Aromaterapie - Olomoucký kraj

Je složen ze dvou slov - "aroma", což znamená "vůně", a "terapie" neboli léčba fyzického nebo psychického stavu. Doslova je to léčba pomocí vůní. Nejedná se o alternativní medicínu, ani součást nějakého esoterického hnutí, al

Aromaterapie

Léčení vůněmi má základ ve starověku a používalo se několik tisíc let před naším letopočtem. Čich je první ze smyslů, který se u člověka vyvíjí a po narození také začíná fungovat jako první. Termínem AROMATERAPIE se označuje zvláštní obor rostlinného lékařství.

Co znamená Aromaterapie?

Je složen ze dvou slov - "aroma", což znamená "vůně", a "terapie" neboli léčba fyzického nebo psychického stavu. Doslova je to léčba pomocí vůní. Nejedná se o alternativní medicínu, ani součást nějakého esoterického hnutí, ale ani kosmetickou disciplínu. Jedná se o léčebnou metodu rozsáhlými podpůrnými účinky v prevenci. Je ideálním, jednoduchým a příjemným prostředkem na odstraňování běžných problémů a v kombinaci s hlavní léčbou i vážných onemocnění.

Využití produktů rostlinného metabolismu

Rostlinné silice, v aromaterapii používané, jsou produkty rostlinného metabolismu a jsou také tím nejcennějším produktem, který rostlina nabízí. Mají silný vliv na náš organismus, ale ve vysokém množství nám mohou být i nebezpečné. Přírodní silice kupujte buď neředěné nebo ředěné rostlinným olejem – pak musí být cena ale mnohem nižší. Aromaterapie zahrnuje přírodní vůně, masážní oleje, vonné oleje a masti, kosmetické přípravky. Používá se převážně k relaxaci, ozdravení mysli, inhalaci…

FORMY APLIKACE AROMATERAPIE:

 • masáže
 • inhalace
 • masti a krémy
 • obklady
 • koupele
 • rozprašování

Aromaterapeutická léčba má nejtrvalejší účinky, aplikuje-li se masážemi nebo koupelemi, protože trvá několik hodin, než se oleje opět vyloučí z organismu plícemi, močí a pokožkou. K využití při masážích se esenciální oleje míchají s rostliným olejem čili základním olejem.

Vůně ovlivňují člověka a jeho náladu

Člověk dokáže rozlišit více než 10 tisíc vůní. Vůně mají vliv na náladu, pocity, zdraví i na vztahy k lidem. Zóna působení čichových vjemů v mozku úzce souvisí s vjemy citovými, vůně často dokáží vybavit příjemné i nepříjemné vzpomínky.

Prevence proti stresu

Kdykoli Vás postihne sebemenší deprese, úzkost, jste-li přepracovaní, napusťe vanu a oddejte se konejšivým vůním. Vaše mysl obsáhne nečekané dimenze, tělo bude svěží a plné síly.

Aromatické oleje

 • Šalvějový nebo růžový olej

– ať už trpíte zimničnou nebo jinou depresí, nebo jste smutní pro nic za nic, neváhejte a dopřejte si koupel s několika kapkami šalvějového nebo růžového oleje.

 • Zklidňující heřmánkový olej

– pomáhá, když vás bolí hlava a je vám ouzko.

 • Olej s výtažky z eukalyptu

– když vás napadl bacil a chcete ho zlikvidovat v počátečním stadiu. Také proti kýchání a smrkání.

 • Levandulový olej

– pomůže vám jak při nachlazení, menstruačních bolestech, tak i pokud vás třeští hlava a trpíte stresem (třeba kvůli zkouškovému období)

 • Santalový olej

– při stresu, ale i pokud máte suchou kůži si vyberte olej santalový.

 • Mátový olej

– pokud je vám nevolno a trpíte nechutenstvím, ať už je to kvůli čemukoliv, osvěžte se tímto olejem.

 • Olej z čajovníku

– máte akné a nic vám nezabralo na nezbedné pupínky? Teď víte, jaký olej použít.

 • Ylang ylang

– a v neposlední řadě si můžete do koupele s partnerem kápnout afrodisiakální ylang ylang.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22417 (zdravotnimagazin.cz#7038)


Přidat komentář