AIDS vakcína

Čínští lékaři a zdravotníci zahájili testování vakcíny proti AIDS na prvních několika dobrovolnících. Dobrovolníci byli podrobeni lékařské prohlídce a podepsali právní dokumenty.

## Aids

Čínští lékaři a zdravotníci zahájili testování vakcíny proti AIDS na prvních několika dobrovolnících. Dobrovolníci byli podrobeni lékařské prohlídce a podepsali právní dokumenty. Testy budou třístupňové a přihlásilo se k nim téměř padesát lidí ve věku od 18 do 50 let. Informace poskytla agentura Nová Čína.

PEKING - První část testování, jehož podstatu agentura neobjasnila, potrvá přes rok. Ve druhé má být otestována bezpečnost vakcíny a její vliv na imunitní systém. Prvním dobrovolníkem, který podstoupil účinnost léku, je dvacetiletý muž. Dalších sedm osob, z toho čtyři ženy, jej vzápětí následovalo. Vakcína byla před tím vyzkoušena na opicích. Čínští vědci na ní pracovali do roku 1996 a čínský úřad pro regulaci léků povolil zahájit experimentování na lidech loni v listopadu.

## Alarmující čísla

Podle oficiálních statistik je v Číně nakaženo virem HIV, který způsobuje selhání imunity, tedy AIDS, 840 tisíc lidí (znáte příznaky AIDS?). Nemoc se projevila u 80 tis. osob. Odborníci se ale domnívají, že oficiální čísla jsou významně vyšší. Tvrdí, že už nyní s nemocí bojuje od 1 do 1,5 miliónu nakažených.
Vědci nevylučují, že v Číně bude do roku 2010 nakaženo deset miliónů lidí. V minulosti Peking odborníci dokonce obvinili ze závažného podcenění problému.

Na vakcíně proti AIDS intenzivně pracují také thajští a američtí vědci. Od roku 2003 se testuje látka kombinovaná ze dvou léčiv na 16 tisících thajských dobrovolnících. V současnosti na Zemi trpí AIDS více než 40 miliónů lidí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21852 (zdravotnimagazin.cz#5572)


Přidat komentář