Biologický věk

Britští experti přišli na to, že o duševní a tělesné zdatnosti nerozhoduje datum narození, ale styl života. Pokud kouříte, vystavujete pokožku častému slunění, má to vliv na stárnutí vaší pokožky.

Biologický věk

Britští experti přišli na to, že o duševní a tělesné zdatnosti nerozhoduje datum narození, ale styl života. Pokud kouříte, vystavujete pokožku častému slunění, má to vliv na stárnutí vaší pokožky.

Jaké máte skutečné stáří

Skutečné stáří nejzřetelněji prozrazuje kůže na rukou a její prokrvování. Zkuste sevřít hřbet ruky mezi palec a ukazováček (zhruba na 5 sekund). Poté sledujte, kdy se bílá skrvna vrátí k normálu a opět zčervená.

Test na hřbetu ruky

 • po 5 sekundách se vrací k normálu u třicátníků
 • po 8 u čtyřicátníků
 • po 10 sekundách u padesátníků

Test na ohebnost kloubů

Věk se podepisuje na pružnosti a ohebnosti kloubů. Pro otestování kloubů vyzkoušejte hluboký předklon se snahou dotknout se podlahy.

 • dotknete-li se podlahy dlaněmi, můžete se řadit mezi dvacítky
 • dotknete-li se konečky prstů, váš věk odpovídá třiceti
 • skončíte-li s dotekem tak 10 cm nad podlahou, řadíte se mezi čtyřicátníky
 • chybí-li vám k podlaze 20 centimetrů, signalizuje to padesátku

Test na vytrvalost

Vytrvalost je důležitým ukazatelem fyzického opotřebování. Prověřit se můžete během. 10 koleček na klasickém stadionu je vaším cílem (4 km). Zkuste běžet s plným nasazením.

 • zvládnete-li trasu za méně než 20 minut, řadíte se mezi dvacítky
 • limit 23 minut je pro třicátnice
 • doběhnete-li zhruba za 24-27 minut váš věk odpovídá čtyřicítce
 • potřebujte-li třicet minut a víc, váš věk se blíží k šedesátce

  Sama zhodnoťte, jak na tom s biologickým věkem jste. Existuje celá řada testů, ale jen na vás záleží, jak a na kolik se ve svém těle cítíte. Pokud se cítíte na méně, může vám pomoci kvalitní kosmetika.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22260 (zdravotnimagazin.cz#6688)


Přidat komentář