně. Produkty dokonale pečují o pokožku a chrání ji, zajišťují příjemné klima pokožky a mají uklidňující účinky. Regulují vlhkost – na rozdíl od bavlny absorbují vlákna Lyocellu až o 50 % více vlhkosti a rychle ji opět vydávají – tím je zajištěno suché prostředí. Oblečení je vysoce pohodlné na nošení, švy a etiketa výrobku jsou umístěny na vnější straně tak, aby se zabránilo tření o citlivou pokožku

Kolekce oblečení Preventino zaručuje naprostou ochranu pro pokožku ve dne i v noci. Pravidelně se podrobuje všem důležitým kontrolám, což potvrzují jakostní pečeti na všech produktech. Dle testování vykazuje pozinkovaný materiál dokonce i po 100 vypráních stále dobré antimikrobiální účinky.

Funkční oblečení se stříbrem

Jak již bylo zmíněno, stříbrné vlákno má dezinfekční a antibakteriální účinky. Přenos iontů stříbra z oblečení na pokožku je urychlen pomocí působení tělesné teploty a vlhkosti, což snižuje bujení bakterií na kůži. Dochází tak k významnému zmírnění intenzity svědění a s tím související potřebě škrábat postižené místo, díky čemuž se pokožka může obnovit přirozenou cestou. Předchází vzniku zánětů a infekcím.

Stříbrné vlákno má příjemné vlastnosti na pokožku pro osoby trpící atopickým ekzémem, lupénkou či citlivou pokožkou. Oblečení se stříbrným vláknem je také vhodné nosit v případě popálenin prvního stupně či jinak výrazně podrážděné pokožky. Stříbrné vlákno obsažené v textilii podporuje hojení, přináší význačnou úlevu od bolesti a zamezuje svědění. V nabídce je oblečení pro děti, dospělé nebo i funkční prádlo a jiné příslušenství, zejména ponožky.

Další důležité vlastnosti, které tyto speciální textilie nabízí:

  • příjemný pocit při nošení, materiál je jako hedvábí, švy a etiketa výrobku jsou umístěny na vnější straně tak, aby se zabránilo tření o citlivou pokožku
  • stříbro působí jako regulátor teploty bez hromadění tepla, snižuje tvorbu potu, oblečení je prodyšné
  • textilie jsou dermatologicky testovány a byly podrobeny dvěma mezinárodně publikovaným studiím, které potvrzují klinický účinek
  • náš dodavatel, společnost Texamed GmbH, je jedna z předních výrobců medicínských textilií v Německu, garantuje dlouhodobou životnost výrobků. Stříbro na textilních vláknech zůstává i více než po 200 vypráních. Pro zajištění optimální ochrany pokožky nabízíme celou řadu výrobků, které uspokojí všechny potřeby zákazníků bez ohledu na věk či velikost.

Protiroztočové povlaky

Že roztoči způsobují řady nepříjemných kožních nemocí, nemusí být ani nijak zdlouhavě představováno. Jedná se o to, že roztoči se mohou objevit a být přítomni v matracích nejen postelí, ale i jiného nábytku. Protiroztočové povlaky brání pronikání roztočů k pokožce zdravého jedince, aby tak nepříjemnou nemoc kůže způsobily. Tkaniny, ze kterých jsou povlaky ušity, nepropouští alergeny a jsou citlivé na pokožku. Žádný roztoč tak nemá šanci.

Bio bavlněné ručníky

Jemné a zejména šetrné k pokožce těla alergiků a osob s atopickým ekzémem nebo jinými kožními nemocemi jsou speciální Bio bavlněné ručníky, při jejichž výrobě nebyla použita žádná chemická rozpouštědla, či jiné chemické látky, které tak ovlivňují pokožku a mohou působit jako dráždidlo pro citlivé osoby. Bio bavlněné ručníky jsou čistě přírodní bez toxických látek, které by se mohly dostat do těla a působit tak nepříliš slastně pro pokožku těla a rozšířit tak kožní chorobu.

Přírodní BIO kosmetika

Velice důležitá při léčbě kožních chorob je speciální a šetrná přírodní kosmetika, která je přímo určena pro osoby nemocné, trpící kožními chorobami. Taková kosmetika podporuje hojící proces zánětlivých ran a přitom neobsahuje žádné syntetické a chemické látky, či parfémy a jiné složení, které značně přispívá k zánětlivým procesům a způsobuje nepříjemné svědění pokožky. Existuje několik výrobců, značek, které se zaměřují na čistě přírodní produkty a technologie, které mají za výsledek šetrnou a BIO přírodní kosmetiku.

Přísady do koupele, speciální tuhá přírodní mýdla a šampony

Součástí péče o pokožku a to i nemocnou například lupénkou, je běžná koupel, mytí těla, ale i vlasů. Proto tito nemocní musí používat zvláštní prostředky na celkovou péči, aby tak již nemocnou a citlivou pokožku dále nedráždili. Naštěstí existují specializované obchody, kde je taková kosmetika, co se týče nejen koupelových olejů, ale i sypkých koupelových přísad nebo šamponů na vlasy k dispozici. Přírodní mýdla jsou šetrná zvláště k pokožce nemocného ekzémem nebo lupénkou.

Prostředky osobní hygieny

Protože k péči o tělo nejen dospělých, ale i dětí je potřeba speciálních prostředků, jako jsou kartáče, vaty, tyčinky do uší, kapesníčky a plenky co se dětí týče, u dospělých pak mnoho dalších prostředků osobní hygieny, je zapotřebí pro speciální citlivé pokožky. Člověk s vážným stavem kožní choroby nemůže jen tak používat běžné deodoranty, jinak mu hrozí nepříjemné svědění a rudá místa. Prostředky osobní hygieny je možno zakoupit ve specializovaných obchodech pro nemocné s lupénkou, ekzémy a dalšími nemocemi. Ideální jsou internetové obchody, kde se spolehlivě vše objedná a následně dodá přímo domů.

Inkontinenční pomůcky DryMed

Inkontinence je poněkud citlivé téma samo o sobě. Osoby, které inkontinencí trpí, o tom nechtějí mluvit, podobně jako jejich blízcí. Je o jisté tabu a s těží je se s tím svěřit. Jenže časem inkontinencí trpí většina starších občanů, zejména žen. Často je také inkontinence spojována s dětmi, které se i přes svůj věk stále počurávají. Není to příjemné jak pro děti, tak jejich rodiče. Ať je příčinou samovolného úniku moči při spánku nebo během dne cokoli, je to nepříjemné, ale řešit se to musí. Inkontinenční spodní prádlo, speciální vložky nebo absorpčních podložek na postel by tak u osob, kterých se inkontinence týká, nemělo chybět.

Přírodní prací a čisticí pomůcky

Kdo má doma ekzemika, alergika nebo osobu s lupénkou či jinak citlivou pokožkou by tak měl používat speciální prostředky i na praní, ale i čisticí prostředky či jiné potřeby pro úklid nebo očistu. Speciální čisticí prostředky, prostředky na mytí nádobí a zejména tak prací prostředky se dnes vyrábí a jsou také k dostání ve speciálních prodejnách a nejlépe k sehnání v e-shopech. Jsou sice o dost dražší, než klasické prostředky, ale pro nemocné jsou nezbytné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23291 (zdravotnimagazin.cz#10464)


Přidat komentář