Ošetření a omlazení pleti - Uherské Hradiště

V péči o pokožku obličeje a těla existuje řada procedur, které dokáží s kůží doslova zázraky. Jak ale jednotlivé procedury fungují, aby byly opravdu účinné. A víte, že oblíbená ajurvéda je jednou z oblastí, která vám v tomto ohledu rovněž pomůže?

Vše podléhá času. Ať se to týká věcí nebo živých bytostí, nic nemůže zastavit čas, byť se o některých tvrdí, že to umí a jsou tak zhmotněnými Eliny Makropulos. Nenechejte se však ošálit tím, že za vše mohou dědičné dispozice. Pokud se budete o sebe starat, tak i pěstěný vzhled vám ubere věk a dá vám na půvabu, čehož nemusí dosáhnout člověk s mladistvým potenciálem, který ale o sebe nedbá. Důležité je najít správnou cestu k mladistvému vzhledu. Jak toho docílit?

Předně je nejlepší poradit se s profesionálem, tedy kosmetičkou nebo dermatologem. Ti zanalyzují stav vaší pleti a dokáží poradit, jak o sebe máte pečovat, co si dopřávat za procedury a jaké přípravky používat. Ne vždy totiž platí, že na mastnou pleť se musí aplikovat vysušující prostředky. Pokud je mastnota spojena s akné nebo je kůže citlivá, tak ji to rozdráždí a naopak se bude tvořit ještě více mazu. Nebo naopak suchou pleť zase nemusíte vždy zatěžovat jenom mastnými krémy, ale lze to střídat s rozumnou hydratací. Jako další krok je dobré navštěvovat profesionální kosmetické služby, které znamenají něco jako generální péči o vaši pokožku a navíc odborník bude sledovat stav vaší pleti a v případě problému poradí a zasáhne. Jak působí jednotlivé metody a co se vám může nabízet, s tím vás podrobněji seznámíme.

Co je ajurvéda?

Pro východisko terapie si stručně představme ajurvédu jako takovou, abyste pochopili smysl a propojení s kosmetickou oblastí.

Předně, ajurvéda je indický léčebný systém, který klade důraz na zdraví životní styl a psychickou vyrovnanost. Ajurvéda pracuje s dispozicemi, které každý máme, a pokud se něco vychýlí z harmonie, která nám zajišťuje zdraví, tak ajurvéda se snaží dát tyto energie do pořádku. Jak tento princip souvisí s kosmetikou? Ajurvéda pracuje s několika oblastmi, kdy se zbývá určitým okruhem lidského organismu. To znamená, že jednou to je psychický stav, pak vzhled pleti a jindy zase váhové dispozice. Pokud je něco v nepořádku, tak se využije znalostí a prvků ajurvédy, kdy se opět dojde k harmonii. Toho se využívá různých kosmetických prostředků, které jsou na přírodní bázi a také technik, jež jsou na rituální a terapeutické bázi. Přibližme si je konkrétněji.

Ajurvédská kosmetická terapie

Výhodou ajurvédy je skutečnost, že se pracuje na zcela přírodní bázi, tudíž se tělo aktivuje přirozeným způsobem a není tak až moc násilně nuceno ke změnám. Jednotlivé buňky, tkáně a energie samy pochopí, že je třeba být v rovnováze a ajurvéda jim pomůže najít správnou cestu. V praxi ajurvédské kosmetické péče to vypadá tak, že se využije masáže pokožky, která stimuluje právě ony faktory. Při této metodě se totiž pracuje s poznatky ohledně tlaku na strategická místa, jež vedou k oněm drahám. Ty se pak stimulují ke správné funkci a mají řadu účinků. Při masáži se pracuje s oblastí obličeje, krku, dekoltu a rukou, přičemž každá fáze má svůj průběh. Nejprve vás kosmetička uvolní, poté se přechází k dodání energie do příslušných oblastí, dále se pracuje s omlazením pleti a pak se pokožka detoxikuje od nečistot. Na závěr se upraví rovnováha psychiky a tím se i zakotví účinky masáže, což prodlouží její efekt.

Ajurvédská terapie - účinky

Tím, že ajurvéda působí do hloubky, tak má širokospektré účinky. Jednak se výrazně omladí pleť a redukují se vrásky. Rovněž se vnitřně zbavíte nečistot, což vede ke zdravějšímu vzhledu pleti bez kožních problémů. S tím souvisí i odstranění hrubosti pleti. Pokožka je hladká, vypnutá a také se preventivně předchází předchozím problémům. Rovněž se léčí i extrémní stavy pleti (ekzémy, nadměrná suchost apod.). Klientovi se navodí psychická pohoda a harmonizují se vnitřní energie, což podpoří i obranyschopnost.

Terapie Tarani

Tarani je oblast ajurvédy, kde se využívá obdobných postupů při aplikaci procedur. I zde se provádějí masáže, které vaši pokožku očistí, revitalizují a dají ji novou energii. Díky tomu se pleť nejen vyživí, ale vy si díky relaxaci a vnímáním doteků uvědomíte, jak načerpáváte novou energii. Díky použitým přípravkům a masážním hmatům, se z vašeho těla vyplaví toxiny, které se nahromadí jak vlivem okolního prostředí, tak třeba i působením kosmetických přípravků na chemické bázi.

Co se týká kosmetiky, tak se jedná o čistě přírodní ručně vyráběné produkty, jež pocházejí z Himalájí, což zajišťuje jejich ekologické vlastnosti. Kosmetické prvky dokáží stimulovat a regenerovat pleť a to vše bez využití chemických látek. Celkově se posílí organismus a kosmetika je vhodná pro jakýkoliv typ pleti i tu citlivou. Kosmetika navíc i příjemně voní, takže její esence budete vnímat po delší dobu, což rovněž podpoří vaši psychiku. Co se týká účinků kosmetiky, tak se eliminují vrásky, hydratuje se pleť či se koriguje její nadměrná suchost. Dále se bojuje proti ekzémům, akné, nečistotám, rozšířeným pórům, vyrážkám nebo rohovatění. Po aplikaci kosmetiky se zlepší cirkulace pleti a tím pádem se vypne, vyhladí a získá lepší barvu. Kosmetika i procedury podporují samoléčebné schopnosti organismu, což je nejlepší cesta, jak tělo najde zase svoji rovnováhu. Abyste udrželi tento účinek, tak můžete kosmetiku Tarani používat i doma a rovněž můžete využít i odborných rad kosmetičky, čím se máte řídit.

Vyplnění vrásek

Myslíte si, že nelze vyplnit vrásku bez pomocí jehly? Omyl, i v tomto případě lze sáhnout po neinvazivní metodě. Stačí k tomu využít třeba kyseliny hyaluronové nebo jiných výživných preparátů, které dokáží pleť vypnout a oblast vrásky „vyžehlit".

Omlazení pleti

Jak jsme již zmínili, různé masáže dokáží aktivovat podkožní buňky, které se tak znovu zapojí do metabolického procesu a tím pádem má pleť svěžejší vzhled. To vše bez pomoci invazivního zákroku. Navíc díky prokrvení a povzbuzení masáží, má pleť lepší barvu a je elastičtější.

Stažení rozšířených pórů

Rozšířené póry je především dobré mít čisté, proto se využívá řada metod, které je pročistí. Následně se tyto oblasti stahují speciálními toniky nebo prostředky, jež ve výsledku zbavují danou pleť vzhledu se znatelnými prohlubeninami v kůži.

Zklidnění mimických svalů

Mimické svaly jsou prvními oblastmi, kde se tvoří vrásky. V okolí úst a očí se tak tvoří první linie, které jsou důkazem časté práce mimických svalů. Rovněž lze zde aplikovat masáže, které vypnou pleť a lze využít i kosmetických prostředků, jež pokožku vyhladí.

Zjemnění hrubé pleti

Na hrubost platí zejména peelingy, které dokáží obrousit staré buňky a na povrch se tak dostává nová a tedy i mladistvější pokožka. Zároveň se ale také může využít i řada přípravku, které pokožku vyhladí, aby její povrch byl pevný a jemný.

Nepodceňujte péči o pokožku, protože pokud budete mít větší problém, tak je složitější se pak vrátit do původního stavu. Pravidelná péče domácí i profesionální je cestou ke zdravému a mladistvému vzhledu a to v jakémkoli věku bez ohledu na pohlaví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23013 (zdravotnimagazin.cz#10033)


Přidat komentář