Ohrožující faktory Vaší pleti a vlasům během zimy

Vlasy jsou náchylnější k poškození pokud je delší dobu nemyjete, proto nevěřte pověrám, že čím častěji se myjí, tím rychleji se mastí a umývejte je třeba i každý den. Při mytí jemně masírujte konečky prstů pokožku hlavy a vlasy opláchněte studenou vodou.

Ochrana a péče o vlasy

Jak na podzim správně pečovat o vlasy a připravit je na zimní období? Vlasům neprospívá nošení čepic, šál ani elektrizujících svetrů a drsné klimatické podmínky jim na kráse také zrovna nepřidávají. Noste proto raději čepice a svetry z neelektrizujících materiálů. Proti mrazu a větru je můžete chránit speciální vlasovou kosmetikou.

 • Mytí vlasů na podzim a v zimě

Vlasy jsou náchylnější k poškození pokud je delší dobu nemyjete, proto nevěřte pověrám, že čím častěji se myjí, tím rychleji se mastí a umývejte je třeba i každý den. Při mytí jemně masírujte konečky prstů pokožku hlavy a vlasy opláchněte studenou vodou. Lépe je tak připravíte na mrazivé počasí a vlasům dodá studená voda více lesku.

Ochrana a péče o pleť

Vítr a mráz pokožku vysušuje, proto na podzim a v zimě používejte pleťové krémy s vitamíny a vyživující pleťové masky. Vyhýbejte se pleťovým vodám s alkoholem, které mohou vaši pleť nepříjemně podráždit. Pokud nemáte přirozeně mastnou pleť, volte raději mastnější krémy.

 • Podzimní a zimní líčení jako ochrana pleti

Make-up v zimě vytváří přirozenou ochranu vaší pleti. Vybírejte si raději světlejší podklad, příliš tmavé barvy působí nepřirozeně. Malé množství dejte také na oční víčka, budou vypadat odpočatě. Vybírejte si raději mastnější, hydratační rtěnky než zmatňující, které vaše rty vysušují.

Nutnost dodržovat během zimy

 1. Nedostatek spánku (kůže ve spánku odstraňuje odumřelé buňky a vytváří buňky nové)
 2. Nedostatek kyslíku (pravidelně větrejte a choďte na procházky)
 3. Nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování (dochází-li k němu, škodliviny obsažené v moči nebo ve stolici se snaží dostat ven jinak – přes kůži)
 4. Nedostatek tekutin (bez vody kůže vysychá a není schopna přijímat živiny ani vylučovat škodlivé látky)
 5. Špatný jídelníček (kůži škodí především velké množství tuku, cukru, soli, masa a mléka)
 6. Nedostatek pohybu (následkem je nedostatečné prokrvení kůže, zpomalení látkové výměny a tím shromažďování škodlivin v těle)
 7. Nevhodné kosmetické přípravky nebo jejich nadměrné používání (pokud po použití kosmetického přípravku dojde k zarudnutí kůže, vypijte alespoň 0,5 l vody pro pročistění a jeden den žádné přípravky nepoužívejte)
 8. Teplotní výkyvy
 9. Kouření (nikotin stahuje cévy a je příčinou prohlubování vrásek a zhrubění pleti)
 10. Smog (vyrážejte častěji do přírody)
 11. Stres a napětí

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21958 (zdravotnimagazin.cz#5795)


Přidat komentář