Doplněk stravy Cigapan

Každý z nás chce být zdravý a těšit se ze života. Když ale přijde nemoc, rázem se všechno změní. Co dělat pro to, abychom byli nemocní co nejméně? Používáním přírodních prostředků lze této hrozbě úspěšně čelit.

Současná doba nám kromě jiného přináší také stále se zvyšující výskyt** civilizačních chorob**, které nají za následek nejčastěji** onemocnění** a také smrt lidí. Bohužel jsou tyto civilizační choroby ruku v ruce s rozvojem civilizace- a odtud také název. Nejčastěji se jedná o srdečně cévní onemocnění, jako je například mozková mrtvice, dále o cukrovku II. typu, některá nádorová onemocnění, jako například nádory žaludku, střev, jater a slinivky apod., a v posledních letech také o vnitřní obezitu. Člověk je sice geneticky připraven na překonání nedostatečného příjmu potravin, ale už je takřka bezbranný proti nadměrnému a neužitečnému příjmu potravy a důsledkem jsou právě tyto civilizační choroby.

Existuje prevence před civilizačními chorobami?

Lékaři obhajují myšlenku jednak zdravé životosprávy a jednak užívání umírněné dávky potravinových doplňků jako bezpečnostní pojistku. Samozřejmě nemůžeme polykat syntetické pilulky po hrstech, a myslet si, že tak nad případnou nemocí vyzrajeme. Nejoptimálnějším řešením je kombinace zdravé životosprávy, zejména snaha o konzumaci zdravé stravy a používání vhodných a osvědčených** potravinových doplňků** vycházejících z přírodních zdrojů.

Pozitivní účinky Cigapanu na organizmus

V Cigapanu je množství biologicky aktivních komponentů, přičemž jsou jednotlivé látky v unikátních přírodních vazbách. Přípravek má tyto** pozitivní účinky na organizmus**:

  • pozitivně ovlivňuje hladinu krevních lipidů, cholesterolu, krevní tlak a zlepšuje zdraví srdce a cév
  • podporuje hojivé procesy v organizmu
  • snižuje výskyt doprovodných komplikací u diabetiků, jako jsou nefropatie, retinopatie či polyneuropatie
  • působí příznivě při poruchách menstruace a plodnosti, upravuje metabolismus při dlouhodobém užívání antikoncepce
  • dále podporuje detoxikaci, pomáhá normalizovat porušené jaterní funkce
  • přispívá k dobrému stavu kostí a kloubů
  • stimuluje obranyschopnost, zejména buněčnou imunitu
  • a podporuje činnost hormonálního systému, včetně štítné žlázy

Na rozdíl od chemicky vytvořených kombinací látek jsou v přípravku Cigapan všechny prvky zcela přirozeně a účinnost či bezpečnost tohoto prostředku byla prokázána klinickými testy. Přípravek nemá žádné vedlejší účinky.

Cigapan pomáhá s poruchami trávení

Asi 25- 50% populace České republiky je zatížena dlouhodobými a metabolickými trávícími problémy, z čehož větší část populace trpí na dráždivý tračník, což může souviset se špatnými stravovacími návyky. Nejčastěji se tato porucha vyskytuje mezi 20. a 30. rokem života. Projevuje se to především bolestmi nebo pocitem nepohody břicha či poruchami vyprazdňování. Mezi typické příznaky patří plnost v břiše, pocity tlaku v břiše, nepravidelná stolice, kručení v břiše nebo zvýšený obsah či odchod plynů z konečníku. Hlavní příčina je spatřována v poruše pohyblivosti střeva, poruše trávení a střevního mikroprostředí.

Tyto problémy, jak už to tak bývá, zhoršuje stres, proto je v léčbě kladen důraz na kompletní životosprávu spolu s podáváním vhodných doplňků stravy, kterým je například právě** Cigapan.** Zkušenosti s tímto přípravkem ukazují, že lidem se jejich zdravotní stav o mnoho zlepšil.

Cigapan a hematologie

U pacientů, kteří podstupují chemoterapii, pomáhá tento přípravek zvýšit počet trombocytů, obnovit celkový počet leukocytů, zvýšit koncentraci hemoglobinu, zvýšit celkovou odolnost a acidobazickou rovnováhu erytrocytů, obnovuje také počet erytrocytů.

Cigapan a urologie

U pacientů, kteří podstupují komplexní léčbu, pomáhá** Cigapan** u chronické prostatitidy k rychlejšímu a znatelnějšímu potlačení příznaků, působí protizánětlivě a stimuluje organizaci tkáně prostaty. Studie ukazují, že Cigapan má účinky také na akutní zánět močové trubice či chronické onemocnění ledvin.

Cigapan a diabete mellitus 1. a 2. typu

U těchto pacientů, kteří podstupují komlexní léčbu, pomáhá přípravek podporovat snížení hladiny cukru v krvi, má pozitivní vliv na redukci cholesterolu a v neposlední řadě redukuje autonomní reakci proti tvorbě inzulínu.

U zdravých jedinců nemá tento přípravek vliv na hladinu glukózy či inzulínu, pokud je podáván před či po jídle, má však pochopitelné hypoglikemické účinky ve spojitosti s fyzickou námahou po jídle.

Cigapan a nemoci z nachlazení

Zlepšuje obranyschopnost proti virovým (chřipka), bakteriálním a plísňovým onemocněním tak, že prokazatelně stimuluje obranyschopnost těla. Pomáhá povzbuzovat místní ochranu tkání, aktivovat speciální obranné buňky, stimulovat jejich tvorbu a upravovat hladinu obranných krevních protilátek. To je důvod, proč je vhodné podávat Cigapan i preventivně u zdravých osob v období větší fyzické i psychické zátěže nebo v období vyššího výskytu infekcí dýchacího ústrojí, zejména chřipky.

Je Cigapan vhodný více pro ženy nebo muže?

Tento přírodní přípravek je vhodný pro obě pohlaví. Pomáhá řešit i různé specifické problémy, jako například funkční sexuální poruchy u mužů, kdy tento přípravek zvyšuje celkovou sexuální apetenci i celkovou vitalitu.

U mladých žen se zase doporučuje jako podpůrný prostředek při léčbě neplodnosti. U obou pohlaví, tedy u žen i mužů, zvyšuje celkovou životní aktivitu a sexuální apetenci. Je znám příklad, kdy žena trpící celkovou únavou uváděla, že už po týdenním pravidelném užívání docházelo k ústupu únavy a pozorovala na sobě nebývalou životní aktivitu a elán. Takže s lehkostí zvládala běžné domácí práce, které pro ni dříve byly dosti fyzicky náročné.

Jaké je použití a složení?

Osvědčené dávkování je 800 mg přípravku denně po dobu osmi týdnů. Je vhodné celou kůru opakovat třikrát až čtyřikrát do roka. Jedna kapsle Cigapanu (400mg) obsahuje 120-140 mg vápníku, 20-30 mg fosforu, 80-100 mg bílkovin a také stopové prvky jako je například křemík, kobalt, chrom, bor, selen, vanad, nukleové kyseliny, mastné kyseliny a jiné. Veškeré tyto látky v těle pomáhají regulovat procesy látkové výměny, jejichž narušení způsobuje bezpočet různých onemocnění.

Správná životospráva běžného života

Celkový přístup ke zdraví zahrnuje několik postupných kroků, kterými jsou** přiměřený příjem živin a energie odpovídající individuální potřebě**, tj. zachování přiměřené hmotnosti v průběhu života, dále** pravidelnou pohybovou aktivitu** a také** pravidelné preventivní kontroly** zdravotního stavu.

Vybírat bychom měli jen kvalitní potraviny a zanedbávat bychom neměli ani způsob přípravy stravy (např. vyhnout se přepalovaným tukům), dbát na dostatečný pitný režim, máme-li nadváhu, pak se snažit o její redukci za pomoci tělesného pohybu. Samozřejmostí je pak nekouření.

Co se doporučené skladby potravy týká, tak zahrnuje zeleninu, ovoce celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky, rostlinné tuky a libové maso. K rizikovým faktorům se pak řadí strava s vysokým obsahem živočišných tuků a červeného masa, dále nízký obsah vlákniny ve stravě, konzumace alkoholu, nadváha a nedostatečný příjem některých látek, jako jsou stopové prvky a vitaminy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23063 (zdravotnimagazin.cz#10130)


Diskuze a zkušenosti

kubáková | 08.08.2012 14:37
Re: Doplněk stravy Cigapan Skvělý přípravek. Mám diabetickou nohu , s napadenou kostí. Po využívání dvou dávek Cigapanu 60, mi došlo k zastavení napadení kosti a díra se zmenšila na 0,1 mm. Teď se mi zase rána zvětšila, také díky tomu, že jsou hrozná vedra, ale také tím, že na nohu více šlapu, i když nohu odlehčuji. Velmi mne mrzí, že tento tak dobrý přípravek přípravek nelze 6 neděl sehna. Také se mi zlepšila cukrovka I. typu, tlak mám také nízký musela jsem snížit léky na tlak. Celkově jsem se cítila výborně. Moc bych tento přípravek doporučila lidem s cukrovkou, především diabetickou nohou. Hrozila mi amputace a Cigapan mi tomu zabránil. Je to jeden z mála léčivých přípravků , který opravdu pomáhá. Hlavně odstraní příčinu nemoci a celkově se člověk uklidní a nemoci se dostanou do normálních mezí , i když se inzulínu nezbavíte. Moc děkuji, že se i na náš trh tento výrobek dostal. kubáková


Přidat komentář