Co Vám chybí k dokonalé pleti - voda či tuk?

Hodně vysušená pleť produkuje málo mazu. Díky tomu je pleť porézní a nadměrně vysychá a stárne. Vaše pleť potřebuje pravidelnou speciální péči a hydrataci. Volte péči s obsahem lipidů. Užívejte pravidelně hořčík a zinek ve formě potravinových doplňků.

Nedostatek vody v kůži

 • Suchá pleť

  V důsledku nízkého obsahu vlhkosti je pleť tenká a nepružná. Napjatost pleti tvoří drobnější i hlubší mimické vrásky.

  Řešení:

  Každý den používejte hydratační krém, aplikujte hydratační masku a denně vypijte nejméně 2 litry vody, abyste pleť vlhkostí zásobila i zevnitř.

 • Smíšená a normální pleť

  U nedostatečné hydratace normální a smíšené pleti se objevují pocity napětí kůže. Občas se mohou vyskytnou komedony.

  Řešení:

  Řešením je krém, který bude pleť zásobovat vlhkostí po celý den. Jednou týdně volte jemný peeling.

Nedostatek tuku v kůži

 • Extrémně suchá pleť

  Hodně vysušená pleť produkuje málo mazu. Díky tomu je pleť porézní a nadměrně vysychá a stárne.

  Řešení:

  Vaše pleť potřebuje pravidelnou speciální péči a hydrataci. Volte péči s obsahem lipidů (kůži vlastními tuky). Užívejte pravidelně hořčík a zinek ve formě potravinových doplňků.

 • Normální a smíšená pleť

  Poznávacím znamením je lesknoucí se pleť, zároveň šupinatá a drsná, protože na některých místech jí naopak tuk chybí.

  Řešení:

  Používejte dva krémy - jeden mastnější na sušší partie, jeden speciální - matující pro T-zónu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22464 (zdravotnimagazin.cz#7144)


Přidat komentář