Ošetření pleti laserem - Třebíč

Zažili jsme to všichni, někdo více někdo méně. Pupínky, strašák dospívajících. V období, kdy chce člověk vypadat co nejlépe, musí bojovat s akné. Dnes už existují zajímavé způsoby léčby např. laserové ošetření pleti.

Akné je onemocnění, které postihuje asi 80% dospívajících. Projevy akné nemusí ustat s koncem puberty, někdy přetrvávají i do vyššího věku. U mužů je onemocnění častější a těžší. Akné postihuje oblast obličeje, horní část prsou a zad. Jedním ze způsobů jak bojovat proti akné je i laserové ošetření pleti.

Ošetření pleti laserem

Laser se v současnosti stal ve zdravotnictví pomocníkem v mnoha problémech. Velmi oblíbená je dnes i laserová léčba akné.

Co je to akné

Na tuto otázku zná každý z nás odpověď. Pro některé akné v pubertě představovalo jeden pupínek na čele a pro jiné zas dlouhodobé utrpení. Akné je kožní onemocnění, které vzniká v důsledku uzavření vývodu mazových žláz, takto dochází k jejich zanícení. Během puberty tedy dochází k nadměrné tvorbě mazu, maz ucpává žlázky, tlak mazu a bakterie, které se zde množí, vytváří zánětlivou reakci. Akné se začíná objevovat kolem 12 let, po 20 roce by mělo začít ustupovat, ale to bohužel neplatí ve všech případech.

Typy akné

Akné se vyskytuje od těch nejmírnějších forem až po ty nejtěžší, kde je nutná odborná pomoc.

 • Mírná forma akné – malé množství nezanícených pupínků.
 • Střední forma akné - zanícené pupínky.
 • Těžká forma akné – rozsáhlé bolestivé pupeny, vyžaduje zásah dermatologa.

Prevence

Nejlepší způsob boje proti akné je prevence. Nedejte pupínkům šanci k tomu, aby se rozšířily. V oblasti prevence je důležité:

 • Pravidelná péče o pleť -péče o pleť znamená využívání vhodných kosmetických přípravků. Dívky by se měly před spaním vždy odlíčit.
 • Změna jídelníčku – na akné špatně působí jídla s vyšším obsahem tuku, hodně kořeněná ostrá jídla a hořčice. Nevhodná strava se může nahradit zeleninou, ovocem a celozrnným pečivem.
 • Dostatečný příjem tekutin a to hlavně neperlivé vody.
 • Dostatek pohybu - při aktivním pohybu dochází k lepšímu prokrvení pokožky, vyplavují se škodlivé látky.
 • Dostatek spánku - nedostatek spánku pleti škodí vždy, projevuje se celkovou únavou, zvýrazněním vrásek a kruhy pod očima.
 • Stop cigaretám – kouřením dochází ke stahování malých cévek v kůži, neodvádí se škodlivé látky a zhoršuje se stav kůže.
 • Dostatek sluníčka – sluneční paprsky potlačují tvorbu bakterií, ale pozor nic se nemá přehánět.
 • Zbavit se stresu.

Léčba akné

Léčba akné nebývá jednoduchá. Na vzniku akné se podílí řada faktorů např. hormonální dysbalance, zvýšená vnímavost kůže vůči hormonálním změnám (puberta, těhotenství), vrozené dispozice, psychika, životní styl, osobní hygiena, životní a pracovní prostředí, užívání některých léků, kosmetiky a složení stravy. Existuje více typů léčby např. antibiotika, hormonální antikoncepce léčba laserem.

Léčba akné laserem

Na léčbu akné se nejčastěji používá laser smoothbeam. Laser smoothbeam je pulzní diodový laser s dynamickým chlazením. Dynamické chlazení chrání pokožku před poškozením. Kůže absorbuje laserové záření, záření zahřívá mazové žlázky a tím dochází ke snížení tvorby mazu a snížení počtu bakterií na kůži. Během jednoho sezení se ošetří čerstvé projevy akné a preventivně se ovlivní funkce mazových žláz.

Pro koho je laserové léčba akné určena

Tato léčba je vhodná pro osoby s těžkými projevy akné. Společně s dodržováním zásad pro boj s akné může laserová léčba vaši pleti viditelně pomoci.

Jak probíhá léčba laserem

Délka jednoho zákroku je závislá na rozsahu postižených míst (obličej, hrudník, záda). Přibližná délka zákroku se pohybuje okolo 30 minut. U lehčích forem akné stačí ozařování jednou za měsíc. U těžších forem akné se doporučuje návštěva jednou za 14 dní. U lehčích forem akné se stav pleti vylepší přibližně po 3 sezení, u těžších forem je doporučeno 4 až 5 sezení. Během léčby laserem se využívá místního znecitlivění. Přibližně hodinu před zákrokem se aplikuje znecitlivující krém. Bolest se může dostavit při ošetření aktivních ložisek akné.

Po ošetření laserem

Ihned po ošetření pleti laserem je pleť zarudlá. Zarudnutí pleti zmizí do několika hodin. Po ošetření laserem je důležité chránit pleť před slunečním zářením krémem s vysokým ochranným faktorem (50+). Klient by se měl vyhýbat opalování 3 měsíce po zákroku.

Laserová gelová maska

Jako doplněk laserového ošetření pleti může být laserová gelová maska. Gelová maska pomáhá zklidnit pleť a hojit zanícená místa.

Výsledky laserového ošetření pleti

Výsledky se dostaví v závislosti na stavu pokožky přibližně po třech sezeních. Individuálně se doporučuje kombinace léčby laserem s jiným postupem a to např. s chemickým peelingem. Léčba akné je komplexní proces, proto je nutné doplnit laserové vyšetření změnou životního stylu a změnou životosprávy.

Odstranění jizev po akné laserem

Častým následkem akné bývají hluboké jizvy s hyperpigmentací kolem. Jizvy po akné se bohužel nedají odstranit tak, aby byla kůže úplně hladká. Ale do jisté míry laser může vyřešit i tento problém. Při úpravě jizviček po akné pomocí laseru zde hrají důležitou roli i další faktory jako typ pokožky, stáří jizviček, schopnost regenerace pokožky, věk a další vnější a vnitřní faktory. Před zahájením odstraňování jizev pomocí laseru s vámi lékař probere motivaci k zákroku, vyšetří stav pokožky, zjistí dědičnou zátěž k tomuto problému, nabídne nejvhodnější řešení. Když výsledek léčby jizev pomocí laseru nedopovídá vašim představám ani představám lékaře zvolí se jiný typ léčby.

Další možnosti v léčbě jizviček

Jizvy po akné se také mohou léčit různými** kosmetickými přípravky a léky. Chemický peeling** je také jednou z možností v boji proti jizvičkám. Chemický peeling trvá několik minut, používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxykyselin. Lékař nanese směs pomocí štětečku na obličej. Ihned po zákroku můžete pozorovat viditelnou regeneraci pleti.

Akné a metody léčby

Akné nás dokáže pořádně potrápit. Pupínky na pleti působí nepříznivě na naše sebevědomí a psychiku celkově. Proč tedy nezkusit laserové ošetření pleti a vyhrát boj s akné. Vždy je důležité přistupovat k léčbě akné komplexně. Výsledky laserového ošetření pleti můžeme doplnit celkovou změnou životního stylu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23016 (zdravotnimagazin.cz#10039)


Přidat komentář