Být navždy mladý

Všichni už víme, že největším zabijákem mládí je stres. Avšak zatímco dlouhodobý stres nás ničí, krátkodobý je překvapivě užitečný. Jak tělo stárne, buňky ztrácejí samoobnovovací schopnost.

Duševní a tělesné mládí

O duševním a tělesném zdraví nerozhoduje datum vašeho narození, ale styl života a stejné je to s mládím. Někteří čtyřicátníci vypadají o deset let mladší, neboť jsou neustále v pohybu, kdežto třicetiletý muž přikovaný k pohovce u televize odpovídá svým vzhledem i zdravotním stavem věku čtyřicátníka.

Faktory urychlující stárnutí

  • stres
  • kouření
  • časté slunění
  • nezdravá výživa
  • nedostatek pohybu
  • přejídání se nebo hladovění
  • alkohol a kofein
  • léky

Odstraňte stres

Všichni už víme, že největším zabijákem mládí je stres. Avšak zatímco dlouhodobý stres nás ničí, krátkodobý je překvapivě užitečný. Jak tělo stárne, buňky ztrácejí samoobnovovací schopnost. Tento proces můžeme udržovat v chodu tím, že jej budeme procvičovat. Například krátkodobý stres při plnění určitého úkolu neškodí, ale pokud v práci stresujete od rána do večera, zaděláváte si na problém. Aby člověk dokázal odolávat stresu, musí mít samozřejmě dostatek sebevědomí a optimismu.

Zákony správné životosprávy

Zákony správné životosprávy už lidé znají nazpaměť. Horší je to však s jejím dodržováním. Méně masa, tuku, alkoholu, kofeinu, více ovoce a zeleniny a dostatek tekutin. Zapomeňte na stravování ve spěchu, hladovění nebo naopak přejídání.

Aktivní styl života

Bez pohybu to samozřejmě nejde. Aktivní životní styl udržuje všechny vaše orgány v dobrém stavu a tím zpomaluje stárnutí. Účinnější než silové cvičení je však cvičení kondiční. Věnujte se mu minimálně třikrát týdně po třiceti minutách.

Vhodné oblečení

Možná už nevypadáte na dvacet, ale díky nesprávnému oblečení si můžete přidat ještě několik let navrch. Volné kalhoty, flanelové kostkované košile, volná trička, to je oblečení pro seniory. Zeptejte se svých přátel, jak na ně působíte? Tipují vám cizí lidé více kolik vám doopravdy je? Pak něco není v pořádku. Inspirujte se módními trendy a zůstanete věčně mladý.

Prevence proti stárnutí

Můžeme se snažit sebevíce, ale vrásky, ty nás vždycky prozradí. Mimické vrásky vznikají vlivem mimických pohybů obličeje (smích, zvedání obočí apod.), s těmi nic neuděláme. Ale vrásky způsobené špatným životním stylem můžeme zredukovat. Pleť ztrácí pružnost nejen věkem, ale také v důsledku stresu, špatné stravy, slunečního záření a nikotinu. Pokud se těmto faktorům vyhnete, pružnost pleti udržíte. Do boje proti vráskám můžete zapojit i pánskou kosmetiku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22845 (zdravotnimagazin.cz#8247)


Přidat komentář