Cukrová kukuřice setá (Zea mays saccharata)

Kukuřice setá se používá zejména při onemocněních močových cest, zklidňuje trávicí trakt, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru, v tradiční čínské medicíně se používá při onemocněních jater.

Kukuřice setá cukrová

Kukuřice setá cukrová se stále víc pěstuje na polích i v zahradách. Má velký obsah vitamínů, a proto se také používá v lidovém léčitelství k léčení močového měchýře a travícího ústrojí.

Lidové povědomí

Kukuřici seté se také říká žito vlašské, žito selské, žito turecké.

Kukuřice - sběr a sušení

V době květu (červenec- srpen) visí z konců palic kukuřice niťovité čnělky. Nazývají se také kukuřičné vlasy. Právě ty jsou léčivou částí rostliny. Kukuřičné vlasy se odřežou před opylením a rychle se ve stínu usuší.

Kukuřice - účinné látky

Kukuřičné blizny obsahují saponin, silici, hořčiny, třísloviny, pryskyřice, olej, cukry, minerální látky, koenzymu Q, mangan, vitamín B1.

Kukuřice - použití

Kukuřice setá se používá zejména při onemocněních močových cest, zklidňuje trávicí trakt, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru, v tradiční čínské medicíně se používá při onemocněních jater. Také se podílí na zlepšení výkonnosti mozku, zlepšuje náladu, stará se o zdravou kůži , vlasy a nehty.

Příprava čaje

1 čajovou vrchovatě naplněnou lžíci kukuřičných vlasů zalijeme 250 mililitry vroucí vody. Krátce vyluhujeme a čaj pijeme neslazený 1x až 2x denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22302 (zdravotnimagazin.cz#6778)


Přidat komentář