Tetování henou a motivy

Slyšeli jste už o tetování henou? A vyzkoušeli jste již tento druh tetování? Ještě ne? Nebojte se pořídit si tetování, které vám vydrží jen určitou dobu. Tetování henou je naprosto bezpečné a bezbolestné.

tetováním henou se mnozí z vás už měli možnost určitě setkat například na dovolené v zahraničí. Děti tyto „malůvky“ na tělo prostě milují. Dospělí henu vnímají jako módní doplněk.

Co je to hena?

Hena je vlastně keř, který roste v tropických a suchých oblastech například v Indii. Sušené listy tohoto keře nebo mladé výhonky se rozemelou a díky tomu vznikne hnědočervený prášek. Keř roste do velikosti až 6 metrů a má bílé či žluté květy. Rozemletý prášek obsahuje velké množství pigmentů jako je chlorofyl nebo karoten (ten je obsažený i v mrkvi) a díky tomu tolik barví. Díky silným pigmentům vydrží** hena na kůži** až jeden měsíc. Hena se nepoužívá pouze na kůži ale také v medicíně. Pomocí ní se tak léčí například mykózy a ekzémy. Vlasům dává zářivý lesk. Víte proč, když máte obrázek na kůži a opalujete se, tak se kůže pod obrázkem neopálí? To proto, že hena zachycuje paprsky UV.

Kde se hena vzala?

Henu hlavně ženy využívaly již před tisíci lety. Nejvíce se používala v Africe a Asii. Už ve starém Egyptě se používala na mumifikaci a barvení paruk. Při každé vetší události jako bylo narození, smrt nebo dojití do dospělosti zdobili lidé svá těla. V Indii malovaly Indky na svá těla hlavně ptáky, květiny a jiné přírodní motivy, mělo to pro ně hlubší význam. Aby se dosáhlo co nejtmavšího odstínu barvy, používaly ženy na blízkém východě uvařený citrón, který do barvy přidávaly.

Tetování henou

Ženy v Indii si zdobí především ruce a kotníky. My si však můžeme zvolit libovolné místo, kde si necháme ornament „vytetovat“. V dnešní době máme možnost se setkat s různými druhy heny, ty se dělí podle toho, kde byla vypěstována. Proto je například hena egyptská, indická, marocká, íránská atd. Tyto heny se pak dělí podle způsobu použití. Červený hena pudr již podle názvu zbarvuje kůži do červena. Hodí se spíše pro světlou pleť. Hnědý hena pudr se používá k malování rukou, nohou i těla. Černý hena pudr může u některých lidí vyvolat silné alergické reakce a to díky chemikáliím, které jsou do něj přidávány pro svou černou barvu. Rostlinný hena pudr se skládá z prášku heny a bylinek. Používá se k regeneraci vlasů. Neutrální hena pudr se používá na náhrobní kameny jako symbol požehnání. Hena pasta jsou určené k přímé spotřebě a prodávají se v hliněných tubách. Vždy si zkontrolujte datum spotřeby.

Kde si tetování henou pořídit?

Máte spoustu možností. Buď si můžete zajít do specializovaného studia, kde vám malůvku namaluje odborník. Ceny nejsou nijak vysoké, naopak je hena stále levnější. Ovšem nevýhoda je ta, že si malůvku nemůžete vytvořit sami a díky tomu ztratí tak své kouzlo. Ti z vás, kteří se přece jen rozhodnou malůvku si vytvořit vlastnoručně by měli mít dostatek trpělivosti. Ne vždy se vám povede dokonalý tah, tak jak jste si ho představovali. Je to hlavně o cviku. Uvidíte, že časem v tom budete zběhlí a podaří se Vám opravdu krásné kousky.

Kde si můžete henu koupit?

Henu si můžete buď jednoduše objednat přes internet, nebo ji seženete ve specializovaných obchodech. Je dobré se však orientovat z jakých produktů si můžeme vybrat. Hena Penna je pero, které se používá k uměleckému malování (tetování). Tohle tetování Vám vydrží zhruba 7 dní. Pokud byste chtěli životnost o nějaký ten den prodloužit je dobré malůvku potřít citrónovou šťávou. Hena Lips je konturovací tužka na rty, které neobsahuje žádné chemikálie. Vydrží Vám celý den aniž byste ji po každém jídle či polibku museli znovu nanášet.** Hena Eyes –** jde také o konturovací tužku, které se používá na oči. Hena Lipsize – jde o novinku na našem trhu. Používá se jako přírodní náhrada za kolagenové injekce do rtů. Obsahuje výtažky z pomeranče a přírodní oleje, díky nímž budou Vaše rty vyživené, jemné a plné. Všechny tyto produkty jsou čistě přírodní a žádný z nich není testovaný na zvířatech.

Pokud hena pero doma nemáte, můžete klidně použít párátko nebo sirku. Šablony pro malování si také můžete vytvořit sami. Postačí vám lepící papír, z kterého si Vámi předkreslenou šablonu vystřihnete a pak ji už pouze překreslíte a vybarvíte na kůži. Dávejte si pozor, aby kůže byla po celou dobu malování napnutá. Obrázek by pak totiž mohl být zdeformovaný a „vrásčitý“. Henu si můžete ovonět kávou nebo eukalyptovým olejíčkem. Kůže, na kterou bude henu nanášet, by neměla být mastná, proto se alespoň dva dny před aplikací nekrémujte, je také dobré udělat si peeling.

Jak dlouho tetování henou vydrží?

Trvanlivost ovlivňuje spousta faktorů. Pokud se necháte** tetovat henou** někde v zahraničí u moře, hena Vám vydrží zhruba 14 dní. Dobu trvání ovlivňuje jak slunce tak slaná voda a také záleží jaký fototyp zrovna jste. Zpravidla hena vydrží déle lidem, kteří mají snědší pleť na rozdíl od plavovlasých lidí. Pokud si** henu koupíte** v obchodě, měl by vám pomoci odborník. Většinou bývá doba trvanlivosti malůvky na kůži napsána přímo na produktu.

Jaké si zvolit vzory?

Vzory jaké si zvolíte jsou pouze na Vás a Vaši fantazii. Můžete si pořídit buďto klasické obrázky jako jsou květiny, zvířata, různé ornamenty atd. nebo můžete henu použít jako „šperk“. Henou si tak můžete namalovat prstýnky na rukou a různé náramky.

Rizika běžného tetování

Oproti běžnému tetování je obrovská výhoda v tom, že tetování henou je absolutně bezbolestné a zdraví neškodné. Nemusíme se proto bát henu použít i na citlivější místa, kde je naše kůže tenčí. Tetování henou na rozdíl od toho běžného není trvalé a tak se nemusíme bát, že nám na kůži zůstane věčně.

Při běžném tetování hrozí riziko alergické reakce. Jde přece jen o zásah do kůže. V nejhorších případech můžete dostat zánět, ekzém a v neposlední řadě také žloutenku, tetanus či HIV.

Kolik hena stojí?

Ceny se liší podle velikosti, druhu malůvky a použitého materiálu. Většinou se malé motivy pohybují od 200,- Kč, střední pak od 400,- Kč a větší motivy od 600,- Kč. Šablony si pak na internetu můžete zakoupit od 20,- Kč po nějakých 40,- Kč. Opět záleží na velikosti dané šablony.

Vyzkoušejte** tetování henou** i vy. Tento druh tetování si zajisté oblíbí hlavně Vaše děti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23180 (zdravotnimagazin.cz#10352)


Diskuze a zkušenosti

martinkova | 04.08.2013 10:43
Re: Tetování henou a motivy ráda bych ss zabvala tetováním henou


Přidat komentář