Důležitost vitamínů

Vezměte i vy do rukou svůj oblíbený krém, tělové mléko či pleťovou masku a zkuste konečně porozumět etiketě krásy. Prozradíme Vám tajné přísady, které Vás skrášlí a pomohou udržet Vaše mládí.

Tajemství krásy

Vezměte i vy do rukou svůj oblíbený krém, tělové mléko či pleťovou masku a zkuste konečně porozumět etiketě krásy.

Neocenitelné přísady - AHA kyseliny

Ovocné kyseliny z vinných hroznů, jablek, citronů. Pronikají velmi dobře do kůže a urychlují potřebnou obnovu buněk. Jsou součástí mnoha krémů a pleťových masek.

Kyselina hyaluronová

Je látkou, kterou si tělo také dokáže vytvořit samo. Umí udržet vlhkost v pleti, působí jako kloubní mazivo. Ošetřující prostředky obsahující hyaluronovou kyselinu se často používají v pleťových krémech určeným zralé a suché pleti.

Beta hydroxykyseliny

Jsou příbuzné s AHA kyselinami. Mají abrazivní schopnosti a uvolňují pupínky a komedomy, nacházejí se převážně ve výrobcích ošetřujících nečistou a mastnou pleť.

Antioxidanty proti stáří

Zabraňují poškození kůže sluncem, škodlivými zplodinami nebo cigaretovým kouřem. Antioxidanty jsou součástí především výživných krémů, make-upů a krémů na opalování. Enzymy najdete ve zvlhčujících krémech a pleťových maskách. Jsou to látky s abrazivní schopností, odstraňují z kůže odumřelé buňky, aniž by poškodily ty zdravé.

Ceramid

Ceramidy jsou významnou stavební látkou svrchní vrstvy kůže. Tvoří ochranný film a mají své využití v pleťových krémech.

Kolagen

Krémy a masky s kolagenem dodávají naší pleti pevnost, elasticitu a hladký vzhled. Kromě toho kolagen podporuje regeneraci buněk.

Liposomy

Tukové kuličky pro krásu - liposomy. V jejich dutině se ukládají účinné látky rozpustné ve vodě. Pronikají hluboko do vrstev kůže a uvolňují z ní aktivní látky přesně tam, kde to buňky zrovna potřebují.

Zinkoxid

Velmi dobře snášený organický UV-filtr ve formě mikropigmentu. Přidává se do make-upů a do ochranných prostředků proti slunečnímu záření.

Retinolem

Vitamin A v chemickém označení. Retinol patří k nejlepším účinným látkám v boji proti stárnutí kůže, vyhlazuje vrásky, rozjasňuje pleť. Umí aktivovat elastickou podpůrnost vláken pojivové tkáně.

Panthenol 

Patří do řady vitaminů B5. Umí uchovávat vlhkost v pokožce, zklidní kůži při podráždění nebo po opalování. Panthenol je obsažen v mnoha krémech užívaných po slunění a v léčivých preparátech proti spálené kůži.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22581 (zdravotnimagazin.cz#7403)


Přidat komentář