Čínské akupresurní koule

Léčebné účinky čínských masážních koulí byly objeveny už za vlády dynastie Ming ve 14. století. Čínské koule či kuličky mají odlišné průměry, vzhled a materiál (kov či kámen).

Reflexní zóny ruky

Čínské koule pracují na principu odlišných tónin, které při pohybu vyvolávají. Tím, že kuličky v rukou držíte a cvičíte s nimi, tak dochází ke stimulaci akupunkturních bodů, které jsou na dlani.

Reflexní zóny ruky jsou ve vztahu téměř s každým orgánem a při otáčení kuliček se všechny zóny dobře promasírují. Zejména intenzivní tlak a hnětení vnější strany zápěstí, bříška palce a celé plochy ukazováčku působí na vnitřní orgány velmi intenzivně. Kuličky tak využívají akupresuru, která je založena na stimulaci aktivních bodů tlakem. Pomocí dlaní masírujete tak vnitřní orgány a vyrovnáváte činnost obou mozkových hemisfér. To znamená, že mají vliv jak na psychické, tak fyzické zdraví. Čínské koule jsou tady také od toho, aby vás zbavily vnitřní tenze a podpořily (nejen) relaxaci.

Léčebné účinky čínských masážních koulí

Léčebné účinky čínských masážních koulí byly objeveny už za vlády dynastie Ming ve 14. století. Čínské koule či kuličky mají odlišné průměry, vzhled a materiál (kov či kámen). Menší kuličky se doporučují pro začátečníky, ženy a menší dlaně (průměr 35mm) a pro pokročilé uživatele a větší mužskou dlaň čínské koule (velikost 40 mm). Kuličky jsou vždy v páru zdobeny tradičními čínskými motivy a uloženy v dřevěné krabičce.

Psychické a fyzické upevnění zdraví

Činnost mozkových sfér je nevyrovnaná, často dochází k jednostrannému zaměření a zatěžování. Cvičením a převalováním kuliček v dlani slyšíte odlišné vydávání tónů kuliček, které vás nutí k synchronizování tónů a rytmu. Navíc jedna dlaň bude méně šikovná a bude potřebovat více trpělivost a cviků. Říká se, že každodenním několikaminutovým cvičením a válením kuliček po dlani, děláte pro své psychické a fyzické zdraví opravdu hodně.

Terapeutické schopnosti

Chápaní zdraví a nemocí je odlišné pro moderní západ a východní kultury. Východní kultury a Čína zná tradiční čínskou medicínu, kdy nemoc nelze oddělit od člověka, protože „vše souvisí se vším”. Nemoc je chápána jako důsledek nesprávného jednání a nezdravé životosprávy, a toho, že se člověk dostatečně nevěnoval nevěnoval sám sobě a svému zdraví.

Čínské kuličky mají terapeutické schopnosti, podporují energii stimulováním akupunkturních bodů v dlani. Bude se to zdát neuvěřitelné, ale blahodárné působení čínských kuliček na zdraví je pestré. Sahá od působení na dýchací ústrojí, trávicí trakt, krevní oběh až po nemoci nervové soustavy. Ale možná dáte přednost jinému působení hudby.

Zvyšují vnímání a posilují zdraví

Vibrační a zvukové tóny mohou také působit na naše vnímání a zdraví. V dutině kuličky se totiž nachází ještě jedna, menší kulička a spirálovitá pružina ve tvaru kužele. A to má za následek, že kuličky při pohybu vibrují a vydávají melodický zvuk. Terapie pokračuje: skrze sluch.

Vytvoření vlastní techniky

K čínským koulím najdete návod, jak s nimi pracovat. Nicméně pro používání kuliček je vhodná samostatnost a vlastní tvůrčí fantazie, která vás povede k cestě k vytvoření si vlastní techniky. Pokud se kuličky nebudou vzájemně dotýkat, dojde k zvláštnímu napětí, protože to bude vyžadovat určitou techniku zvládnutí. Možná vás povede také melodický a vibrační zvuk.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21996 (zdravotnimagazin.cz#5886)


Přidat komentář