Aromaterapie - snižuje bolesti

Přestože existuje mnoho butiků, které se honosí názvem aromaterapie a je možno v nich zakoupit pár vonných svíček, pravá léčba je podstatně složitější. Aromaterapie pracuje s vysokým koncentrátem silic, které se získávají z léčivých rostlin.

O jakou léčbu se jedná?

Aromaterapie je jedna z jemných forem léčby, která může zlepšit kvalitu života. Není mnoho doktorů, kteří jsou zastánci aromaterapie a její oblíbenost přisuzují spíše citové vazbě k vůním než k fyziologickým účinkům. Aromaterapie zlepšuje schopnost relaxace, ulevuje od úzkosti, pomáhá při nespavosti. Je řada lidí, kterým pomohla aromaterapie při snížení bolestí spojených s artritídou. Přes veškeré pozitiva aromaterapie nenašla lékařská věda žádný fyzický důvod, které způsobují zmíněné účinky.

## Průběh sezení

Přestože existuje mnoho butiků, které se honosí názvem aromaterapie a je možno v nich zakoupit pár vonných svíček, pravá léčba je podstatně složitější. Aromaterapie pracuje s vysokým koncentrátem silic, které se získávají z léčivých rostlin. Obvykle jsou tyto oleje získány destilací nebo lisováním za studena. Využívají se květiny, stonky, kůra, větve, kořeny, listy apod. Nestálé oleje (např. z mandle) jsou míchány s „nosičem”, kterým bývá např. alkohol. Vonné oleje jsou aplikovány na kůži, inhalovány, případně volně rozptýleny rozprašovačem do vzduchu.

  • Inhalace - při problémech s dýcháním se nakape 6 až 12 kapek oleje do napařovací nádoby (postačí hrnec s vařící vodou). Množství vody není důležité, protože olej se odpařuje z její hladiny. Přes hlavu si dáme ručník a hluboce inhalujeme.
  • Masáž - je nutno vybrat speciální masážní oleje. Používá se obvykle 5 kapek, které smícháme s alkoholem. Tato aplikace je vhodná při bolestech svalstva.
  • Dále je možno použít vonné oleje do koupele nebo jako zábal při bolestech hlavy či naraženinách.

Upozornění: nikdy nepoužívejte aromatické oleje vnitřně! Aromatické oleje mohou být díky vysoké koncentraci jedovaté.

## Nejvíce používané éterické oleje

- Levandule - ničí bakterie, snižuje depresi, záněty, křeče, bolesti hlavy, alergie, svalové bolesti, žalodeční nevolnost, vysoký krevní tlak. - Mentol - máta: zažívací potíže, čištění ran, bolesti hlavy, nevolnost při cestování. - Eucalyptus - horečka, antibakteriální účinky, antivirové účinky, kašel, spáleniny. - Čajovník - houbové nákazy, kvasinkové nákazy, bakteriální nákazy, trudovitost, bodnutí hmyzem, infekce močového měchýře. - Růže - zmírnění bolesti, krevní cirkulace, špatné trávení, plynatost, otoky, deprese. - Heřmánek - otoky, alergie, stres, nespavost, deprese, zažívací potíže.

## Obchod s přírodní kosmetikou a aromaterapií - Lavanda.cz

Internetový obchod lavanda.cz Vám nabízí veliké množství výrobků vyrobených z čistě přírodních surovin. V širokém sortimentu naleznete výrobky: přírodní kosmetika , dekorativní kosmetika, opalovací přípravky, vlasová kosmetika, aromaterapie a jiné.
Dodávku budete mít v co možném a nejkratším termínů až k Vám domů. Zboží si vyzvednete v pořádku a v té nejvyšší kvalitě.

V případě, že budete mít jakékoli dotazy ohledně přírodní kosmetiky i aromaterapie obraťte se na internetové stránky, kde můžete vyplnit kontaktní formulář a personál e-shopu Vám rád zodpoví veškeré Vaše dotazy. Pokud is objednáte éterické oleje potřebné pro aromaterapii, věříme, že budete s výrobky od e-shopu LAVANDA.cz velice spokojeni. Využít také můžete aromalampy, které mají také veliký účinek. Vybrat si můžete z mnoha barev a designů.

Využijte nyní veliké slevy eshopu a objednávejte výrobky za internetové ceny.

Pro koho není vhodná?

Nepoužívejte aromatické oleje bez konzultace s vašim doktorem především pokud jste astmatik, alergik. Zvláštní opatrnost je nutná v době těhotenství. Mentolové oleje se nesmí aplikovat u dětí do 30. měsíce jejich věku.

## Pro koho není určena

- Otrava při požití. - Alergické reakce. - Záněty očních spojivek. - Přecitlivělost na sluneční světlo při opalování. - Bolesti hlavy při nekontrolované inhalaci. - Nespavost při špatné aplikaci například rozprášením mentolu.

## Využívání éterických olejů v mnoha oborech

Spálené větvičky a vůně květů na louce je známá lidstvu od pradávna. Vůně dokáže v člověku navodit pocit pohody a klidu. U maličkých dětí pomáhá pár kapek vonného oleje v pokojíčku, kde spí k navození pocitu bezpečí. Děti prokazatelně lépe spí a energetické oleje dokáží zlepšit soustředění při učení. Vůně provází mnoho ezoterických oborů a rovněž neokybernetice není tato disciplína úplně neznámá. Akreditovaný neokybernetik dokáže přesně určit nejvhodnější vůně pro jednotlivce díky postupům, které poskytují informace o dopadu a účinnosti, která je u každého jiná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21865 (zdravotnimagazin.cz#5586)


Přidat komentář