Zdravotní – harmonizační cvičení a masáže Prostějov

Zdravý životní styl není jen o tom, jíst čerstvou zeleninu a ovoce, ale hodně vyváženou stravu, a pak také cvičení spolu s vhodnou regenerací. Masáže jsou tak skvělým doplněním, zvlášť po účinném cvičení.

Zdraví je velice důležité a ceněné. Bohužel, pokud jste zdraví, pak mu nevěnujete tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. Je nutno totiž pamatovat na to, že prevence je základ kvalitního zdraví a neměla by se podceňovat. Jak moc je zdraví cenné, se jistě přesvědčilo už mnoho lidí na světě, kteří vážně onemocněli a hledali cesty ke zdraví. Pamatujme na to, že nemoc nás může potkat, pokud ale budeme imunní, pak se nám vyhne.

Zdravotní a harmonizační cvičení - individuální lekce

Jistě jste si všimli, že lidé, kteří pravidelně a poctivě cvičí nebo se věnují jakémukoliv sportu, bývají mnohem méně nemocní. Oproti těm, kteří sportují velice sporadicky, spíše méně, než více, nebo dokonce vůbec? Náhoda to rozhodně není, takže pokud se chcete vyhnout nejen civilizačním chorobám, ale i vážným nemocem, které mohou způsobit vážné i trvalé komplikace na celý život, pak je nutné vymezit svůj čas i na cvičení. Nemusí jít přitom o žádné silové sporty, velice populární jsou zdravotní a harmonizační cvičení, ideálně individuální lekce, kde je Vám věnován čas a pozornost zda všechno děláte správně. Při individuálním cvičení se diagnostikuje stav svalstva, pružnost páteře, hybnost kloubů a celý systém cvičení se od toho odvíjí. Rozhodně se nemusíte obávat nepříjemných a náročných pozic a cviků, naopak plán cvičení je sestaven s ohledem na Váš věk, tělesnou konstituci a fyzickou kondici.

Skupinové cvičení

Individuální přístup je rozhodně fajn, ale pokud už cvičení znáte a orientujete se, můžete chodit na skupinové lekce, kde je možno se potkat i s osobami, které jsou podobně naladěné jako Vy. Skupinové lekce jsou tak nejen zdravotně – harmonizačním cvičením, ale také společenským.

Jóga pro zdraví - harmonické cvičení těla i duše

Oblíbená jóga nejen u nás, ale především ve světě. V řadě vyspělých zemí světa cvičí jógu mnoho lidí denně. Nejen, že pomáhá s hubnutím, ale především upravuje celou tělesnou schránku, jak zevnitř, tak zvenčí je vhodná jak pro mladé, tak i starší generace, prakticky pro každého. Není žádný konkrétní věk, ve kterém by se klasická jóga nemohla cvičit. Její velkou výhodou je to, že nenutí všechny dělat to stejné, ale jen tak, jak jim to tělo dovolí. A to je přesně to cvičení, které je vhodné pro všechny, bez rozdílu věku.

Power jóga (nejen) pro běžce

Silová jóga je už mírně náročnější, je tedy spíše pro sportovce, ale i mladé lidi, kteří chtějí vzpružit svoje tělo, dopřát mu potřebnou sílu. Power jóga je naprosto senzační cvičení, které využívají i běžci pro zlepšení dýchání a posílení svalů, ale i běžní lidé, kteří sedí denně v kanceláři a nechtějí se posilovnách, přičemž chtějí své tělo cvičit. Po power józe budete odpočatí, ale také uklidnění, veselí a živí, budete se cítit naprosto senzačně, nic pro vás nebude problém a už se budete těšit na další lekci. Power jóga je ideálním cvičením pro zdraví všech mladých osob. Měla by být (s nadsázkou) uzákoněna, aby zdravých, štíhlých a spokojených, vyrovnaných lidí bylo více a více.

SM - systém - prevence bolestí zad

Také se často trápíte bolestí zad? Nejste rozhodně sami. Stejně jako Vy, trpí bolestmi i mnoho dalších, bohužel jen proto, že včasné prevenci nevěnují dostatek pozornosti. Pravdou je, že lidské tělo není stále dostatečně vyvinuto ke vzpřímené chůzi, každopádně tím ale vše nekončí. Naopak, pro každého z nás by mělo být povinné věnovat se cvikům na zpevnění svalstva coby prevenci bolestí zad. SM- systém je cílené cvičení pro zvýšení stability a pohyblivosti páteře.

Masáže dospělých

Samozřejmě, že svalstvo těla musí být také dostatečně regenerováno a to právě poskytováním masáží. Už jen základní klasická masáž, prováděna profesionálem je něco, co by měl každý v životě zažít. Jak jednou zkusíte, budete chtít pravidelně vyhledávat skvělé ruce a prsty dobrých masérů, protože nejen že se zregeneruje vaše tělo, ale také se odhalí problematické místo, na které se zaměří pozornost a předejdete tak mnoho vážným potížím s pohybovou soustavou. Dost často lidé plní čekárny lékařů, přitom problém se dá někdy vyřešit i poctivou masáží. Zkuste masáže jako cestu péče o vaše zdraví.

Masáže kojenců, dětí i těhotných

U kojenců bývá časným problémem to, že si sami neřeknou, co je trápí, bolí a jen neúnavně křičí. Pokud Vaší malé dítko trápí tento problém a nic nepomáhá, je dobré je vzít i na lekci kojenecké masáže. Ty jsou zaměřeny na titěrné tělíčko a odstraňují potíže s bolestivým bříškem, což kojence nejčastěji trápí. Stejně takmasáže dětí jsou specifické a netradiční. Děti mají jinou stavbu těla a musí se jim tak věnovat speciální technika. Nejinak jsou na tom těhotné ženy, které hodně často trápí úpěnlivé bolesti v oblasti bederní páteře. Protože běžné masáže pro ně nejsou vhodné, existují speciální masáže pro těhotné. Pokud jste v požehnaném stavu, jistě zkuste a uvidíte, jak se Vám v mnohém uleví.

Kurz masáží kojenců, také u Vás doma

Pokud máte malé miminko, pak Vám budou jistě vhod kurzy masáží pro kojence, tak zvané baby masáže. Naučíte se, jak svému maličkému pomoci a odstranit bolesti, nejčastěji bříška, ale i uvolnit tělíčko a uklidnit malou a mladou dušičku.

Prevence zdraví přírodními prostředky a výživou

Častou příčinou problémů se zdravím je právě nevyvážená strava. Konzumujeme jídlo připravené z nevhodných surovin, které je sice levné a jednoduché, ale neobsahuje složky, které potřebujeme ke správnému trávení. Poměrně často se tak stává, že nás postihnou bolesti břicha, trávicí obtíže a posléze i nemoci (nejen) trávicího traktu. Za své zdraví si zodpovídáme sami. Ve svém jídelníčku můžeme mnohé jednoduše změnit, a žít tak zdravěji a šťastněji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23324 (zdravotnimagazin.cz#10497)


Přidat komentář