Celková regenerace obličeje - Dačice

Nejen na jaře je potřeba trošku povzbudit pleť, ale jistě cítíte únavu a vliv stresu na vaši pokožku. Nechte si proto udělat celkovou regeneraci obličeje, která vaši tvář rozzáří.

Tajemství regenerace

Regenerace je něco jako obnova. Používá se to v souvislosti s různými oblastmi a jednou z nich je i kosmetická sféra. Zde se nejčastěji pracuje s obnovou buněk a pokožky. To má za důsledek několik pozitiv, kdy se zlepšuje jak akné, tak se omlazuje pleť.

Omlazovací metody využívají spousty procesů, které zlepšují stav pleti. Jednak to jsou klasické kosmetické procedury jako masáže, exfoliace peelingem čištění jemným kartáčkem, ale lze se podívat i pod roušku estetické medicíny, kdy se za pomocí různých přístrojů jemně obrušuje pokožka, nechává se působit chemický peeling nebo se jinak revitalizuje pleť.

Regenerace obličeje

Jedná se hlavně o odstranění starší vrstvy pokožky, aby se vyloupla nová a odolnější struktura. Nebojte se ovšem, že by se jednalo o nějaké mechanické poškození. Jedná se opravdu jen o nepatrné odstranění odumřelých buněk, které by stejně časem odpadly. Navíc jistě někdy sami (i pánové) pocítíte, že starší kůže je hrubá a ani make-up nevypadá hladce.

Možnosti celkové regenerace obličeje

Jednak se tu nabízí celé spektrum procedur, které můžete využít jednotlivě nebo je kombinovat. Pro celkovou regeneraci je ale nejlepší využít každého kroku, protože tím, jak se na sebe účinky nabalují, tím se zvyšuje působení všech fází.

Jednak je to masáž obličeje. Ta vás nejen uvolní a zbaví napětí, což je pro vaši tvářnost rovněž podstatné, ale stejně tak se vám prokrví pokožka, zbaví se otoků, vypne se a získá lepší tonus. Otevřou se póry a vy snadněji přijímáte živiny a vitamíny z dalších fází. Pro lepší očistu je tu peeling. Klasický krém s mikročástečkami (pokud si peeling aplikujete doma, tak používejte ten na obličej, tělový má až moc velké částice) exfoliuje pleť (zbrousí), přičemž odstraní odumřelé buňky a šupinky. Navíc při masáží se vytlačují i škodliviny ze spodnější struktury kůže, která se tak více čistí. Následně se póry ještě více otevřou a může se nechat působit maska, která se tak dostane hlouběji a zachytí daný problém.

Maska je sama o sobě vzpruhou pro pleť, kterou jí neposkytne žádný krém. Jedná se o intenzivní účinek, který je očistnou kúrou pro pokožku stejně jako maska na vlasy. Maska pronikne hluboko do tkáně a tam buď hydratuje, vysušuje či jinak působí dle specifikace. Pokud používáte masku i doma, tak někteří mají zvyk nechat ji působit déle než je uvedeno na návodu. Je to ale zbytečné, daný čas je přesně určen a jeho zvýšení nezintenzivní účinek. Masku pak lze využít jak na obličej, tak i krk a dekolt. Rovněž se masky využívají nejen na obličej, ale i ruce, kde rovněž blahodárně působí. Nejen obličej totiž vypoví o vašem věku. Až se vám maska smyje, tak se pleť samozřejmě důkladně očistí a vyčistí a rovněž se tonizuje. Tím získá jednotnou barvu. Pak se může aplikovat krém nebo emulze dle typu pleti.

Jestli chcete** relaxovat** zkuste třeba masáž měšci nebo mikromasáž očního okolí. Tento odpočinek vás nabudí energií a sílu budete moci využít do další práce. Co se týká mikromasáže očního okolí, eliminují se vrásky, vypíná se okolní pleť a mizí otoky a kruhy pod očima, protože zde více cirkuluje krev.

Barvení řas a obočí

Pokud máte problémy s tím, že se nemůžete pravidelně líčit, tak si zvýrazněte obočí a oči tmavší barvou. Uvidíte, že to udělá zázrak a vy tak budete mít svůdnější pohled ve dne i v noci a nebudete se stydět chodit odlíčená. Může se tím tak vyřešit i problém ženám, jež mají alergie na kosmetiku nebo se jim klasická maskara rozmazává. Nabarvené řasy pak stačí jen natočit kleštičkami a zpevnit je bezbarvou řasenkou.

Depilace

Chloupky a jejich odstraňování. Věčné téma hlavně pro ženy. I když se přisuzuje holení mužům, tak žena si musí oholit daleko větší plochu s ohledem na dnešní estetické požadavky. Nechte si proto odstranit chloupky na delší dobu, kdy pak jen jednou za čas zajdete do salónu, kde vám proceduru zopakují. To se může týkat jak oblasti obličeje, tak i sféry celé pokožky těla. Zejména ve tváři pak některé ženy často řeší problém co s chloupky, protože to není vizuálně na ženu moc přijatelné. Problém je ale i v ochlupení rukou, na břiše nebo prsou, kde je lepší si nechat odborně odstranit chlupy, aby se nerozrůstaly více. Muži zase využijí depilace zad a rovněž přední části, kdy jsou někdy možná až moc ochlupení.

Jak o pleť pečovat doma?

Ne vždy má každý čas jít do salónu, ale abyste si nezadělali na velkou komplikaci, tak dodržujte několik zásad. Jednak se před spaním vždy odličujte. Vaše pokožka v noci pracuje a přijímá okolní vlivy. Z dekorativní kosmetiky si toho moc nevezme, proto ji dopřejte péči v podobě krémů nebo nočních kúr. Pokud si mažete obličej krémem, tak za kůži netahejte, aby nebyla povadlá. Spíše ji jemně nadzvedávejte směrem vzhůru. Používejte prostředky, se kterými vám nejlépe poradí kosmetička. Neznamená, že když máte akné, tak snesete akné řadu dané kosmetiky. Některé jsou až moc agresivní a pokud máte senzitivní pleť, tak se spíše rozdráždí.

Vyhýbejte se domácím pokusům různých masek. V časopisech se leckdy objeví návody, které ale spíše mohou uškodit, protože redaktoři už někdy neví, co vymyslet, a tak navrhnou složky, která vám mohou také uškodit. Ne vždy, ale může se stát.

Pokud máte mastnou pleť, tak ji zbytečně nepřesušujte a naopak suchou nepřemašťujte. Pokožka musí mít balanc a nutíte-li ji po několik dnů agresivní suchost nebo mastnotu, tak se spíše bude bránit a produkovat ještě více mazu nebo se suchostí olupovat.

Péče o pleť nemusí být složitá, důležité je znát své tělo a pokožku. Nechte si poradit od odborníků, kteří vám doporučí kosmetiku a regenerují pleť tak, aby byla svěží a plná vitality.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22937 (zdravotnimagazin.cz#9880)


Přidat komentář