Prodloužení řas kapkami

Řasy zvýrazňují oči, a proto je jejich hustý porost snem mnohých žen. Málokterá však má husté a dlouhé řasy od přírody. Naštěstí je několik způsobů na jejich prodloužení. Lze použít řasenky, nalepování nebo kapky.

Oční řasy jsou kožní deriváty, které najdeme na horním i spodním okraji víček. Podobají se chlupům a vlasům. Oční řasy chrání oko před pronikáním jemných částic, jako jsou například prach nebo drobný hmyz. Jejich barva se většinou shoduje s vlasovým barevným odstínem. Mnoho žen považuje** řasy** za symbol ženskosti, a proto o ně pravidelně pečuje. K tomu jim slouží různé typy řasenek.

Péče o řasy

Ne každá žena má oční řasy podle svých představ. Ty jsou často krátké, řídké nebo vypadávají. Řasy také ztrácejí svou pružnost a lámou se. Negativně na ně působí slunce, zima a špatné ovzduší. Jejich regenerace je však často opomíjenou záležitostí. Řasy jsou denně zatěžovány několika vrstvami řasenky, kterou ženy, pokud vůbec tak činí, odličují až večer. K jejich regeneraci lze použít ricinový nebo panenský za studena lisovaný olivový olej. Po návratu domů proveďte důkladné odlíčení a když se již nikam nechystáte, nechejte řasy odpočinout a neličte je vůbec, a pokud již musíte, tak pouze průhlednou výživnou řasenkou. Někdy může dojít k jejich prořídnutí či úplné ztrátě. Způsobuje to často alergie (např. na čočky, řasenky, make up), dědičnost, užívání některých léků, snížená imunita, hormonální poruchy, špatná funkce štítné žlázy a nevyvážená výživa. Proti tomu se lze bránit zvýšeným přísunem vitamínů E, B - komplex, B 12, betakarotenu a pathenolu. Doporučuje se rovněž zaměnit líčidla za přírodní kosmetiku.

Prodlužování řas

Řasy zviditelníte jejich prodloužením. To můžete provést několika způsoby. Na dnešním trhu najdete široký výběr řasenek. Lze si také nalepit syntetické řasy na ty Vaše původní. Pokud však máte řasy krátké a nevýrazné, tak se budete zbytečně trápit líčením a efekt bude minimální. V poslední době se i v České republice stalo oblíbené prodloužení řas pomocí očních kapek. Tato metoda pochází ze Spojených států amerických. Tento přípravek se na americkém trhu nazývá Latisse a vyrábí jej firma Allergan. U nás se prodává pod označením Lumigan. Jedná se o 0,03 % roztok bimatoprostu - látky snižující oční tlak. Tento účinek byl objeven náhodou jako vedlejší efekt léčby očí. Brzy se však stal** světovým hitem** a rychle se šířil ze Spojených států amerických do dalších částí světa. V České republice se** prodlužování řas pomocí očních kapek** záhy začali věnovat na klinikách v Praze a Brně.

Použití farmakologické řasenky

Kapičky aplikujete pravidelně každý večer po odlíčení ke kořenům horního očního víčka po dobu 6 - 10 týdnů. Řasy se prodlouží o 4 i více milimetrů. Tato metoda je ověřená americkým úřadem pro kontrolu léčiv a tudíž zcela bezpečná. Léčebná kúra začíná návštěvou oční kliniky, kde bude zájemce o ni obeznámen s aplikací kapek. Ta je jednoduchá a nezabere mnoho času. Při pravidelném každodenním používání se výsledek dostaví do 4 týdnů, kdy se řasy prodlouží a krásně prohnou. Zájem o tento druh prodloužení je patrný také ze strany mužské populace.

Kolik za prodloužení řas kapkami zaplatíme?

Prodlužování očních řas pomocí kapek naši kapsu moc finančně nezatíží. Vezmete - li v potaz, že nalepování řas nebo snopečků stojí v rozmezí 5000 - 7000 Kč a vydrží 2 - 3 týdny, tak použitím tohoto způsobu výrazně ušetříte. Ceny se pohybují okolo 3000 Kč a výdrž je podstatně delší. Řasy Vám vydrží 4 - 6 měsíců.

Bimatoprost

Bimatoprost je prostaglandin kontrolující průběh glaukomu a řídí oční hypertenzi. Pomocí něho snížíme oční tlak a zvýšíme odtok vnitrooční tekutiny. Kosmetické druhy bimaprostu nazývané Latisse mají schopnost prodlužovat řasy. Tento přípravek rovněž snižuje tukovou tkáň. 5. prosince 2008 byl schválen pro kosmetické použití ke ztmavení a prodlužování řas. Bimatoprost aktivuje prostamid alfa F 2 receptory nalezené ve vlasovém folikulu a stumuluje jejich růst. Výzkum vedl profesor Randall na Bradfordské univerzitě a během něho zjistil, že tento přípravek podporuje růst vlasů. Později se bitamoprost začal užívat i na prodlužování řas. Jeho účinky však zvyšují hnědou pigmentaci duhovky, která může být trvalá. Bimatoprost má zásluhu na snižování tuku okolo očí. Při snižování nitroočního tlaku je účinnější než timolol a má stejný léčebný efekt jako analogy prostaglandinu latanoprost a travoprost.

Mezi jeho nežádoucí vedlejší účinky patří zejména rozmazané vidění, zarudnutí víček, trvalé ztmavení řas a duhovky a dočasné pálení. Při nevhodném použití může bimatoprost způsobit nechtěný růst vlasů třeba na jím potřísněné tváři. Tato látka může zapříčinit také nepředvídatelný a tudíž často nechtěný porost jak vlasů, tak řas. Sérum Perfect Lashes, které patří k nejčastěji užívaným přípravkem tohoto druhu české produkce, je vydáváno pouze na lékařký předpis. Z řas se často dostává přípravek do očí, což má za následek nežádoucí účinky v oblasti očních víček. Mezi ně patří například erytém, jejich svědění a otok, hyperpigmentaci a zvýraznění oční štěrbiny. Mohou nastat také přímo problémy s očima - hyperémie spojivek, svědění, pálení a jejich bolest. Dochází často také k alergické konjuktividě, erozi rohovky, edému spojivky, fotofóbii a zhoršení zrakové ostrosti. Bimatoprost může však způsobit i krvácení rohovky, uveitidu, cystoidní makulární edém, iritidu, blefarospazmus a retrakci očních víček.

Srovnání metod prodlužování řas

Prodloužení řas pomocí kapek je i přesto výhodnou metodou na rozdíl od ostatních způsobů, které se používají - lepení nebo řasenky. V případě lepící metody, ženy se s prodlouženými řasami musí bát, že se jim odlepí a nemohou si je různě natáčet a jinak tvarovat. K dalším nevýhodám tohoto způsobu patří zručnost potřebná k jejich aplikaci, malá výdrž a relativně vysoká cena. Některé ženy mohou mít alergii na lepidlo, potřebné k přilepení řas a také nemusí každé zájemkyni pasovat na velikost očních víček. Prodlužovací řasenky jsou na tom o poznání lépe, ale i tady je nevýhodou každodenní ranní líčení a večerní odličováni, které zaberou dost času. Další z metod je syntetické prodloužení, které má delší výdrž. Ta se pohybuje okolo dvou až tří měsíců. Navíc, pokud se pro něj rozhodnete, strávíte v kosmetickém salónu hodinu a půl dlouhá proceduru. Po ní nesmíte po dobu dvou dnů řasy líčit řasenkou a ani nanášet oční stíny. Hrozí tady také riziko jejich upadnutí, pokud se jich budete dotýkat. Doporučuje se nepoužívat nesmývatelné řasenky, protože jejich odličovače mohou porušit spoje a tak způsobit jejich vypadávání. Záleží jen na Vás k jakému způsobu prodloužení řas se přikloníte. Jak vidíte z předcházejícího textu, každá varianta má své klady a zápory. Liší se také doba, po kterou si můžete užívat krásy upravených řas, tak i jejich cena. Nezanedbatelným faktorem při Vašem rozhodování by měly být i vedlejší účinky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23274 (zdravotnimagazin.cz#10447)


Přidat komentář