Analýza vlasů a výživové poradenství - Plzeň

Trápí vás nějaké zdravotní problémy? Necítíte se ve své kůži? Mnoho našich zdravotních problémů mívá na svědomí nesprávná výživa a nedostatek pohybu. Pokud se chcete dozvědět více, čtěte dále.

 

Výživové poradenství

Většina lidí ví, nebo alespoň tuší, že jídlo má velký vliv na to, jak se cítíme, na náš celkový zdravotní stav. Jenže málokdo ví, jak se stravovat tak, abychom byli stále fit a cítili se skvěle. Obecně se dá říct, že platí velmi jednoduchá rovnice, která zní: „informace + správná volba = zdraví“. Je proto potřeba vědět, mít ty správné informace o tom, které potraviny podporují naše zdraví a které mu naopak neprospívají, které mohou být příčinou zdravotních problémů a nemocí. Pokud se v tomto směru chcete vzdělávat, chcete zjistit, které** potraviny** vám prospívají a které naopak škodí, kontaktujte profesionálního výživového poradce.

Analýza vlasů

Analýza vlasů slouží k získání informací důležitých pro** léčbu nemocí i pro prevenci**. Analýza vlasů ukazuje, co se děje v našem organismu ve vazbě na minerálové přeměny. Metoda analýzy vlasů je určena těm, kteří se necítí pořádku a chtějí pomocí této metody zjistit, které prvky jim chybí. Stejně tak je tato metoda určena zdravým lidem, kteří dbají na prevenci. Metoda analýzy vlasů je výbornou pomůckou také pro sportovce. Metodou** analýzy vlasů** se zjistí typ metabolismu dané osoby, hladinu prvků v organismu a jejich vzájemné poměry. Díky tomu je možné u každého konkrétního jedince zjistit jaké stravování je pro něj ideální, které vitamíny, stopové prvky či jiné suplementy mu přijdou vhod, jak se má vypořádávat ze stresem a jak správně relaxovat.

Metoda analýzy vlasů prokáže biochemické tendence, ze kterých je možné usuzovat na možné souvislosti konkrétního onemocnění s prokázaným nedostatkem některého prvku nebo prvků, dále na zvýšené riziko objevení se některých onemocnění a na škodlivý vliv toxických prvků na metabolismus. Zjištěné biochemické tendence mohou značit směřování k určité nemoci velmi dlouho dobu, často i celá léta předtím, než se nemoc projeví nějakými příznaky. Při analýze vlasů zjištěné vzájemné poměry a nepoměry prvků mohou značit tendence ke vzniku různých chorob, jakou jsou například cukrovka, srdečně-cévní onemocnění, vysoký krevní tlak, kožní onemocnění (lupénka, vypadávání vlasů, aj.), osteoporóza, neuorologické poruchy, alergie, hormonální poruchy (neplodnost) a další.

Jak lze využít analýzu vlasů?

Informace získané díky provedené analýze vlasů je možné použít k léčbě zdravotních potíží, ale také k jejich prevenci. Na základě výsledků analýzy vlasů je možné upravit stravování, doporučit užívání určitých doplňků stravy a úpravou metabolických pochodů urychlit regeneraci organismu, nebo také napomoci ke zlepšení sportovního výkonu. Pokud se díky vhodné výživě popřípadě obohacené o vhodné doplňky stravy dosáhne metabolické rovnováhy, bude organismus v takovém stavu, že nebude mít důvod onemocnět. Pokud organismus již nějakou nemocí trpí, dosažení metabolické rovnováhy je ideálním prostředkem k léčbě nemoci. Výhodou metody analýzy vlasů je to, že na rozdíl od vyšetření krve neprokazuje momentální, ale dlouhodobý stav organismu, neboť látky obsažené ve vlasech se v nich ukládají pomalu po dobu několika týdnů až měsíců.

Jak využijí analýzu vlasů sportovci?

V případě sportovců se při analýze vlasů sleduje například metabolismus železa, který je důležitý především pro vytrvalostní sportovce. Dále se sleduje celkové svalové napětí – nervosvalová koordinace je určována poměrem mezi vápníkem a hořčíkem. Po zjištění jejich úrovně je možné přizpůsobit stravu a užívání doplňků stravy tak, aby organismus fungoval na optimální úrovni. Díky analýze vlasů a následnému** přizpůsobení stravy je možné z dlouhodobého hlediska podpořit **regeneraci a také předcházet svalovým zraněním.

Cvičení Pilates

Cvičení Pilates je vhodné prakticky pro každého. Cvičení Pilates má tu velkou výhodu, že je velmi nenáročné. Může jej cvičit i ten, kdo nemá žádnou fyzickou kondici, nebo kdo nikdy v životě necvičil. Tvůrcem cvičení Pilates byl Joseph Hubertus Pilates, který se narodil v Německu roku 1880. Ač byl Pilates v raném mládí poměrně dost nemocný a velmi slabý, nemínil se poddávat osudu. Zajímal se o mnoho sportů a díky pilnému tréninku všechny své zdravotní problémy překonal. Své tělo si vypracoval natolik, že stál modelem pro tvůrce kreseb do učebnic anatomie. Za první světové války se J. H. Pilates, jakožto zdravotník v zajateckém táboře, zajímal o to, jak raněným a nemocným pomoci co nejrychleji získat zpět dlouhým ležením na lůžku ztracenou kondici. Vytvořil systém cviků, jenž mohli provádět i pacienti upoutaní na lůžko.

Po první světové válce J. H. Pilates nadále zdokonaloval své metody a vytvářel také speciální cvičební stroje. Výsledkem byl systém cviků, které slouží především k dosažení dokonalého držení těla a svalové koordinace, dále pak k překonání bolestí zad, k rehabilitaci po úrazech či dlouhých nemocech. Pilates je vhodné také pro nastávající maminky, pro osoby s nadváhou či bolestmi kloubů. Pilates velmi svědčí rovněž sportovcům jako kompenzační cvičení. Mnoho sportů totiž tělo zatěžuje jednostranně. Výsledkem pak bývá svalová disbalance, čili stav, kdy některé svaly jsou velmi silné, jiné na druhou stranu zase slabé.** Cvičení Pilates** pomáhá všechny tyto problémy překonávat a co je důležité, funguje velmi rychle. Lidé, kteří vyzkouší Pilates, jsou velmi často překvapeni tím, jak rychle se dostavují výsledky cvičení. Sám J. H. Pilates se o svém cvičení vyjádřil slovy: „Po 10 hodinách se budete cítit lépe, po 20 hodinách budete vypadat lépe a po 30 hodinách získáte nové tělo“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23150 (zdravotnimagazin.cz#10322)


Přidat komentář