Péče o pleť - Vakuová diamantová mikrodermabraze

Vakuová diamantová mikrodermabraze je novinkou v oblasti péče o pleť. Při ní totiž dochází k obnově pokožky, kdy se řeší problémy nejen dospívající, ale i zralé pleti. Co vám vakuová diamantová mikrodermabraze přinese?

Diamant v péči o tělo

Komponentu diamantu se nevyužívá jen jako dobré investice či drahého dílu šperku. V poslední době se hojně využívá ve více sférách v péči o tělo. Můžete jej nalézt v chirurgii i zubařství a nezastupitelné místo si získává i v estetické medicíně. Jak známo, diamant je na stupnici tvrdosti nerostů na samém vrcholu, tudíž splňuje všechny předpoklady k tomu, aby byl odolnou a kompaktní částicí.

Péče o pleť - vakuová diamantová mikrodermabraze

Diamantová mikrodermabraze je neinvazivní metodou v oblasti estetické péče. Z tohoto důvodu ji lze aplikovat i při většině problémů, které souvisejí s pokožkou (kontraindikace jsou jen např. v případě rozšířených žilek na obličeji).

Pomocí** kosmetického přístroje**, jehož nástavce mají na konci vakuovou sondu posetou diamantovou drtí, se obrušuje epidermis (svrchní vrstva kůže). Tím dochází k odstranění odumřelých buněk a obnovuje se pokožka pleti, tvorba kolagenních a elastinových vláken. Kůže je pak pevnější a odolnější. Vyhladí se tak jemné vrásky, odstraní se jizvičky po akné, póry se čistí do hloubky, odstraní se povrchové pigmentové skvrny a celkově se vám regeneruje pleť. Celý proces trvá 15 až 20 minut, účinky jsou znatelné již po prvním ošetření a metoda je vhodná pro každý typ pleti.

Péče o pleť - belex-08 excellens

Jedná se o multifunkční přístroj, který ošetří pleť jak v případě mladé pokožky, tak i zralé pleti. Existuje několik možností, jak jej lze využít.

Ozonizér

Můžete využít funkce ozonizéru, kdy má zklidňující a baktericidní účinek, což je vhodné zejména pro aknózní pleť. Stejně tak ale poslouží i v případě** antiseptického účinku** či pokud pleť potřebuje prokrvit. Nepřímou masáží se docílí zvýšení teploty, která působí na buněčný metabolismus a tím pádem jej více podporuje. Při tomto procesu rovněž dochází ke zvýšení přísunu kyslíku a naopak vyloučení oxidu uhličitého. Rovněž probíhá i vasodilační účinek, což je stimulace periferního oběhu a aktivace vasodilace (rozšíření cév) a hyperémie (zvýšení průtoku krve). Tím se pokožka nejen zklidní, ale rovněž se zbaví i toxinů (škodlivé látky).

Vacupress

Jako další možnost se nabízí Vacupress. Speciální baňky, které se aplikují na obličej (metoda se používá i na tělo), vytvářejí speciální podtlak, díky němuž se působí hluboko do tkáně, kde jsou kořeny většiny problémů. Jednak se aktivuje krevní a lymfatický oběh a otevřou se póry. Speciálním odsátím se pak v případě aplikace na obličeji odstraňuje přebytečný maz a odpadní látky buněčného metabolismu, což vede k eliminaci akné. Na těle se takto může zase mírnit celulitida, protože podtlak rozbíjí hluboko uložené tukové buňky a lymfatický systém je odvede z těla ven.

Tonizace

Tento proces je založen na aplikaci tonika, které může být více typů v závislosti na problému. Tonizace sjednocuje barvu nebo hydrataci pleti, stahují se cévy a zavírají se póry.

Brossage

Jedná se o proces, kdy se speciálním kartáčkem masíruje pokožka. Působením mechanických procesů se tak odstraňují odumřelé buňky, prokrvuje se pleť a celá pokožka se exfoliuje (účinky podobné peelingu – pozn. red.). Tímto procesem se kůže připraví na aplikaci dalších přípravků, jako jsou např. krémy, které se tak více dostanou do hloubky pleti.

Ionizace

Zde se využívá** galvanického proudu**, pomocí kterého se do pokožky vmasíruje určitý přípravek dle typu problému s pletí. Pomocí malých elektrod různého tvaru, které se neustále přemisťují po ošetřovaném povrchu, se tak vpravuje daný přípravek, jehož účinek je potom intenzivnější.

Dezinkrustace

Při tomto procesu se** hloubkově čistí pokožka**, kdy se tak odstraňuje přebytečný maz a zmírňuje se i jeho opětovná tvorba, protože dochází opět k účinku galvanického proudu.

Galvanizace

Samotné působení galvanického proudu. Při tomto procesu se využívá účinků tohoto proudu, jako je tepelný, výživný a zklidňující efekt, což vede k omlazení, hydrataci, zlepšení barvy pokožky a zvýšení její pevnosti.

Pasivní gymnastika (elektrolifting)

Jedná se o svalovou elektrostimulaci, kdy se vypínají obličejové svaly, aniž byste museli využívat mimiky. Svaly jsou oporou kožní struktury a tím, jak se procvičují, tak to vyvolává vypínací efekt. Zlepší se tak mikrocirkulace (prokrvení), zlepšení buněčného metabolismu, dojde k okysličení pokožky, stimuluje se vznik fibroblastů (podporují tvorbu kolagenu) a zvýší se aktivita lymfatického systému, který odplaví škodlivé látky.

Péče o pleť – masáže a zábaly

Masáž celého těla jej dokonale připraví na aplikaci zábalu. Tím, jak se vám prokrví pokožka a otevřou se póry, se pak snadněji dostávají živiny ze zábalu do struktur kůže.

V případě čokoládové masáže se uvolní také aromaterapeutickými účinky, kdy budete inhalovat vůni čokolády. Masáž pomůže nejen k uvolnění ztuhlých svalů, ale eliminuje se i celulitida, vypne se kůže a rovněž se exfoliuje. Stejně tak má masáž blahodárný účinek na srdce a vůně vás zbaví stresu a deprese.

Anticelulitidová masáž zase rozbourává tukové buňky a lymfatickým systémem je odvádí ven z těla. Ozonový zábal (působení kyslíku) pak zase stimuluje buněčné enzymatické procesy, zrychluje krevní oběh, ničí bakterie, viry, plísně a houby, vyhlazuje strie a žilky, potlačuje celulitidu a vypíná kůži.

Parafínové zábaly jsou zase vhodné na horní i dolní končetiny. Tím, že parafin v sobě udržuje teplo, tak se prokrvuje pokožka, prohřívají svaly, uvolňují se ztuhlé a bolestivé klouby a změkčuje se kůže.

Péče o pleť – kosmetika

Kosmetické ošetření je základ ke kráse. Pokud máte šupinatou pleť, pupínky a jiné problémy, tak ani sebelepší make-up vás nezdokonalí. Nejdříve musíte mít dobrý základ, proto si nechte pleť pravidelně čistit, masírovat a nechte si rovněž aplikovat různé kúry. Kosmetika vás zbaví nejen odumřelých buněk a starší vrstvy pokožky, ale stejně tak se eliminuje akné, otoky a kruhy pod očima či jemné vrásky.

Péče o pleť - depilace

Boj s chloupky je věčné téma. Existuje spousta metod, jak se ochlupení zbavit, ale ty nebolestivé jsou krátkodobé a dlouhodobější efekt hladkosti zase poskytují procedury, kde se chloupky vytrhávají, což leckomu není příjemné.** Depilace cukrovou pastou** ale spojuje klady z obého. Díky tomu, že dokáže obalit chlup, tak jej vytáhne z hloubky kůže. Navíc zde nehrozí přetržení jako např. u vosku či epilace strojkem. Procedura je tak příjemná a má rovněž dlouhodobý účinek.

Mějte na paměti, že péče o pleť je velmi důležitá. Čistá a zdravá pleť bez defektů je nejlepším podkladem pro make-up a rovněž základem pro přirozeně pěkný vzhled, tedy vaši krásu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22936 (zdravotnimagazin.cz#9875)


Přidat komentář