Blahodárný olivovník

Oleje jsou charakteristické vysokým obsahem mastných kyselin. Je to zvláště kyselina palmovitá, olejová, linolová a linoleová. Speciálně pro olivový olej je typický velký podíl kyseliny olejové.

Odkud pochází olivy

Olivy pocházejí ze Středomoří a právě proto jsou největšími konzumenty středomořských salátů Španělé a Italové.

Dělení oliv

Olivy se dělí na zelené a černé, ty se od sebe liší jen dozráním. Zelené jsou nedozralé a černé naopak vyzrálé.

Důležité kyseliny

V olivách se nacházejí esenciální mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro ochranné membrány našich buněk v nichž se vyrábí tělesná energie.

Zdravé hubnutí

I když jsou olivy mastné, výrazně pomáhají při hubnutí. Již několik málo oliv, dokáže zmírnit hlad.

Extra Virgin

Za nejlepší olej, co se týče kvality, je považován za studena lisovaný olej, takzvaný Extra Virgin. Ten je získáván z dřeně prvotřídních, čerstvě dozralých oliv.

Velký obsah vitamínu E

Olivový olej je nejbohatší na vitamín E, dále obsahuje vitamín A a nenasycené mastné kyseliny, kterými jsou kyselina olejová, linolová a linoleová.

Léčivé účinky

  • Chrání před nádorovými onemocněními
  • Pomáhá léčit rány
  • Snižuje hladinu cholesterolu
  • Má antioxidační účinky
  • Omlazuje organismus
  • Chrání žlázy
  • Posiluje srdce
  • Posiluje imunitu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22412 (zdravotnimagazin.cz#7020)


Přidat komentář