Ošetření pleti laserem - Chomutov

Trápí vás nedokonalosti pleti? Vyzkoušeli jste již různé kosmetické přípravky a nedočkali jste se požadovaného zlepšení? Přečtěte si následující článek a možná v něm objevíte to pravé řešení právě pro vás.

Krásná pleť

Mnoho lidí, obzvláště pak ženy, touží po kráse a dokonalosti svého vzhledu. Jedním velmi významným měřítkem pro krásu je bezpochyby** kvalita pleti**, neboť právě pleť neustále vystavujeme na odiv a je tím prvním, čeho si na vás okolí všímá. Každému však nebyla do vínku dána nádherná, hebká a svěží pleť.

Co vám pomůže při nedokonalostech pleti?

Nejen** vrozené predispozice** mohou ovlivnit stav pleti, ale také** životní styl, způsob stravování, forma péče o pleť a kvalita prostředí, ve kterém žijete**. Mnoho z těch, které postihly různé nevzhlednosti pleti, se kvůli tomu velmi trápí. Experimentují pak s různými kosmetickými přípravky, metodami a radami, v mnohých případech bohužel i neodbornými. Právě neodborné rady a experimentování mohou zapříčinit další zhoršení celé situace. Je proto vždy na místě navštívit specialistu na kožní potíže, ať už v podobě** kosmetických studií** či v závažnějších případech přímo dermatologa. Tyto osoby disponují potřebnými znalostmi, jsou schopni vám odborně poradit, provést odborné ošetření či zákrok, používají ověřené kosmetické přípravky a speciální přístroje pro odstraňování nedokonalostí pleti. Takovýmto významným specializovaným přístrojem, který hojně využívají odborníci v** dermatologické** oblasti, je laser.

** **

Historie laseru a jeho vývoj

První** funkční laser** s použitím rubínu sestavil Theodore H. Maiman v roce 1960 v USA. Pomineme-li oblast průmyslu, tak původně byl laser využíván v medicíně při operacích očních sítnic a při odstraňování pigmentových skvrn. Postupem času, kdy docházelo k vývoji laseru a následně byly vynalezeny další typy, se jeho využití rozšířilo i do oblastí dermatologie, stomatologie, gynekologie, neurochirurgie, plastické chirurgie, aj.

V čem spočívá léčebný účinek laseru?

Samotné světlo z přirozeného zdroje má životodárné účinky, kdy převážně u rostlin podporuje metabolismus. Živočichové nemají tak dokonalý aparát, který by dokázal zpracovat sluneční energii takovým způsobem jako rostliny.  U živočichů nachází mnohem efektivnější využití světlo z laserového zdroje. Laser můžeme tedy označit jako optický zdroj elektromagnetického záření. Jedná se o souvislý a jednobarevný svazek světla, díky kterému se shlukuje velké množství energie do jednoho místa. Při laserovém záření tedy tkáně absorbují tuto významnou energie a v buňkách pak dochází k přeměně světelné energie na buněčnou. Světelná propustnost buněk se zvětšuje, tím je odstartován proces zlepšení výživy, fungování a dělení. Následky tohoto procesu pak můžete pozorovat v podobě** zintenzivnění regenerace buněk**, zlepšení prokrvení a pročištění pleti a rychlejšímu hojení ran či jizev.

Využití laseru v kosmetice

Kosmetický laser se stal velmi žádoucím a mnohdy i neodmyslitelným zařízením, jež poskytuje řešení pro mnohé kosmetické úpravy či léčebné zákroky. Přednostmi kosmetického laseru jsou jeho efektivnost, šetrnost, přesnost a bezpečnost. Nyní se podívejte na možnosti uplatnění laseru v kosmetické oblasti.

Léčba akné

Akné patří k nejčastějším zánětlivým onemocněním mazových žláz. Toto onemocnění se projevuje nevzhlednými pupínky v oblasti obličeje, krku, zad či hrudníku. Nejvíce postihuje mládež v pubertálním období, ale není ani výjimkou u osob ve zralém věku. Laser v tomto případě působí protizánětlivě, omezuje tvorbu mazu a množství bakterií. Dochází k** eliminaci výskytu aknózních pupínků**, kožní póry se zatahují a pleť se stává přirozeně zdravou a krásnou.

Drobné jizvy

V některých případech může akné (a nejen to) zanechat na pleti i zdánlivě trvalé následky, kterými jsou** jizvy. I v tomto směru vám bude účinně nápomocen laser, díky kterému se urychlí regenerace a tvorba buněk na postižených místech a **pleť se stane opět hladkou bez drobných prohlubní.

Opary

I pro opary je laser velmi efektivním řešením, jelikož ničí jejich ložiska, a to jednou pro vždy. Budete tak zbaveni nepříjemného pocitu svědění a bolestivých puchýřků.

Vrásky

Laser snižuje svalové napětí a napomáhá pokožce k obnovení její pružnosti. Pleť se vypíná, vrásky se zmírňují a dochází k celkovému omlazení.

Metličky, růžovka a drobné žilky

Odstranění těchto nedokonalostí pleti je taktéž pro laser další způsobem efektivního uplatnění.

Celulitida a strie

S přibývajícími léty a nesprávnou životosprávou se u mnohých objevuje celulitia nebo strie. Laser usnadňuje prokrvování tkání a navrací pokožce její přirozené vlastnosti. Tím se odbourávají příznaky těchto defektů, v některých případech mohou i zcela vymizet.

Exémy, lišeje a bércové vředy

Díky laseru se významně** zmenšují projevy těchto kožních nemocí** a kůže získává zdravější vzhled.

Podlitiny, otoky, popáleniny a omrzliny

Laser také úspěšně přispívá k odstranění následků a regeneraci při těchto povrchových poraněních.

Podrážděná pokožka

Prostřednictvím laseru se** zmírňují příznaky podrážděné pokožky**, a to svědění, zčervenání či případné otoky. Jde hlavně o využití laseru po různých kosmetických procedurách.

Pro koho není vhodné ošetření laserem?

Předností kosmetického laseru nesmí využívat lidé trpící epilepsií, při zhoubném bujení na kůži, disfunkčních žlázách s vnitřní sekrecí a taktéž lidé užívající léky, které zhoršují proces hojení kůže. Jinak je laser bezpečným řešením kosmetických problémů pro většinu, navíc jsou při každém laserovém ošetření oči chráněny speciálními brýlemi.

Kolikrát a v jakých intervalech podstoupit laserové ošetření

Odpověď na tuto otázku se bude samozřejmě lišit v závislosti na závažnost léčených kožních potížích a na druhu používaného přístroje. Obvykle je doporučováno uskutečnění laserových kúr v počtu čtyři až osm. Pro lepší léčebný účinek je vhodné absolvovat ošetření laserem v intervalu jednoho až dvou týdnů mezi dvěma po sobě následujícími kúrami. Pro zvýšení a dlouhodobější trvání léčebného efektu se u některých typů laserů taktéž na pokožku aplikuje gel.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23014 (zdravotnimagazin.cz#10035)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 30.07.2012 18:42
Re: Ošetření pleti laserem - Chomutov dobrý den,řešíte nosoretní rýhy,děkuji tymrová

Romana | 25.03.2014 19:06
Re: Ošetření pleti laserem - Chomutov Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jde laserem odstranit bradavici na chodidle u dítěte 5let. Děkuji

Jana | 17.06.2017 21:12
Chomutov dobrý den, chtěla bych se zeptat na odstranění stařeckých bradavic laserem, děkuji


Přidat komentář