Dodržování pitného režimu

Naše ledviny jsou schopny během hodiny zpracovat 300 - 350 ml vody. Pokud pijeme najednou více tekutiny, ledviny to nezvládají a močí odchází i tolik potřebné minerály, stopové prvky a vitamíny rozpustné ve vodě.

Pravidla pitného režimu

Správný přísun tekutin je pro organismus velice důležitý. Pro správný přísun tekutin je nutné znát:

  • Kolik pít
  • Co pít
  • Kdy a jak pít

    Vhodné množství tekutin je závislé na:

  • Věku

  • Hmotnosti
  • Fyzické námaze
  • Zdravotním stavu
  • Teplotě a vlhkosti vzduchu

Násobit svoji hmotnost koeficientem 0,035.

Výsledkem je doporučená denní dávka tekutin v litrech Dospělí většinou pijí málo, zejména ženy postrádají pocit žízně. Je vhodné rozestavět kolem sebe lahve s vodou tak, abychom je měli neustále po ruce.

Senioři by měli pít hodně a nečiní tak. Většinou hraje podstatnou roli oslabený močový měchýř či problémy s prostatou, někdy i ztráta pocitu žízně. Pokud pitný režim tvrdohlavě odmítají, je možné doporučit stravu více tekutou (polévky), kašovitou, kompoty, pudinky a podobně.

Není důležité jenom to, kolik vypijeme, ale i co pijeme. Ideální je pít čistou pramenitou vodu a omezit čaje, kávu, džusy, coly či multivitamínového nápoje.

Voda je levnou a účinnou zbraní proti vráskám, povolenému svalstvu, menstruačním i klimakterickým potížím.

Správná činnost ledvin

Naše ledviny jsou schopny během hodiny zpracovat 300 - 350 ml vody.

Pokud pijeme najednou více tekutiny, ledviny to nezvládají a močí odchází i tolik potřebné minerály, stopové prvky a vitamíny rozpustné ve vodě.

## Fáze funkce ledvin

Ledviny jsou energeticky na vrcholu své funkce denně mezi 17. až 19. hodinou. Po této době zvolňují až do rána. Mezi pátou a sedmou ranní odpočívají. Pokud budete hodně pít večer a během noci, škodíte si, namáháte ledviny a močový měchýř. Nejvíc pak škodí alkohol, hlavně mezi 21. a 23. hodinou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21885 (zdravotnimagazin.cz#5616)


Přidat komentář