Rázová vlna Chomutov

Trpíte bolestmi vazů, šlach a svalstva a dosud Vám žádná léčba natrvalo nezabrala? Pokud chcete přispět ke svému dobrému zdravotnímu stavu, ale bezbolestně a efektivně, vyzkoušejte rázovou vlnu.

Co je to rázová vlna?

V případě, že se zdroj** zvukových vln** pohybuje rychleji než zvuk vlastní, pak můžeme hovořit o rázové vlně. Co to ale ta rázová vlna přesně je? Pokud dojde k překročení zvukové bariéry, pak nastává tlaková vlna. V tlakové vlně se skrývá dosti silná energie. K tomu, aby došlo ke vzniku silné energie, bývá použité různých přístrojů, jako elektromagnetické, piezoelektrické nebo elektrohydraulické. Díky těmto přístrojům je možné rázové vlny směrovat přímo do lidského těla. Konkrétně do takového místa v lidském těle, kde dochází k potížím a které způsobuje člověku problémy a zdravotní potíže.

Kdy se začala rázová vlna používat?

Rázová vlna se používá v medicíně, kde se začala uplatňovat pro terapie žlučníkových a ledvinových kamenů, a to již v 80. letech 20. století. Hned na počátku používání rázové vlny tato dokázala velmi účinně rozmělnit usazeniny do písečné podoby. Takto vzniklý písek byl následně vyloučen z lidského organismu ven přirozenou cestou. Rázová vlna má blahodárný vliv i na hojení měkkých tkání. Máte-li řídké kosti, které se Vám často lámou, naštípnou, jsou odvápněné apod., pak i pro Vás je rázová vlna vhodná, neboť hned od počátku jejího používání bylo zjištěno, že má vliv i na obnovu hustoty kostí. Rázová vlna se v oblasti pohybové medicíny považuje za nejmodernější a nejúčinnější terapii bolesti pohybového aparátu.

Vliv přístroje na kvalitu léčby

V centrech zdravotnické péče, kde dochází k používání rázové vlny, se používají různé přístroje. Některá zdravotnická zařízení však mají k dispozici ta nejmodernější zařízení pro aplikaci rázové vlny, při nichž může pacient vnímat rázovou vlnu přímo uvnitř těla a ne pouze na povrchu, jak to bývá u některých jiných zařízení. Tím, že pacient vnímá rázovou vlnu hluboko uvnitř těla, znamená to, že akustická vlna proniká hluboko do tkáně, neboť terapeut může díky kvalitnímu přístroji aplikovat klientovi vyšší výkon, než by byl schopen s přístrojem slabším.

Na jakém principu funguje rázová vlna?

V přístroji vydávajícím rázové vlny je umístěn generátor, jehož úloha spočívá v tom, že mění vzduch, který je vháněn do přístroje, na rázovou vlnu. To se děje pod** tlakem 1-5 barů,** v závislosti na použitém přístroji. Rázová vlna dosahuje své nejvyšší možné hodnoty v několika nanosekundách. Přístroj je složen z aplikátoru, s jehož pomocí je rázová vlna přenášena přímo do poškozené tkáně v lidském organismu. Tato vlna je přenesena do tkáně do hloubky 1- 6 cm. Jak rychle a kvalitně je rázová vlna do tkáně přenesena, závisí na koncovce aplikátoru a na použití gelového vodiče. Ve tkáni následně dochází k povzbuzení obranného mechanismu celého organismu. Dochází k rozšíření cév a k prokrvení tkání. Začínají se vytvářen nové kapiláry a zmírňuje se bolest, která člověka omezovala, zatěžovala a trápila. Rázová vlna má vliv na látkovou výměnu, kdy začínají postupně odcházet všechny nečistoty z poškozené tkáně a tkáň se uzdravuje, čistí a navrací do původního nenarušeného stavu. Organismus díky rázové vlně dostává dostatek živin, díky kterým se tkáň vyživuje a regeneruje.

Jaké jsou účinky rázové vlny?

Rázová vlna vháněná do lidské tkáně s pomocí** speciálního přístroje** narušuje a rozpouští usazeniny, které se nacházejí v úponech, ve šlachách nebo v burzách. Díky kvalitní péči, profesionálnímu přístupu a speciálnímu výkonnému přístroji dochází u ošetřované tkáně uvnitř lidského těla k prokrvení a ke** zvýšení látkové výměny** a narušené oblasti, se kterou se člověk léčí. Tím, že jsou rázovou volnou aktivovány buňky v tkáních, dochází k produkci kolagen a dalších bílkovin, což léčí jizvy, strie, celulitidu a další nerovnosti na kůži. Díky léčbě dochází k okamžité redukci svalového napětí, ke snížení napětí v měkkých tkáních, ke stimulaci protizánětlivého procesu, k postupnému zmenšování Úponových bolestí a ke zvýšení tvorby kostní tkáně.

Kde všude se rázová vlna využívá?

Největší uplatnění nachází rázová vlna v pohybové medicíně. Zde např. řeší funkční problémy, které jsou spojené s páteří. Např. co se týká bolesti v oblasti beder, zlomeniny kostrče, blokády páteře, bolesti krční páteře a ramen, závratě, migrény, aj. Dále se používá při svalových a úponových bolestech, při přetížení měkkých tkání, při přetížení vazů, kterými jsou tenisový loket, bolestivá třísla, problémy s koleny. Rázová vlna má efektivní účinky při léčbě traumatických stavů po špatně se hojících zlomeninách, léčí kostní výrůstky, patní ostruhy, ostruhy na loktech, vbočený palec, záněty Achillovy šlachy, šlachy dlouhé hlavy bicepsu, atd. Své uplatnění nachází rázová vlna také v estetické medicíně, kde se využívá ke stimulaci tvorby kolagenu např. u liposukcí, u léčby celulitidy, při odstraňování jizev a strií a využívá se také v** interní medicíně,** konkrétně v urologii, v gynekologii a v chirurgii.

Kolik aplikací rázové vlny se doporučuje pro efektivní léčbu

Co se týká akutních stavů, pak postačí 3 - 4 aplikace rázové vlny, a mělo by dojít k úplnému vyléčení. U chronických stavů, které trvají 4 týdny a déle, již budete muset podstoupit ošetření vice, a to** 4 – 10 aplikací,** podle stanovení ošetřujícího lékaře. Intervaly mezi jednotlivými aplikacemi musí být minimálně 2- 4 dny.

Kdy lze očekávat výsledky?

První výsledky se dostavují v mnoha případech bezprostředně po první terapii. Jestliže jste se rozhodli vyřešit akutní stav, který Vás trápí čerstvě, pak máte velkou šanci, že potíže odezní velmi rychle a trvale. U chronických stavů můžete očekávat zlepšení nebo totální uzdravení po vyšším počtu aplikací. Jestliže však potíže přetrvávají i po maximálním počtu 10 aplikací, i když v mírné nebo v podstatně mírnější formě, pak je možné zahájit novou terapii rázové vlny, ale až po cca dvouměsíční pauze. Pauza Vám umožní čas pro zhojení měkkých tkání.

Jaké můžou nastat vedlejší účinky

V místě aplikace** rázové vlny** můžete někdy očekávat i vedlejší účinky, které však v naprosté většině případů sami odeznívají do pěti nebo maximálně do deseti dnů. Vedlejšími účinky může být např. zarudnutí kůže v oblasti ošetření. Jedná se o známku vyššího metabolismu. Někdy se může objevit i mírný otok nebo svědění. Někdo může již při samotné aplikaci rázové vlny cítit krátkodobé zvýšení bolesti, někteří lidé můžou cítit slabou bolest po aplikaci. Výjimečně může vzniknout v místě ošetření hematom nebo kožní léze po předchozí terapii.

Efektivita léčby rázovou vlnou

Studie, které se účinky rázové vlny zabývají, uvádí efektivitu léčby až celých 95%. Pacienti, kteří se léčbě podrobili, uvedli, že u nich byla výrazně snížena svalová nebo úponová bolest, nebo totálně vymizela, došlo u nich k urychlení hojení zranění a byli schopni se za velmi krátkou dobu vrátit zpátky do běžného denního procesu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23252 (zdravotnimagazin.cz#10425)


Diskuze a zkušenosti

Pokorná | 17.02.2014 10:15
Re: Rázová vlna Chomutov Dobrý den, potřebovala bych se objednat na rázovou vlnu v Chomutově. Můžete mi prosím zaslat tel. kontakt. Děkuji Pokorná tel.:723773814

Marcela Krejčová | 09.02.2015 13:31
Re: Rázová vlna Chomutov Dobrý den, mám patní ostruhy a chtěla bych se objednat na rázovou vlnu. Mohu poprosit o email nebo telefon. Můj email je MarcelaKrejcova2014@gmail.com a tel. 722 033 792 Děkuji Krejčová


Přidat komentář