Darkfield, vyšetření z kapky krve - Ostrava

Stačí pouhá kapka krve, která prozradí mnohé o vašem zdraví. Vybavuje se vám ve spojení s analýzou krve bolest? Dnešní metody jsou natolik sofistikované, že při vyšetření nic neucítíte.

Proč se pro rozbor našeho zdravotního stavu využívá právě vzorku krve? Tato tkáň je složená z plazmy, buněk jako jsou červené a bílé krvinky a krevní destičky. Celý tento komplex je nazýván pojivovou složkou těla. Právě ona totiž spojuje vše v těle. Protéká orgány, kolem kostí a jiných tkání. Je živnou složkou organismu a jejím hlavním úkolem je po těle transportovat živiny jako je kyslík, glukóza nebo stopové prvky a naopak odvádí odpadní produkty (např. oxid uhličitý, kyselina mléčná, toxiny). Právě ale vše, co krví projde, po sobě zanechává nesmazatelnou stopu. Jde tak o ideální obraz o našem celkovém zdraví a celého organismu. Právě proto, když mají lékaři podezření na vážnou nemoc nebo disharmonii v těle, udělají rozbor krve nebo krevní obraz a odhalí tak případnou diagnózu. I nádorové onemocnění lze zjistit z pouhého vzorku krve. Jenže proces jeho získání máme spojený s bolestí. Dnes ovšem existují sofistikované metody, kdy se výsledky dozvíte nejen rychle, ale navíc nebudete trpět po vpichu jehlou. A vše je účinné! Zajímá vás, jaká metoda je dnes populární? Její název zní darkfield. K čemu je procedura dobrá, jak se provádí a pro koho je vhodná?

Darkfield, vyšetření z kapky krve - Ostrava

Pokud umíte anglicky, můžete si leccos z názvu darkfield odvodit. Vyšetření se celým jménem nazývá** Darkfield Live Blood Analysis**. Jde o vyšetření krve, kdy se se vzorkem pracuje v temném poli. Metodika je založena na mikroskopickém pozorování kapky vaší vlastní krve. Proč využívá temné pole? Krev se totiž v jiných odvětvích pozoruje ve světlém poli. Zde ale nejsou rozpoznatelné všechny faktory, které jsou nezbytné pro určení diagnózy. Jak je to možné? Světlo při zkoumání ve světlém prostředí prochází přímo kondenzorem, tedy v optické ose, zatímco světlo při zkoumání na tmavém pozadí prochází v optické ose pouze pod určitým úhlem a po okrajích zkoumané skvrny. V závěru dochází k tomu, že červené krvinky nejsou znatelné ani tak na světlém pozadí jako ve světlém poli jako spíš na tmavém. Právě na něm se totiž zvýrazňuje jen linie okrajů kapky a látky v ní obsažené. V tomto důsledku i podoba krvinek je relativně tmavá, ovšem stále světlejší než pozadí, takže z obrazu vystoupí. Pro vaši lepší představu v obraze svítí jako fosforeskující barvy v přítmí. Díky tomuto pozorování se odhalí nejen prospěšné látky našemu tělu, ale i ty škodlivé, s nimiž se dá později něco dělat, abyste nebyli vystaveni onemocněním. A pokud vás již něco trápí, i ve vašem případě darkfield odhalí příčinu. S tím si poradí odborník, u kterého se objednáte, samotný proces vyšetření ale začíná u vás.

Jak probíhá vyšetření?

Je to jednoduché, bezbolestné a rychlé. V pohodlí domova si glykemickým perem pro domácí použití odeberete kapičku krve z prstu. Záleží jen na vás, jak bude proces probíhat, tudíž se nevystavujete stresu z toho, až budete čekat, kdy zákrok zabolí. Ovšem u této metody se bolesti opravdu nemusíte bát. Je uzpůsobena tomu, že s ní pracují i laici, kteří samozřejmě nemají odborné zkušenosti. V následujících krocích už vám ale pomůže odborník. Kapička se posléze totiž aplikuje na podložní sklíčko, které se nijak dále neupravuje jako při jiném mikroskopickém pozorování. Poté se sklíčko překryje krycím plátkem sklíčka a vloží se pod mikroskop. Samotný obraz projektuje kamera do počítače, kde posléze odborník, ale i vy můžete zjistit, ve zvětšené podobě, jak krev přímo „žije“. Vzorek je totiž čerstvý a nejlépe odráží skutečný stav vaší krve, která jinak koluje vaším tělem. Toto je jistě nesporná výhoda metody. Následně se krev porovnává se zdravou krví a záznamy jsou uchovávány i pro další sezení. Tzv. metoda živé kapky umí poukázat na množství toxických látek vyplavených do krevního oběhu, stejně tak poukáže na množství či absenci látek potřebných pro vaše tělo. Nemusíte se obávat jakékoli nákazy. Vždy se používají jednorázová sklíčka, která jsou vydezinfikovaná. Nebezpečí nehrozí ani v podobě vedlejších účinků, protože procedury působí pouze tam, kde má a neovlivňuje okolní orgány.

Darkfield – jak se připravit?

Nemusíte se příliš omezovat, ovšem pro co nejlepší výsledky, byste měli dbát následujících doporučení. Předně před výkonem samotným se doporučuje zhruba čtyři hodiny nejíst. Krev bude zbavená látek, které by tělo ještě nestihlo zpracovat a analýza by byla neúplná. Zhruba týden před vyšetřením se doporučuje jíst ovoce a zeleninu, které nijak neškodí. Pijte nejlépe čistou vodu, žádné dochucené tekutiny, jako jsou limonády, vyhněte se i čaji nebo kávě. Alkohol je samozřejmě také zapovězen. Bylo by ideální, kdybyste ani nekouřili, ovšem pokud máte návyk (a i ten umí darkfield řešit), je to jistě obtížné. Zhruba den před vyšetřením pojídejte jen něco lehčího. Pokud vám dělá problém doporučení vůbec dodržet, mějte alespoň na paměti, že zapovězeny jsou živočišné tuky a bílkoviny. Když se pak budete držet těchto nařízení, výsledky budou přesnější a vy pak získáte komplexní zprávu o celkovém stavu vašeho zdraví a snáze se sestaví doporučení, jak postupovat v případě lehčích i vážnějších nemocí.

 

Co lze v krvi sledovat pomocí metody darkfield?

Tato procedura poukáže na různé výkyvy ve složení vaší krve. Zkušený odborník, který bude vzorek pozorovat, pozná, co je dobře a co špatně. Mezi ukazatele nerovnováhy patří například absence některých složek, jako jsou vitamíny nebo se upozorní na nedostatek krvinek. Stejně tak vyšetření upozorní i na závažná onemocnění (např. rakovina). Snadno se odhalí, které faktory vás zatěžují. Pokud se ve vaší krvi objeví větší množství toxických složek, můžete zjistit, že pracujete v nepříznivém prostředí plném toxinů, které mají na svědomí váš neutěšený zdravotní stav. Metoda tedy nemusí nutně odhalovat vážné nemoci, ale slouží i k tomu, abyste měli obraz o své kondici a stavu své krve. Na tomto základě si můžete upravit životosprávu a vyrovnat tak disbalance, které váš zatěžují. Metoda totiž není jen léčebným prostředkem, ale zvedá i pomyslný prst, když se blíží vážná nemoc.

 

Pro koho je darkfield vhodný?

To nejlépe ohodnotí odborník, ale v podstatě metodu může podstoupit každý bez ohledu na věk či kondici. Případné výjimky zhodnotí sám odborník. Pokud chcete znát komplexně svůj zdravotní stav, nemusíte podstupovat sérii vyšetření, ale pouze se podrobit snadnému a bezbolestnému rozboru krve, který je jedinečnou a moderní metodou. Nabízí komplexní souhrn všech možných rizik, kterým jste vystaveni a dokáže si poradit i s těmi faktory tam, kde je klasická medicína krátká.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32288 (ck#595)


Přidat komentář