Paruky z pravých vlasů - příčesky z pravých vlasů

Máte problémy s růstem vlasů? Připravila Vás o vlasy nemoc nebo dědičnost? Dobrým řešením jsou moderní paruky nebo příčesky – díky kvalitě jejich provedení a zpracování nikdo nepozná, že nejde o Vaše pravé vlasy.

Postihla Vás částečná nebo úplná ztráta vlasů? Někteří lidé si na holá místa na své hlavě zvyknou a nevadí jim, což většinou platí o mužích.

Zato ženy obvykle vnímají ztrátu vlasů více emotivně. Ať jste muž či žena a ztráta vlasů Vám vadí, možným řešením je nošení paruky nebo příčesku.

Kde Vám poradí s výběrem paruky

Moderní paruky jsou vyráběné tak, aby vypadaly co možná nejpřirozeněji, jsou lehké a příjemné na nošení. Paruky jsou vhodné jak v případě nemoci nebo dědičné ztráty vlasů, tak i jako módní doplněk. Některé ženy nosí příčesky i přestože mají vlastní vlasy, neboť příčesek vlasy zahustí a prodlouží. Dalším řešením ztráty vlasů je nošení módních šátků či jiných pokrývek hlavy – díky nim budete moci vypadat každý den jinak.

Pokud potřebujete paruku či příčesek, nebo hledáte nějaký krásný šátek, obraťte se na odbornou firmu, kde Vám poradí s výběrem vhodné paruky či příčesku a doporučí, jak o paruku pečovat, aby vydržela dlouho krásná a funkční.

Proč paruku?

K nošení paruk mohou mít ženy i muži různé důvody. Častým důvodem je nemoc, která může o vlasy připravit dočasně nebo také trvale. Někdy je nadměrné vypadávání vlasů rodinnou záležitostí. Důvodem pro nošení paruky nebo příčesku však může být také záliba v módě – paruka nebo příčesek clip in umožní mít zcela jiný styl třeba jen na večer nebo nějakou speciální příležitost. Mnoho žen má doma více typů paruk či příčesků a používají je podle nálady nebo příležitosti.

V dnešní době se již nikdo nemusí stydět za nošení paruky. Moderní paruky a příčesky či „clip iny“ jsou považovány za běžný módní doplněk. Paruky i příčesky jsou vyráběny z pravých vlasů nebo kvalitních umělých materiálů, jsou vzdušné a lehké vzdušné, příjemné na nošení a dají se upevnit tak, že nehrozí pád paruky větrem nebo při sehnutí ani při sportu nebo jiných aktivitách.

Jakou paruku nebo příčesek si vybrat?

A jaký typ paruky nebo příčesku si vybrat? K mání jsou paruky z pravých lidských vlasů a také paruky z umělých materiálů. Výběr paruky nebo příčesku záleží mimo jiné na tom, zda chcete paruku na denní nošení, či pouze jako občasný módní doplněk.

Paruky a příčesky z pravých lidských vlasů

Obecně se má za to, že příčesky a paruky z pravých vlasů si déle si uchovají svůj krásný vzhled, umožňují vlastní úpravy účesu a vypadají přirozeněji – hodí se tedy především na denní nošení jako náhrada vlastních vlasů při jejich úplné ztrátě (ať již dočasné nebo trvalé). Jejich nevýhodou oproti parukám a příčeskům z umělých vlasů je však náročnější údržba a hlavně podstatně vyšší cena. Pokud však potřebujete paruku či příčesek na delší dobu a na denní nošení, tato investice se určitě vyplatí.

Paruky a příčesky z umělých materiálů

Paruky a příčesky z umělých materiálů si vybírají ti zákazníci, kteří vyžadují modely s jednodušší údržbou, nebo nechtějí do paruky či příčesku investovat příliš vysokou částku. Paruky a příčesky z umělých materiálů se hodí jako náhrada vlastních vlasů, ale také jako módní doplněk pro ženy, které chtějí vypadat pokaždé jinak a chtějí mít doma velký výběr paruk nebo příčesků, což dovoluje příznivá těchto výrobků.

Příčesky Clip in slouží k prodloužení a zahuštění vlastních vlasů

Máte vlastní vlasy, jenže nejste spokojena s jejich délkou nebo hustotou? Pak Vás určitě nadchne možnost pořídit si příčesek, tzv. „clip in“. Příčesky typu clip in dostaly svůj název podle velmi jednoduchého upevnění – jediným zacvaknutím příčesku se Vaše vlasy prodlouží nebo zahustí do požadované délky. K mání jsou clip iny různých barev, délek, hustot, rovné i vlnité, z pravých vlasů nebo umělé, přirozeného zabarvení ale i různých atypických a výrazných barev.

Clip iny si mnohé ženy oblíbily například pro účely focení nebo večírků, hodí se také na plesy, slavnostní večeře, svatby a jiné speciální příležitosti. Nic však nebrání tomu používat clip in také na denní nošení. Díky clip inu se Vaše vlasy v jediném okamžiku prodlouží a zahustí. K vlastní vlasům se clip in upevní pomocí velmi jednoduché spony pouhým zacvaknutím a stejně tak je možné kdykoliv si clip in sundat.

Jak pečovat o paruky a příčesky?

Aby však paruka nebo příčesek vypadaly dobře i po delší době pravidelného nošení, dodržujte několik pravidel, které prodlouží jejich životnost a podpoří svěží a přirozený vzhled:

  • Nevystavujte paruky nebo příčesky dlouhodobě silnému slunečnímu záření a na paruky a příčesky z pravých vlasů používejte vhodné přípravky s UV faktorem, s jejichž výběrem Vám jistě pomohou ve speciálních prodejnách.
  • Nenoste paruku nebo příčesek z pravých vlasů při koupání, neboť slaná, znečištěná či chlorovaná voda může vlasy nenávratně poškodit a zkracuje jejich životnost. Příčesky a paruky z umělého vlasu nevystavujte páře (např. při saunování nebo vaření).
  • Nespěte v paruce nebo s příčeskem, neboť vlasy se při spaní lámou a mohou se zacuchat – to platí pro paruky a příčesky z pravého i umělého vlasu.
  • Paruky a příčesky s dlouhými vlasy jsou u konečků náchylné k třepení. Dosti záleží na tom, jaký oděv často nosíte – konečky vlasů dlouhé paruky nebo příčesku se oděvu dotýkají a některé oděvy třepení podporují více. Proti třepení konečků vlasů tak může pomoci výběr vhodných oděvů a v případě pravých vlasů také používání speciální vlasové kosmetiky.
  • Při rozčesávání používejte řídký kartáč. Snažte se rozčesávat jemně a pomalu tak, abyste vlasy nevytrhávali. Rozčesávejte zásadně za sucha a při rozčesávání umělých vlasů požívejte speciální kondicionér.
  • Pokud máte doma kosmetické přípravky určené k použití na paruky nebo příčesky z umělých vlasů, nikdy je nepoužívejte na paruky z pravých vlasů; a stejně tak nepoužívejte přípravky pro paruky z pravých vlasů na paruky nebo příčesky z umělého vlasu.
  • Po umytí paruky nebo příčesku z pravých vlasů aplikujte vhodný kondicionér, o jehož výběru se poraďte ve specializované prodejně.
  • Při mytí paruky nebo příčesku nikdy nepoužívejte mechanické prostředky – šampón nebo kondicionér nanášejte pouze ručně.
  • Paruku nenechávejte ležet jen tak volně, vždy ji odkládejte na nástavec (umělou hlavu).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23284 (zdravotnimagazin.cz#10457)


Diskuze a zkušenosti

Tenes Svetlana | 03.04.2014 18:29
Re: Paruky z pravých vlasů - příčesky z pravých vlasů Jak se muzu bytj vyucena delat paruk? Gde to mozne v Cechah?

linda | 14.08.2016 18:31
zdravím, máte doma clip in?? Docela jsem o nich dost četla, ale zajímala by mě lastní zkušenost, zda jste s nimi spokojené

andy | 23.08.2016 18:09
ahoj, já mám cliyp doma a jsem s nimi maximálně spokojená, jsou suprové :-)


Přidat komentář