Ajurvédská masáž - okres Kladno

Současná doba nás nutí jednat mechanicky a vydávat ze sebe všechno. Naše mysl i duše přitom strádají a následně pak díky tomu trpí i naše tělo. Výsledkem takového způsobu života je rychlé stárnutí, obezita a časné onemocnění nějakou civilizační chorobou.

Je však doopravdy nutné se takhle ničit? Celá řada zdravotních i vědeckých odborníků bije na poplach, pokud nezměníme svůj současný způsob života, který je plný stresu, špatné životosprávy, nedostatku pohybu a neumění říci NE, dovede nás takový styl pouze do pekla. V posledních letech vzrostly nároky na lidskou práci, kvalifikaci a další životní činnosti neuvěřitelným způsobem. Lidé pod tímto vlivem přestali o sebe dbát, fungovali pouze jako stroje, které jeli do odpadnutí. I přes vnitřní alarmy, první zdravotní potíže se člověk nezastavil a nezamyslel. Na své potíže si vzal pouze nějaký nový a moderní lék, který však ve skutečnosti neřešil samotný problém, ale pouze tlumil jeho příznaky. Následky pak mohou být nedozírné – předčasná úmrtí, rakovinová onemocnění, infarkty a podobně.

Jak jste na tom vy? Trápí vás únava, špatný spánek, obezita, vrásky, bolest hlavy, či migrény, vypadávání vlasů, nervozita, celulitida, problémy se soustředěním, či nějaké další neduhy? Možná nastal konečně ten pravý čas zastavit se a zamyslet se nad svým způsobem života.

Cítíte, že se vás tato problematika dotýká, jen nevíte, co udělat? Možná vám to bude znít otřepaně, ale důležité bude změnit svůj dosavadní způsob života, kdy se mimo jiné naučíte odpočívat a naučíte se říkat slůvko NE. Kdo vám v tomto procesu může pomoci? Kromě farářů a psychologů máte možnost poodhalit roušku prastaré medicíny, která klade důraz na prevenci a bere zdraví jako individuální záležitost související s harmonií těla, duše i mysli. Jedná se o Ajurvédu.

 

**indie
**

Co je Ájurvéda

Ájurvéda patří k vůbec těm nejstarším léčebným systémům na světě, která se praktikovala a dodnes hojně praktikuje v jihovýchodní Asii (Tibet, Srí Lanka, Indie, Čína...). V Současné době je i velice oblíbenou v Západním světě a to převážně v USA a Západní Evropě. Její historie sahá až do doby 3000 let před naším letopočtem, kdy jsou o ni zaznamenány první zmínky. Myšlenka Ájurvédy klade velký důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví, kterou dosáhnete s pomocí zdravého stravování, pozitivního smýšlení, zdravého životního stylu a relaxace. Porozumění ájurvédě znamená porozumění sama sobě a také pochopit přirozené zákony, které vytváří harmonii a zdraví těla, mysli i duše. Vždy nahlíží na individualitu každého člověka a snaží se pochopit, proč došlo ke změnám v jeho životním stylu a jak jeho návrat ke zdravému způsobu života ještě více podpořit.

Právě proto se i léčba skládá ze tří částí: Shirodhary, Snehany a Swedany.

Shirodhara

Shirodhara se věnuje hlavě a obličeji, z něhož snímá napětí, starosti a uvolňuje. Masáží pak dosahuje prokrvení pokožky, což pomáhá od bolesti hlavy, zlepšuje růst vlasů, eliminuje mírné vrásky a bojuje proti předčasnému stárnutí.

Snehana

Snehana je druhým stupněm terapie. Snehana se věnuje celému tělu, kdy se snaží uvolnit napětí svalů, posílit je, zvýšit jejich elasticitu, odstranit energetické bloky a kromě toho i pomoci s detoxikací těla, což má i vedlejší účinek –** léčbu celulitidy**. Tato procedura je blahodárná nejen pro tělo, ale má odraz i na duši a bojuje tak proti stresu, vysokému tlaku, psychickému vyčerpání a únavě.

Swedana

Swedana je poslední fází ájurvédské terapie, při níž dochází k** celkovému prohřátí organizmu**, což je důležité pro dokonalou detoxikaci a vstřebání výživných látek.

Všechny tyto masáže můžete praktikovat i individuálním způsobem. Jestli chcete dosáhnout maximálního efektu, je dobré když všechny tři terapie zkombinujete vytvoříte tím jeden léčebný celek, který při pravidelném opakování budou mít doslova životadárný vliv na organismus.

Konopný a sezamový olej

Konopný olej se vyrábí z konopných semínek lisováním za studena. Tento olej patří k vůbec k nejkvalitnějším tukům vůbec, protože obsahují pouze 8% nasycených mastných kyselin, z více než 80% je tvoří nenasycené mastné kyseliny. Díky tomu, že obsahuje celou řadu léčivých kyselin, ale i minerálů a vitamínů jde o velice blahodárný olej, který má vysoce léčivé účinky. Využívá se proto při léčbě lupenky, akné, atopického ekzému, ekzémů, dermatitid, revma, artróz, pomáhá při hojení ran, zabraňuje vznik jizev a eliminuje již vzniklé jizvy. Konopný olej má velice pozitivní vliv na mozek a rozvoje mozkových, vazivových a svalových buněk. Je medicínsky doporučován všude tam, kde zlobí klouby a je ranní ztuhlost. Z vlastní zkušenosti na konopný olej nemohu nechat dopustit.

Sezamový olej vzniká taktéž lisováním sezamových semen za studena, přičemž díky svému vysokému obsahu vitamínu E, B, C a selenu je olejem mládí. Sezamový olej má velice blahodárné účinky na kůži, kterou osvěžuje, uzdravuje a vyhlazuje, pomáhá poškozeným vlasům a nehtům, léčí akné, bojuje proti ca prsu, migrénám a tak dále.

S pochopením silných a mocných účinků prastaré léčebné metody Ayurvédy budete moci získat zpět svou ztracenou rovnováhu, dokážete lépe čelit současnému životu a získáte opět nadvládu nad svým já. Zdraví a svoboda jsou neskutečným zdrojem pozitivní energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23041 (zdravotnimagazin.cz#10094)


Přidat komentář