Blefaroplastika - odstranění přebytečné tkáně na víčkách

Odstraní se tukové váčky a kožní přebytky. Nelze očekávat, že zmizí drobné oční vrásky v okolí zevních očních koutků, které způsobují mimické svaly. Velmi dobře se dají řešit i takzvané „propadlé oči”.

Omládnutí v obličeji

Řeší přebytek kůže na horních očních víčkách, které často způsobují zvýšenou únavu očí, slzení, zhoršování zraku, bolesti hlavy. Na dolních očních víčkách se odstraňují viditelné tukové váčky, takzvané „pytlíky”. Ty se mohou objevovat i nad vnitřními očními koutky.

Blefaroplastika - průběh operace

Odstraní se tukové váčky a kožní přebytky. Nelze očekávat, že zmizí drobné oční vrásky v okolí zevních očních koutků, které způsobují mimické svaly. Velmi dobře se dají řešit i takzvané „propadlé oči”. Tyto oči mají vystouplý dolní okraj očnice a nad nimi je kůže zapadlá. Zde se tukové váčky neodstraní, ale použijí se jakoby k vypodložení zapadlé kůže dolního víčka. Na dolních očních víčkách nevznikají výraznější kožní nadbytky, ale začnou-li se objevovat otoky dolních víček po nevyspání, po únavě, neměla by se operace odkládat.

 

Při včasném zásahu zůstane kůže víček pružná a otoky odezní. Pokud se stav neřeší řadu let, pak efekt operace není tak dobrý. Operace se provádí v místním znecitlivění, výjimečně v narkóze. Jizvy zůstávají nepatrné, schované v rýze horního očního víčka. Jizva na dolních očních víčkách je schována pod řasami, při operaci tukových váčků je uvnitř oka. Efekt je prakticky trvalý. Někdy se vlivem velkého pohybu kůže po asi 10 letech na horních očních víčkách objeví mírný kožní nadbytek, který se řeší korekční operací.

Septorafie – zlepšení postupu v chirurgii

Inovací plastiky očních víček, která se provádí na některých pracovištích, je, že se tukové váčky neodstraňují, ale jen se přišije jejich vazivové pouzdro (provede se tzv. septorafie) a ony se již nevyklenují. Metoda slibuje méně bolesti po operaci, méně podlitin, rychlejší hojení a přirozený tvar očních víček.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21738 (zdravotnimagazin.cz#5286)


Přidat komentář