Bércové vředy - cévní onemocnění

Jedná se o cévní onemocnění za jehož nejčastější příčinu se považuje dlouhodobě nevyhovující skladba potravin, zhoršené trávení, časté zácpy, nedostatek pohybu a nízký příjem bioflavonoidů nezastupitelných při budování pevných a pružných cév.

Cévní onemocnění

Bércový vřed vzniká jako defekt kůže dolních končetin se špatnou hojivostí. Je označován jako cévní onemocnění. Bércový vřed lze definovat jako chronický defekt kůže charakterizovaný rozpadem tkáně a její nekrotizací. Bércové vředy jsou v největším počtu případů nejtěžší komplikací chronické žilní nedostatečnosti. Žíly se rozšiřují a objevují se varixy (křečové žíly).

## Příčina cévního onemocnění

Jedná se o cévní onemocnění za jehož nejčastější příčinu se považuje dlouhodobě nevyhovující skladba potravin, zhoršené trávení, časté zácpy, nedostatek pohybu a nízký příjem bioflavonoidů (citrinu a rutinu) nezastupitelných při budování pevných a pružných cév.

## Rizikové faktory

- Výskyt žilního onemocnění a bércových vředů v rodině - Dědičná dispozice ke ztrátě elasticity žilní stěny - Obezita - Věk - Proběhlý zánět v hlubokém žilním systému - Sedavé zaměstnání - Dlouhé stání - Nedostatek tělesného pohybu - U žen více porodů - Nepohodlná obuv např. s vysokými podpatky - Cukrovka - Onemocnění krve

## Léčení bércových vředů

- hydroaktivní krytí na rány, mezi něž patří alginát vápníku Sorbalgon, polštářek na rány TenderWet - kompresivní obinadlo (kompresivní obvaz by se měl přikládat ráno vleže ještě před svěšením končetin z postele dolů, tedy ještě před tím, než se žilní systém opět naplní) - doporučuje se pohybová aktivita a pobyt v přírodě - léky jsou na předpis lékaře

## Léčení pomocí bylin

arnika, plavuň, rakytník řešetlákový, kopřiva, podražec, tužebník jilmový, lopuch větší, kostival, měsíček

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21838 (zdravotnimagazin.cz#5550)


Přidat komentář