CO je zdravější - Deodorant či antiperspirant

Proto přišel na svět mladší antiperspirant. Jedná se o přípravek, který v souboji s potem nemá až takové účinky jako deodorant, ale aktivně působí jako preventivní činitel.

Jaké jsou rozdíli mezi deodorantem či antiperspirantem?

Snad většina z vás používá buď deodorant nebo antiperspirant, ale ne všichni ví, jaký je mezi nimi rozdíl. Co se stáří týče, je na světě déle deodorant (krémový, tuhý nebo ve spreji). Používá se na odstranění pachu spojeného s tělesným potem. S pocením jsou však spojené některé negativní jevy, a to nejen propocené skvrny na oblečení.

Proto přišel na svět mladší antiperspirant. Jedná se o přípravek, který v souboji s potem nemá až takové účinky jako deodorant, ale aktivně působí jako preventivní činitel. Dá se říct, že díky němu se vlastně nepotíme. Existuje však kombinace obou přípravků – tedy deodorant s antiperspirantem.

Co na to říkají odborníci

Pokud jde v případě deodorantů a antiperspirantů o možno ohrožení zdraví, názory odborníků se liší. Někteří uvádějí, že deodoranty způsobují dráždivé reakce v podobě pálení, píchání a svědění v místě aplikace přípravků, u těch, kteří trpí alergií na alkohol nebo kyselinu mléčnou.

Kožní lékaři zase upozorňují, že místa ošetřená deodorantem vůbec nepatří na slunce. V opačném případě může dojít k reakci spojené se vznikem pigmentových skvrn, které vyblednou až za velmi dlouhou dobu.

Tím však vyjádření odborníků nekončí. Vědci z Británie nedávno odhalili možnou vazbu mezi rakovinou prsu a nadměrným používáním určitých typů deodorantů. Za vinu je vše pokládáno konzervační látce parabenu, která proniká kůži přímo do lidského organismu a tam se ukládá.

Stejné riziko onemocnění rakovinou se ale připisuje i antiperspirantům. Lidské tělo se totiž zbavuje všech škodlivých látek tím nejpřirozenějším způsobem, který zná – potem. Jestliže jeho odchodu z těla brání antiperspiranty, tak jedy v těle zůstávají a hromadí se např. v lymfatických uzlinách, kde mohou později opravdu způsobit rakovinu.

V tomto případě jsou více ohroženy ženy, které si pravidelně holí podpaží a poté aplikují nejrůznější přípravky. Ohodnoťte si tedy, jak používání deodorantů, tak antiperspirantů a pečlivě zvažte, který z nich je pro vás více přijatelný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22052 (zdravotnimagazin.cz#6061)


Přidat komentář