Co je artróza?

Coxartróza (artróza kyčle) je časté onemocnění postihující široký věkový rozsah populace se zhruba stejným výskytem u žen i mužů. Rozlišujeme lehkou a těžkou formu osteoartrózy kyčle.

## Bolesti v oblasti kloubů

Osteoartróza je kloubní onemocnění, které postihuje většinu starší populace. Dochází při ní k postižení kloubního pouzdra, podchrupavčité kosti a kloubní chrupavky.

Projevuje se bolestivostí postižených kloubů, ranní ztuhlostí, zhoršením funkce, deformací kloubu apod.

Coxartróza (artróza kyčle) je časté onemocnění postihující široký věkový rozsah populace se zhruba stejným výskytem u žen i mužů. Rozlišujeme lehkou a těžkou formu osteoartrózy kyčle.

## Jak se dá léčit přírodní léčbou

- Jde většinou o nedostatek zinku. Ideálně dodávat 3krát denně 50 mg zinku a 50 000 m.j. vitaminu A - U řady případů pomáhá zvýšený přísun vitamínu B6 - minimální dávka 50 mg denně, možno zvýšit až na 300 mg denně - Denně 1 kg višní nebo třešní, v zimním období pak 1 litru konzervovaných. Spolu s tím dodávat kyselinu pantotenovou, vitamin C a 2krát týdně mořskou rybu - Vynechat z potravy brambory a všechny lilkovité rostliny - Pít 3krát denně před jídlem ledvinový čaj a obecně pít více tekutin po celý den

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21867 (zdravotnimagazin.cz#5588)


Přidat komentář