Bioprodukty a biopotraviny

Bioprodukty. Biopotraviny. Potravinové alergie a biopotraviny. Biopotraviny v ČR a ve světě. Biopotraviny jsou ekologicky nejčistšího původu. Jejich konzumace je pro organismus menší zátěží a neobsahují konzervanty a další problematické látky.

Bioprodukty

Suroviny, z nichž se vyrábí biopotraviny, se pěstují na bio – farmách a toto označení je určeno pouze pro zemědělce, kteří své produkty pěstují na nezávadné půdě podle přísných kritérií o nezávadnosti surovin. V prodejní síti u nás je zatím k dostání velmi málo produktů ekologického zemědělství.

Biopotraviny

Takto vyrobené potraviny se vyznačují tou nejvyšší kvalitou, výraznou nezaměnitelnou chutí a vysokou trvanlivostí – zejména u zeleniny a ovoce. Musí být zdravotně zcela nezávadné, nesmí být produkovány za pomocí hnojiv minerálního původu, pesticidů či hormonů a jejich výroba je vymezena zákonem č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství. U biopotravin a je jednoznačně stanoveno, jak musí být označovány a takto určené logo mohou používat pouze producenti, ktěří pravidelně procházejí procesem organizace KEZ o.p.s. založené Ministerstvem zemědělství. Jejich zakoupením investujete nejen do svého zdraví, ale podpoříte i životní prostředí.

Potravinové alergie a biopotraviny

Biopotraviny jsou ekologicky nejčistšího původu. Jejich konzumace je pro organismus menší zátěží a není třeba přemýšlet, zda obsahují konzervanty a další problematické látky. Absence přídatných látek je výhodou konzumace biopotravin a bude pro ne-alergika a ne-intolerantního na potravinu výhodná, protože přídatné látky mohou při vyšší zátěži organismu být součástí spouštěcí reakce (tzv. triggeru) potravinové alergie nebo jeií intolerance.

Biopotraviny v ČR a ve světě

U nás zatím není trh s biopotravinami na úrovni jako jinde ve světě. Důvodem je především cena těchto potravin, která převyšuje někdy i mnohonásobně cenu potravin“obyčejných“. Ale je nutno říci, že poptávka rok od roku roste, proto je co zlepšovat a pokusit se přiblížit jiným evropským zemím, kde se staly biopotraviny vyhledávaným zbožím. Mistry biopožitku jsou Švýcaři. Průměrný obyvatel Švýcarska vydá ročně 97 Euro za nákup biopotravin, což je dvakrát více než v Německu a dokonce třikrát více než v USA.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22791 (zdravotnimagazin.cz#7727)


Přidat komentář