Chlorella

Chlorella obsahuje 18 aminokyselin, mnoho vitamínů, minerálů, vysoce kvalitních tuků a cukrů. Vysoce hodnotné jsou také enzymy, nukleové kyseliny a vyšší antioxidanty....

Co je chlorella?

Chlorella je mikroskopická, sladkovodní řasa žijící na zemi milióny let. Pro svůj vysoký obsah kvalitních živin se řadí mezi tzv. superpotraviny a mluví se o ní jako o potravě budoucnosti.

Vysoký obsah aminokyselin Chlorelly

Chlorella obsahuje 18 aminokyselin, mnoho vitamínů, minerálů, vysoce kvalitních tuků a cukrů. Vysoce hodnotné jsou také enzymy, nukleové kyseliny a vyšší antioxidanty. Dále obsahuje velmi jemnou vlákninu, která má blahodárné účinky na trávení a metabolismus a mnoho dalších látek, které ještě nebyly diagnostikovány.

Jednobuněčná Chlorella je samostatný mikrosvět s ohromující složitostí a komplexností. Výzkum této unikátní řasy zdaleka není u konce a kdo ví, jaké další poznatky ještě přinese.

Odstranění velmi těžškých toxinů

Chlorella obsahuje látky, které jsou schopné vázat na sebe i ty nejtěžší toxiny. V lidském těle pak Chlorella působí tak, že mezi toxiny a látkami z buněčné stěny Chlorelly se vytvoří pevná chemická vazba – nestravitelný komplex, který nedovolí, aby se toxiny vstřebaly do krve a tento komplex je z organismu vyloučen ven stolicí. Tímto způsobem Chlorella zbavuje tělo jedů.

Neoceněné vlastnosti Chlorelly

Kromě vysokého množství výživných látek, které Chlorella obsahuje, a její schopnosti detoxikace, má tato sladkovodní řasa ještě další výjimečné vlastnosti. Dokáže například stabilizovat pH při překyselení organismu. Překyselení je první krok ke vzniku nebezpečných civilizačních chorob a trpí na něj většina populace. Další důležitou vlastností Chlorelly je její vysoká odolnost. Při silném stresu působí běžné potraviny v organismu doslova toxicky, Chlorella však naopak při stresu organismus chrání.

Její pěstování

Chlorella potřebuje pro svůj růst čistou mineralizovanou vodu, čistý vzduch a dostatek světla. Právě čistota vzduchu a vody je pro zdravý růst Chlorelly nepostradatelná. Chlorellové buňky totiž dokáží zachytit toxiny z prostředí, ve kterém žije.

Rozrušení buněčného obalu

Samotná, nezpracovaná chlorella je nestravitelná. Náš organismus nedokáže buněčný obal Chlorelly rozrušit tak, aby byl schopen využít jejich výživných látek. Vědci dlouho zkoumali, jak rozrušit buněčný obal a zachovat přitom všechny vlastnosti i živiny Chlorelly neporušené. Po mnoha letech bádání byla nejšetrnější a nejefektivnější metodou desintegrace (rozkladu) uznána technologie rychloexpanzního procesu sušení. Toto speciální a velmi složité sušení zajišťuje zachování všech výživných látek a až 80% stravitelnost.

Chlorella A+

V dnešní době chemického zpracovávání potravin není snadné najít všestranný léčivý prostředek, který by zároveň neobsahoval žádná barviva, umělá ochucovadla, umělé vůně či jiné umělé nebo chemické příměsi. Přípravek Chlorella A+ od firmy Probach však neobsahuje nic jiného než unikátní sladkovodní řasu chlorellu pyrenoidosu, pěstovanou v té nejčistší, pramenité vodě. Chlorella A+ je zpracována tak, aby byly zachovány veškeré nutriční hodnoty výživných látek. Má lahodnou chuť a je dobře stravitelná.

Užívání 

Počátek užívání chlorelly někdy doprovázejí průvodní jevy jako jsou mírné bolesti hlavy nebo průjem. Tyto jevy jsou způsobené rychlým uvolňováním jedů z organismu a svědčí o tom, že se tělo čistí. Organismus se snaží využít všech možných detoxikačních cest, tedy i kůži – důsledkem mohou být dočasně vyrážky. Na druhé straně chlorella současně díky svému obsahu proteinů a mikroživin trávicí ústrojí regeneruje. Po několika týdnech průvodní jevy odezní a potom už organizmus jen čerpá nové síly.

Dávkování

Na počátku užívání je vhodné dávky Chlorelly citlivě odměřovat. Po odeznění průvodních jevů je však možno dávky postupně zvyšovat. Z bílkovin Chlorelly lze budovat svalovou hmotu nebo alespoň předcházet jejímu nežádoucímu úbytku.

A co děti?

Chlorella je pro svůj čistě přírodní obsah a vysokou stravitelnost vhodná i pro děti od 3 let.

Hlavní léčivé účinky

Komplexní působení Chlorelly A+ můžeme rozdělit na dvě oblasti: zaprvé poskytuje mikroživiny, které působí na správnou funkci organismu a za druhé na sebe chemicky váže jedy v trávicím systému a zajistí jejich vyloučení z organizmu přirozenou cestou.

 • Opary, afty, pálení žáhy, žaludeční vředy

  Při výskytu oparů a aftů, pálení žáhy, žaludečních vředech chlorella zlepšuje stav sliznic, optimalizuje funkci žaludku a srovnává pH těla.

 • Chlorella A+ pro vegetariány a sportovce

  Díky velkému obsahu bílkovin a kvalitních esenciálních aminokyselin je ideálním doplňkem výživy sportovců a vegetariánů.

 • Chlorella A+ jako zbraň proti stresu

  Chlorella je vhodná pro jedince, kteří neumí zvládat stres. Stresovaný organizmus produkuje velké množství škodlivých zplodin, které tím, že se vylučují do trávicího systému, narušují zpracování potravy. Chlorella A+ tyto škodlivé látky odbourává.

 • Chlorella A+ pro posílení imunity

  Díky tzv. růstovému faktoru a chlorofylu Chlorella působí silně prebioticky, čímž podporuje rozvoj přátelských bakterií v trávicím systému a potlačuje vznik bakterií a plísní. Tím posiluje imunitní systém. Je proto vhodná pro lidi s poruchami imunitního systému nebo pro pacienty léčící se antibiotiky.

 • Chlorella A+ proti rakovině a civilizačním nemocem

  Chlorellu lze užívat také jako prevenci před civilizačními chorobami. Kromě posílení obranyschopnosti Chlorella poskytuje i ochranu před volnými radikály a chrání tak organismus před vznikem rakoviny.

 • Chlorella jako podpůrný prostředek

  Protože je to v podstatě potravina, nepůsobí problémy v kombinaci s drtivou většinou léků. Proto ji lze použít jako podpůrný prostředek při léčbě různých onemocnění.

 • Chlorella nabízí přirozené řešení mnoha zdravotních potíží a díky svému komplexnímu působení zaujala celosvětově velmi prestižní místo, zejména v oblasti prevence. Chlorella je přesně to, co naší unavené a oslabené civilizaci schází.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21922 (zdravotnimagazin.cz#5684)


Přidat komentář