Domácí peče o nohy

Nehty na nohách zastřihujte podle potřeby – doporučuje se stříhat je jednou za 3 až 4 týdny dobrými kleštičkami na nehty nebo nůžtičkami. Důležité je stříhat je rovně, aby po stranách nezarůstaly do kůže.

Dopřejte nohám koupel

Připravte si příjemnou teplou lázeň (nikdy ne horkou) s voňavými přísadami. Bříšky palců na rukou pak promasírujte chodidla. Pomůžete tím tělu odstranit únavu. Po dvaceti minutách kůže na nohách změkne a nohy budou připraveny na pedikúru. Domácí péče je velmi vhodná, salóny často obnáší rizika...

Očistná kúra

Nejdřív chodidla pořádně osušte, hlavně mezi prsty. Kůže je po koupeli měkká, takže snadno odstraníte všechny nečistoty a zrohovatělou kůži. Nikdy neodstraňujte příliš pokožky, zrohovatěla kůže bude dorůstat rychleji! Vždy používejte speciální pilníky na nehty a pemzu. Po pedikúře chodidla znovu opláchněte ve vodě.

Osvěžující krémy a gely určené pro nohy dodají vašim nohám potřebnou svěžest a zregenerují kůži. Krémy s obsahem mentolu dodají unaveným nohám energii a uvolní je. Pokud máte na chodidlech suchou pokožku, namažte si je na noc silnou vrstvou mastného krému a natáhněte si ponožky, které sundejte až ráno. V teple pokožka přijímá krém snadněji.

Stříhání nehtů

Nehty na nohách zastřihujte podle potřeby – doporučuje se stříhat je jednou za 3 až 4 týdny dobrými kleštičkami na nehty nebo nůžtičkami. Důležité je stříhat je rovně, aby po stranách nezarůstaly do kůže. Tvar nehtů dokončete pilníkem – ostré hrany opatrně obrousíte a jemně je zaoblíte. Při pilování postupujte vždy jedním směrem.

Škrášlující prostředky pro ženy

  • Nalakované nehty působí pěstěně, zarovnají povrch nehtu.
  • Před každým lakováním nehty zjemněte lešticím pilníkem, aby lak déle vydržel.
  • Pro lepší lakování můžete použít pomůcku k oddělení prstů od sebe.
  • Průhledný lak na nehty je univerzální a dodá nehtům přirozený lesk. Je také vhodným základem pod barevné laky.
  • Barevný lak nanášejte vždy od středu směrem ke kraji nehtu.
  • U laků s červenými pigmenty je třeba používat podkladový lak vždy, aby nehty nezískaly nepěknou žlutou barvu.
  • Francouzská manikúra (o nehtové modeláži se více dozvíte zde) je stále oblíbenější nejen na rukách, ale také na nohách.
  • U francouzské manikúry naneste nejprve růžový podkladový lak a nechte ho zaschnout.
  • Bílým lakem pečlivě nalakujte konečky nehtů (posloužit vám může šablona).
  • Po zaschnutí naneste poslední vrstvu růžového nebo krémového laku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22090 (zdravotnimagazin.cz#6182)


Přidat komentář