Protiroztočové povlaky

Nepříjemní obyvatelé snad všech matrací a polštářů jsou roztoči, kteří pod mikroskopem budí nechuť. Zbavit se jich není snadné, ale ne nemožné. Proti-roztočové povlaky jsou velice kvalitním bojovníkem.

Roztoči jsou nepříjemní a nevítaní návštěvníci, zvláště v ložnicích a postelích. Bohužel to je právě místo jejich hodování, kde pobývají a způsobují tak nepříjemné stavy, jako jsou rýmy, bolesti hlavy, ale především alergie a dlouhodobě snížená imunita, špatné dýchání a tak i méně kvalitní spánek. To všechno je důvodem toho, proč bychom se na boj s nevítanými roztoči měli zaměřit a také s tím něco udělat. Nikdo z nás přece nechce vstávat s tím, že se špatně vyspal, protože celou noc kýchal, budil se smrkáním a kašlem.

Jak se zbavit nepříjemných zdravotních stavů?

Je to možná až poněkud vážný scénář, ale postupně, pokud dáváme roztočům šanci žít u nás, pak tak činíme, ač nevědomky a tak jim připravujeme pevnou půdu pro množení se a zhoršování našeho zdravotního stavu. To nikdo nechce. Každý chce být zdravý a určitě není v zájmu nikoho, aby se dostal do nepříjemného zdravotního stavu a musel pravidelně navštěvovat lékaře v ordinacích alergologie.

Vhodným řešení pro alergiky jsou protiroztočové povlaky na matrace i na lůžkoviny. Opatří-li si alergikové matraci speciálním ochranným povlakem, dosáhnou zaprvé toho, že se pavoukovci hůře dostanou ke kožním šupinám člověka a za další se pod ochranným povlakem udrží i trus zvířat, který obsahuje alergen. Tkaniny nepropouštějící alergeny jsou základem pro nejlepší ošetření alergie na roztoče. Kdo se vyhýbá kontaktu s alergenními látkami, mírní symptomy a předchází tím zhoršení zdravotního stavu – zcela bez léků.

Protiroztočové povlaky jsou zhotoveny z materiálu s nemačkavou úpravou. Díky své vysoké prodyšnosti a propustnosti vzduchu jsou obzvláště vhodné pro alergiky a pacienty s neurodermitidou. Podle současných poznatků podporují povlaky na matrace a lůžkoviny velmi efektivně ošetření pacientů s alergickou rinitidou, alergickým astmatem a atopickým ekzémem způsobeným roztoči.

Co jsou roztoči

O roztočích se hovoří v souvislosti s lůžkovinami, a tím, že jsem u nás doma přítomni, aniž bychom je viděli, ale zadělávají nám na dost závažné potíže se zdravím, a to dlouhodobě. Přitom to, co se nám může zdát jako zanedbatelná složka je skutečně vážný problém. Navíc, pokud se na roztoče zaměříme skutečně mikroskopickým okem, pak zjistíme, že jde o nehezké návštěvníky, kteří hodují na našich „ostatcích“, jako jsou kousky kůže, lupy, chlupy, vlasy a vše, co běžně z nás zůstává v posteli.

Jsou i u nás roztoči?

Přítomnost roztočů se také dá zjistit tak, že máme tendenci se škrabat, svědí nás pokožka. To je jeden ze základních jevů, který většinou souvisí právě s roztoči. Nepříjemné svědění je základ, pak právě postupuje dost odporné kašlání, kýchání, smrkání. Následuje i bolest hlavy a to většinou právě kvůli nekonečné rýmě, který trvá déle než sedm dní, takže se jedná o chronickou rýmu, problém, který se musí řešit v ordinaci alergologie. Bolest hlavy je také způsobená tím, že se nám hůře spí z mnoha důvodů, které roztoči zadělávají pro nás zhoršený spánek.

Nejen v posteli jsou roztoči

Ale nejen v lůžkovinách jsou roztoči přítomni. Cílem jejich snažení jsou i koberce, pohovky, polstrované židle, křesla a tak dále, prakticky jakýkoli nábytek, který je čalouněný. To je jejich místo působení, kde užívají svého vlivu a dělají nám jedině nepříjemnosti. To je jeden z mála důvodů, jak se roztočů zbavit. Další může být ten, že prostě odmítáme žít v prostředí, kde řádí mikroskopické příšery.

Jak vypadají roztoči?

Pokud stále myslíte, že alergie a nepříjemný spánek není nic, co by byl problém, pak se podívejte někde v encyklopedii na to, jak skutečně vypadají roztoči, kteří celkem spokojeně žijí u vás doma, ve vašich lůžkovinách a tam hodují. To bude určitě důvodem, proč se o zbavení se roztočů a jejich utnutí ve formě vašeho trápení začnete řešit. Skutečně vypadají jako malí, nepříjemní brouci, kteří jsou přímo šerední. Při představě, že s nimi každý den trávíme celou noc a necháváme je u nás „přespat“, je až katastrofická. Ihned raději začněte svůj boj s roztoči, ať už máte jen spokojené a příjemné sny.

Jak tedy na roztoče?

Jednoduchým řešením je zaměřit se na to, kde žijí. Jejich místem výskytu jsou matrace, polštáře nebo přikrývky. Prostě tam, kde je moc prostoru, kde se dá pohodlně pro ně přežívat, kde je zdroj příjmu potravy a také kde se pro ně pohodlně kladou vajíčka, z nichž vznikají larvy a z těch pak další a další roztoči. To je celý jejich koloběh, a čím více jim dáme prostoru, tím samozřejmě déle a více jich u nás bude. Pokud se chceme zbavit roztočů, pak musíme vědět, co jim prospívá a co mají rádi.

Co roztoči milují?

Tma, teplo a vlhko je kombinace, která je pro ně přímo radostná. Zde mají dost prostoru pohodlně a příjemně žít. Proto pokud chceme, aby nás již doma neobtěžovali, pak musíme tomuto zabránit. Časté větrání, ale nejen vzduchu, ale i peřin, polštářů, přikrývek, matrací, obecně tak lůžkovin. Dále samozřejmě pravidelné praní, ale i sprchování se, péče o svůj zevnějšek. Pokožku a tak dále. To s tím také souvisí. Nesmíme také zapomínat na praní plyšových hraček, koberců s vysokým vláknem nebo potahů na pohovkách, polštáře a tak dále. I zde všude jsou roztoči přítomni, pokud jim dáme šanci.

Co roztoči nesnáší?

Především sucho, sluneční paprsky, ale i mráz. Sice to neznamená, že v zimě nemáte zatápět a raději zmrznout, než žít s roztoči, ale občas je zapotřebí mrazivý vzduch do našich ložnic pustit. Hlavně se vyhnout vlhkosti, používat digestoř, a pokud se často sprchujeme, koupeme, pak v koupelně pouštět větrání, aby se vlhkost co nejdříve vypařila. Okno je vůbec tou nejlepší variantou. Občas prý pomůže, když se nechá byt, dům promrznout, aby tak roztočům byla zabráněna jejich vlna působení, ale to je poněkud krutý test. Stačí většinou dodržovat takové postupy, jako je vyvětrání. Také nechte postel rozestlanou, aby se provětrala, aspoň nějakou dobu po probuzení a ideálně, když k tomu otevřete okno.

Jak zatočit s roztoči?

A vůbec tím nejlepším receptem na to, jak se zbavit hnusných roztočů je pořízení si proti-roztočových povlaků na matrace, ale i lůžkoviny. Proti-roztočové povlaky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které brání životu těchto nevítaných návštěvníků. Vyznačují se náramně vysokou prodyšností. Materiál velmi dobře zachycuje a přenáší vlhkost. Povlečení je odolné proti tvorbě plísní a neruší šustivými zvuky. Poskytuje ochranu bez chemických příměsí a je ekologicky nezávadné. Preventivní funkci materiálu neovlivní ani několikanásobné praní.

Cokoli, co vás trápí na kůži

Ať se jedná o akné, pupínky, ale i nepříjemné svědění na kůži a tak dále, i zde je místo působení společnosti, která dodává široký sortiment z oblasti ochrany zdraví, pokožky. Hodně se zaměřuje právě na vysoce kvalitní proti-roztočové povlaky, které tak dokonale brání přítomnosti těchto nechtěných návštěvníků, ale i jejich nevalnému množení. Díky těmto výrobkům bude vaše kůže v bezpečí, ale i samotné lůžkoviny. Není nutné kupovat nové matrace, jak tvrdí výrobci drahých matrací, ale postačí právě tyto kvalitní proti-roztočové povlaky na lůžkoviny, matrace a vše, co s tím souvisí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id26903 (ck#552)


Přidat komentář