Bolesti zad

Téměř 70 - 80% populace uvádí, že trpěla nebo trpí bolestmi zad. Jedná se o celosvětově jeden z nejrozšířenějších a nejběžnějších zdravotních problémů. Po nachlazení a chřipce se jedná o druhý nejčastější důvod návštěvy u lékaře.

## Celosvětový problém

Téměř 70 - 80% populace uvádí, že trpěla nebo trpí bolestmi zad. Jedná se o celosvětově jeden z nejrozšířenějších a nejběžnějších zdravotních problémů. Po nachlazení a chřipce se jedná o druhý nejčastější důvod návštěvy u lékaře. Bolesti zad jsou odstupňovány od mírného pobolívání až po úpornou bolest. Záda ovlivňuje způsob jak sedíte, stojíte a pohybujete se především v okamžicích, kdy na to nemyslíte. V případě, že někdo v minulosti měl potíže s bolestí zad, tak má 80% pravděpodobnost, že tento druh problému bude řešit i v budoucnu.

## Prevence proti bolesti zad

Bez ohledu na vaši situaci se můžete aktivně podílet na zabránění rozvoje bolesti zad. Můžete upravit svůj životní styl a každodenní činnosti vykonávat způsobem, který vaše záda nepoškozuje.

Výborným prostředkem je vhodný sport, který šetrně pomůže zpevnění zádovým svalům a energetickým drahám. Jedním z těchto cvičení je například kung fu Lok Yiu Wing Chun.

Je také důležité vědět, kdy je třeba vyhledat lékaře, a poznat varovné signály závažného poškození.

K dispozici je široká škála volně prodejných léků na zmírnění bolesti, které se používají pro léčbu bolesti zad. Pokud však vaše bolesti přetrvávají a nevymizí ani po dvou dnech užívání volně prodejných léků, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. V těžších případech lze léčit bolesti zad chirurgickým zákrokem nebo léčebnými prostředky, které lze používat souběžně s tradiční nemocniční medicínou.

Kromě tradičních způsobů léčby bolesti zad existují doplňkové způsoby léčby, například Alexanderovy techniky, které již pomohly velkému množství lidí.

## Léčení pomocí bylin

kostival, třezalka, bez černý

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21843 (zdravotnimagazin.cz#5562)


Přidat komentář