Afrodiziaka v jídle

Existují však i afrodiziaka nebezpečná - drogy, které nepovažujeme za typická afrodiziaka a ty mohou povzbuzovat sexuální touhu, což se neobejde bez nebezpečných vedlejších účinků.

Historie afrodiziaka

Lidé od pradávna tvrdili, že jisté substance, lektvary a kouzelné amulety mají schopnost podněcovat lásku nebo vášeň a zvyšovat sexuální výkonnost či potěšení z milování. Dokonce je známo, že se říkalo se, že některá afrodiziaka vyvolávají nebo prodlužují erekci. Mnohé věci považované za afrodiziaka nápadně připomínají mužské či ženské genitálie a předpokládá se, že objektům, která původně představovaly sexuální orgány v magických rituálech, byly později přisuzovány povzbuzující účinky při vnitřním užívání.

Vedlejší účinky afrodiziaka

Existují však i afrodiziaka pro ženy nebezpečná - drogy, které nepovažujeme za typická afrodiziaka a ty mohou povzbuzovat sexuální touhu, což se neobejde bez nebezpečných vedlejších účinků. Například pod vlivem kokainu se lidé někdy chovají násilnicky a ztrácejí kontrolu nad svým chováním. V moderním západním světě jen málokdo uvěří na kouzelné amulety a lektvary, přesto jsou stále propagovány zázračné prostředky proti impotenci a úžasné přípravky na povzbuzení sexuální výkonnosti. V nejhorším případě bývá lidem, kteří si stěžují na nedostatek sexu, doporučena hormonální léčba.

Příjem afrodiziak v potravinách

  • Afrodiziaka pro ženy a muže nemusí nutně být drogy nebo rostlinné či živočišné extrakty.
  • Afrodiziakální účinky nemají jen léky, ale i celá řada normálních potravin.
  • Pro správné fungování sexuality je důležitý příjem dostatečného množství vitaminů a minerálů - především vitamin B6, C a E, selen, zinek, vápník a draslík.
  • Blahodárně působí potraviny jako celer, česnek, cibule, avokádo, banány, chřest i ananas.
  • Vše, co pálí zvyšuje prokrvení a tím také milostnou dráždivost - chilli, pepř.
  • Afrodiziakálně působí i další druhy koření jako fenykl, zázvor, muškát, petržel, vanilka, skořice i rozmarýn.
  • Potřebnou energii vám dodají jídla bohatá na bílkoviny, například vejce, ryby a kaviár.
  • Nevhodná pro správný sexuální apetit jsou těžká a tučná jídla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22738 (zdravotnimagazin.cz#7652)


Přidat komentář