Antidepresiva pomocí bylinek

Třezalka byla po celá staletí používána při nespavosti a nervozitě a je i vědecky ověřeno, že pomáhá při depresích. Středně těžkou depresi dokáže třezalka zmírnit až o 50%, což je více než u syntetických chemických farmaceutik.

Zvyšující obliba bylinek

Vzestup popularity bylinek v české domácnosti je neuvěřitelný. Jen za posledních deset let se užívání bylinek zvýšilo více než čtyřnásobně. Bylinky dokáží vyléčit nebo alespoň zmírnit zdravotní potíže, se kterými se občas potýká každý z nás: migrény, nachlazení, bolesti v krku, trávicí potíže apod. Bylinky také dokáží zlepšit náladu, přinášejí úlevu od depresí, úzkosti a nespavostí, zmírňují problémy s pamětí a vedlejší nežádoucí účinky mají jen vzácně.

Třezalka - dokonelé antidepresivum

Třezalka byla po celá staletí používána při nespavosti a nervozitě a je i vědecky ověřeno, že pomáhá při depresích. Středně těžkou depresi dokáže třezalka zmírnit až o 50%, což je více než u syntetických chemických farmaceutik. Třezalka by ale neměla být užívána současně s léky proti depresím (riziko příliš silného účinku).

Recepty na zimní povzbuzení

Existuje spousta dalších bylin, u kterých jsou prokázany příznivé účinky v léčbě depresí. Můžete z nich připravovat uklidňující či povzbuzující čaj (dle druhu bylinek), použít je do koupele, aromalampy nebo používat jako parfém (například jasmínová vůně vám bude dodávat dobrou náladu po celý den). Tady je seznam některých z nich.

Bylina - heřmánek pravý

uklidňuje depresivní nálady a povzbuzuje chuť k jídlu.

Bylina - kopretina řimbaba

pomáhá při migrénách.

Bylina - kozlík lékařský

pomáhá při stavech přepracovanosti a srdeční úzkosti.

Bylina - bazalka pravá

je účinná proti nervozitě, úzkosti, napomáhá dobré koncentraci a tiší bolest hlavy.

Bylina - jasmín

je silně antidepresivní, mírně afrodisiakální, navozuje optimismus.

Bylina - levandule

uklidňuje, je vhodná proti nespavosti a při bolestech hlavy.

Bylina - růže

působí proti nespavosti a bolestem hlavy, má afrodisiakální a antidepresivní účinky.

Bylina - vanilka

uklidňuje, mírní nervozitu a napětí.

Bylina - dobromysl

příznivě působí na psychiku, přináší nám tedy „dobrou mysl”.

Šalvěj lékařská

se užívá jako prostředek proti pocení, zvláště je-li nervového původu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21828 (zdravotnimagazin.cz#5539)


Přidat komentář