Rejuvenace a trvalá epilace - IPL

Nároky na vzhled se v moderní době zvyšují, ovšem spousta lidí nemá čas věnovat se každodenně intenzivně svému tělu. Proto se zde nabízí metody, které dokáží trvaleji řešit některé problémy. Jednou z metod je i IPL.

Zejména ženy dnes musí řešit otázky týkající se jejich vzhledu. Samozřejmě je nikdo nenutí do krášlících procedur, ale přeci jenom, když něco dámy nechají jen na přírodě, tak tlak okolí jim dá najevo, že má nějaké „vady na kráse". Dříve ženy tolik neřešily, jestli jim roste ochlupení, třeba i v obličeji. Nebo se před léty stárlo rychleji. Dnes se ovšem nenosí mít knírek pod nosem, takže jej ženy holí nebo vytrhávají. To ale zahrnuje denní péči, protože i vytrhávání chloupků, díky jejich vícefázovému růstu, je nutné provádět často. Pak se nabízí v podstatě celoživotní péče o pleť, která oddaluje projevy stárnutí a i tak tomuto procesu nezabráníte. Nabízí se i různé defekty kůže, jako jsou žilky nebo pigmentové skvrny, na které je kosmetika krátká. Proto existují procedury, jež zasáhnou hlouběji do pokožky, ovšem neinvazivně, takže se jedná o** bezbolestné metody**.

Intenzivní pulzní světlo (IPL)

Jedná se o ošetření, kde se využívá přístroje, jež vysílá světelné pulsy do pokožky. Zde se dle specifikace zaměřuje na daný problém a odstraňuje jeho příčinu. Může se tak jednat o zničení cibulek chlupů nebo naopak vybuzení tvorby kolagenu, kdy se omlazuje pleť.

IPL – jak funguje

Vysílané světelné pulsy pohlcují třeba pigment nebo červené krevní barvivo. Následná vysoká teplota pak v těchto hlubokých místech způsobí, že se ruší složky pigmentu, jizvy, žilky nebo chloupky. Tím se tak trvale odstraňují základy těchto problémů a už se neobnovují.

IPL – na co se používá

Možností je několik. Buď se jím odstraňují chloupky (tmavé chloupky, a na rozdíl od laseru i světlé)**, jizvy, pigmentové skvrny, žilky nebo se omlazuje pleť.**

Trvalá epilace

Zde** intenzivní pulzní světlo** proniká hluboko do kůže až k vlasovému folikulu. Zde je pohlcováno pigmentem melaninem (tmavé chlupy) nebo pigmentem hemoglobinem (světlé a šedé chlupy) v daném vlasovém folikulu. Tím, že se vysílá teplo (asi 70 °C), tak se zničí daný vlasový folikul úplně a tím pádem zde již nevyroste nový. Protože ale existuje několik stádií růstu chloupků a všechny chlupy nerostou ve stejném období, tak nemůže jedno ošetření pohltit všechny, tudíž je třeba sezení zopakovat. Vliv na to má třístádium růstu chlupů. Jednak je to klidová fáze, pak období růstu a nakonec moment, kdy chlup vypadne. IPL ovšem zachycuje ty chlupy, jež zrovna rostou, takže nelze pohltit vše a sezení se musí opakovat alespoň třikrát (obecně se uvádí tři až osm procedur). Výhodou ovšem je, že i tak máte efekt trvalejší a nemusíte si denně trhat nebo holit chlupy.

Rejuvenace neboli omlazení

Zde se jedná o proces, kdy dochází ke stimulaci a remodelaci kolagenových vláken a k částečné produkci nových vláken. Přístroj totiž dokáže jednak odbourat staré a unavené buňky, které se následně nahradí novými, jež udržují pleť jemnou a pružnou. Výsledkem je vypnutější pleť,** eliminace vrásek** vzniklých a zabránění tvorby nových, eliminuje se vzhled jizev nebo i projevy akné. K výslednému efektu dochází po několika dnech až týdnech po ošetření, protože obnovující proces má dlouhodobější charakter.

Odstranění pigmentových skvrn

IPL světlo je schopné eliminovat povrchové pigmentové skvrny, zejména ty solárního původu. Až podstoupíte ošetření, tak se zprvu nelekejte, že vám skvrna ztmavne. Jedná se totiž o projevy tvorby pigmentových šupin, které během týdne až dvou zmizí a pleť se tak obnoví.

Odstranění žilek

Rovněž se zde jedná o pohlcování jiné barvy kůže. U odstraňování žilek dochází ke kontrakci stěny cév a následnému vymizení žilky.

Při rozšířených žilkách to je absorpce krevním pigmentem hemoglobinem (červený pigment), kdy paprsek tuto oblast zahřeje a tím pádem ji zúží. Po procesu se ošetřovaná místa mohou zabarvit do tmavší barvy a může se vytvořit i jemný povlak, to ale během pár dnů zmizí.

V případě žilek výsledek není okamžitý. Trvá třeba 4 až 6 týdnů než žilka zcela vymizí, proto je třeba i přijít na více sezení. Máte ale jistotu, že váš problém se jednou pro vždy odstraní. Počet ošetření závisí pak na samotném množství a velikosti žilek.

Odstranění jizev a strií

Co se týká klasických jizev, tak zde je rovněž spíše potřeba více sezení, aby se problém odstranil úplně. Počítejte proto asi se čtyřmi procesy, mezi kterými by měl být alespoň dvoutýdenní odstup.

Pak máme specifický problém – strie. Zde se jedná jak o jejich eliminaci, tak i prevenci.** Strie** jsou totiž malé jizvičky, které vznikají poškozením napjaté spodní struktury kůže, které, když vzniknou, tak je většinou nelze úplně odstranit. Jejich stav se může pouze zlepšit, protože tkáň prodělala takovou destrukci, kdy návrat do původního stavu je nemožný, ošetření se dělá u jizviček a strií max rok staré. Dají se ovšem vybělit, takže nejsou patrné. Díky IPL se jejich intenzita zmenší a navíc se uhladí i jejich povrch, takže budou méně nápadné.

IPL – průběh ošetření

Nejprve se vám vyčistí dané místo, odstraní se z něj chloupky a odlíčí se i případný make-up. Je to z toho důvodu, aby světlo mohlo dokonale prostoupit k jádru problému a zde co nejefektivněji působit. Ke zintenzivnění účinku se pak ještě využije speciální aqua-gel, který vyrovná kůži, aby světlo mohlo bez reflexních ztrát proniknout do kůže. Pak se aplikátorem přejíždí po kůži a světlo vykonává danou práci, které je určeno.

IPL – péče po ošetření

Zhruba po dobu tří týdnů se raději vyhýbejte návštěvám solárií nebo pobytu na slunci a používejte krém s vysokým faktorem. Pokožka se obnovuje a je citlivější, tudíž by mohly vzniknout pigmentové skvrny.

IPL – pro koho není ošetření vhodné

Týká se to zejména těhotných žen, diabetiků, epileptiků a lidí trpících hemofilií. Rovněž, pokud máte otevřenou ránu v místě problému, tak sečkejte na zahojení. Pak také byste neměli v předchozích dvou týdnech navštívit solárium nebo se opálit. S jednotlivými problémy se ale poradíte v příslušném salonu.

Jak vidíte, dnes existuje řada metod, které bezbolestně a přitom dlouhodobě vyřeší váš problém. Proto se netrapte denním sledováním, kde vám zase přibyla vráska nebo kde je zase nějaký chlup. Nechte si tyto problémy odstranit a soustřeďte se jen na doplňkovou péči. Navíc, péče v salonu vás uvolní a vy si budete užívat práce někoho jiného, čímž načerpáte novou energii do další práce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22983 (zdravotnimagazin.cz#9971)


Přidat komentář